Ignacy Trzewiczek

W Patronite od 04.05.2023

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 706

Liczba Patronów: 539

Zostań Patronem
Kup na prezent
36 patronów
750 miesięcznie
750 łącznie
Witaj na moim Patronite! Nazywam się Ignacy Trzewiczek i od ponad 20 lat robię gry. Od ponad 20 lat dzielę się swoją pasją poprzez artykuły i felietony, a od ponad 10 także za pomocą podcastów i vlogów. Na Patronite łączę dwa w jednym - tworzę fajny content i zbieram fundusze na cele charytatywne.

O Autorze

 

Cześć,

Nazywam się Ignacy Trzewiczek, pracuję w branży gier od 1997 roku, kiedy to opublikowałem pierwszą moją przygodę do gry Warhammer w czasopiśmie Magia i Miecz, a chwilę później słynny artykuł Jesienna gawęda (także do Warhammera)! Od tamtej pory nieprzerwanie piszę i cieszę się swoim hobby i pracą!

Co robię obecnie? Sporo:
- w każdy piątek nowy artykuł o grach na moim blogu,
- w każdą środę podcast 2 Pionki,
w każdy piątek vlog o grach plaszowych PlanszówkiTV!

Dodatkowo staram się raz w miesiącu publikować nowy odcinek podcastu Historia Gier. Nie martwcie się - wraz z otwarciem strony na Patronite to się nie zmienia! Nadal będę tworzył materiały i wrzucał je za darmo w internety! Mój blog, moje podcasty, mój program na YouTube nie znikną!

Co się zatem zmieni? Pojawią się dodatkowe materiały! Zależnie od progu, na który się zdecydujesz będziesz mieć dostęp do jeszcze większej ilości treści! Dla patronów, nagrywam raz w miesiącu vlog o komiksach, robię specjalnego live na YouTube dla słuchaczy podcastu 2 Pionki oraz raz w miesiącu wygrzebuję jakieś fajne materiały z archiwów dysków Portal Games - nie publikowane fragmenty dodatków RPG, czy stare, zapomniane artykuły dotyczące gier RPG lub planszówek! Do tego możecie dostać PDF z fanzinem Sherwood i wciąć udział w różnych szalonych akcjach, jak meet up na konwentach, micro blogi i wpisy dla patronów i inne. 

A o co chodzi z tym graniem charytatywnie? Na wstępie wspomniałem, że łączę tworzenie z celami charytatywnymi.

No chodzi o to, że w 2020 roku, podczas tego całego cholernego COVIDU zacząłem na moim vlogu robić aukcje charytatywne i fani gier mega to podchwycili. Zebraliśmy razem pond 200k na rózne cele. To mega pozytywna energia od fanów gier. Do tego raz do roku aktywnie działam geekowsko przy WOŚP. I do tego wszystkiego regularnie wspieram genialną grupę charytatywną - Drużyna Wiewióry. Robię też fanzin Sherwood, z którego całość zysków leci na pomoc bezdomnym. 

Tak więc i tu, na Patronite idę za ciosem. Słyszeliście o regule Pareto? Oto definicja:

"Reguła Pareto, mówi, że w wielu sytuacjach około 80% wyników pochodzi z 20% przyczyn. Innymi słowy, większość efektów jest generowana przez niewielką liczbę przyczyn. Przykładowo, 80% zysków firmy może pochodzić z 20% jej produktów." 

Tyle definicja, a jak to się ma do nas? Ano tak, że z całego tego mojego pisania, gadania i robienia dla Was fajnego contentu 20% kasy pójdzie na głupoty, jakieś komiksy, czy podręczniki do gier, w które i tak nigdy nie zagram, a 80% będzie realnym wynikiem - co miesiąc wraz z patronami będziemy decydować gdzie wrzucamy pieniądze - czy na Pajacyka, czy na WOŚP, czy na inne organizacje pomocy. 

Pasuje?

No to klikaj wybrany próg, pomagaj razem ze mną, a przy okazji łap furę dobrego contentu. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika