Avatar użytkownika

Polska Kadra Inline Alpine

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Komisji Inline Alpine, działająca przy Polskim Związku Sportów Wrotkarskich.


Wstęp

Inline alpine jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportowych w Polsce. Reguły są proste. Zawodnik poruszający się na rolkach musi w jak najszybszym czasie pokonać trasę wyznaczoną z tyczek zamocowanych na asfalcie za pomocą ciężkich metalowych płyt. Od czasu pierwszych zawodów, które odbyły się w Szwajcarii w roku 2000 sport ten doczekał się już własnego Pucharu Świata, Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata oraz ogromnej rzeszy zawodników – od dzieci po seniorów. W tym roku Inline Alpine zawita również do Polski. Po raz pierwszy w dniach 11-12 czerwca 2016 roku w Karpaczu odbędą się Mistrzostwa Europy środkowo-wschodniej a równolegle do nich pierwsze Mistrzostwa Polski w Inline Alpine – Polish Open.

Kim jesteśmy

Nasz zespół stanowi trzon organizacyjny Inline Alpine Polish Open. Jesteśmy grupą osób związaną z narciarstwem, która w poszukiwaniu letnich zamienników dla dwóch desek zaczęła jeździć na rolkach a doświadczenie zdobyte na śniegu zaczęła przekładać na asfalt. Od 2014 roku, kiedy to   jazda na tyczkach po asfalcie zadebiutowała na warszawskiej Agrykoli krajowy inline doczekał się rolkarskich lig we Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu i Krakowie oraz wielu intensywnie trenujących fanatyków rozsianych na terenie całej Polski – od Tatry aż po Bałtyk.

Nie ograniczamy się jedynie do polskiej sceny – w roku 2015 zadebiutowaliśmy jako kadra narodowa w Pucharze Świata oraz na Mistrzostwach Europy. Naszym zawodnikom mimo skromnego rolkarskiego stażu udało się jeździć na równi z rywalami z zagranicy zdobywając cenne doświadczenie, które zaowocowało chociażby zdobytym Mistrzostwem Słowacji oraz dobrymi wynikami na Mistrzostwach Europy. Tylko w jednym sezonie nasi zawodnicy finansujący zawody z własnej kieszeni odwiedzili Austrię, dwukrotnie Czechy i Słowację oraz słoneczne Włochy.

Dlaczego to robimy?

Podróże po Europie na pucharowym szlaku nakłoniły nas do podjęcia próby zorganizowania pierwszych, historycznych zawodów zaliczanych do światowego rankingu międzynarodowej federacji rolkarskiej FIRS. Naszym głównym motywem jest przybliżenie wciąż nowej i nieodkrytej dyscypliny w szerszym gronie, popularyzacja i promocja sportu i zdrowego trybu życia  oraz przede wszystkim zachęcenie trenującej narciarskiej młodzieży do nowej metody doskonalenia techniki nie tylko w sezonie zimowym ale również i letnim. 

Na co przeznaczane będą uzyskane fundusze?

Stałe comiesięczne wsparcie będziemy przeznaczać na sprzęt zabezpieczenie tras, opłacenia obsługi foto-video,  opłacenia obsługi technicznej zawodów.

Nagrody dla Patronów

Przykładowe gadżety, o których wspominamy w opisie progów do zobaczenia w galerii poniżej

Wesprzyj także nasz projekt Inline Alpine - I Mistrzostwa Polski Karpacz 2016 na wspieram.to