Instytut Równości

W Patronite od 17.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1435

Liczba Patronów: 1636

Zostań Patronem
4 patronów
120 miesięcznie
2 690 łącznie
Instytut Równości to stowarzyszenie zaangażowanych i pragnących zmian osób, które walczą z dyskryminacją na wielu polach. Wspieramy wszelkie inicjatywy podejmujące problem dyskryminacji i wykluczenia.

O Autorze

Często słyszymy – "jak mogę Wam pomóc?". Osobiste zaangażowanie naszych przyjaciół jest bezcenne, ale każdy projekt, który realizujemy, wymaga także finansowania.

Jesteśmy niezależnym stowarzyszeniem, które nie posiada żadnego stałego źródła dochodu. Finansujemy się ze składek członkowskich i ze zbiórek. Robimy fajne i potrzebne rzeczy, ale żeby nadal drukować, kleić, jeździć, nawoływać, bronić, chronić czy też manifestować musimy mieć na to środki. Chcemy zmieniać świat, ale po kilku latach działania już wiemy, że samą pracą naszych rąk i głów wszystkiego zrobić się nie da.

  

Instytut Równości to niesamowita ekipa zdeterminowanych do działania ludzi, którzy walczą z dyskryminacją i nierównością społeczną osób wykluczanych ze społeczeństwa. Działania kierujemy między innymi do osób LGBT+, kobiet czy też osób z niepełnosprawnościami. Walczymy o czyste powietrze, powszechną komunikację publiczną, zdrowie i rzetelną edukację nastawioną na współpracę. I optymistycznie patrzymy w przyszłość!

 

Organizujemy akcje uliczne włączające mieszkańców. Mówimy w ich imieniu, walcząc przede wszystkim o szeroko rozumianą wolność i równość. O wolność wyznania, prawo decydowania o sobie, prawo do miłości wybranej osoby, o równość w traktowaniu obywateli przez państwo. Robimy wszystko, żeby zmieniać poziom społecznej wrażliwości i świadomości. Mamy wielu specjalistów i przyjaciół, którzy działają z nami. I mamy głowy pełne pomysłów, które bez wsparcia finansowego niestety często musimy odkładać do szuflady.

Pomimo, że pracujemy pełną parą, to nie pobieramy wynagrodzenia.

  

Co do tej pory zrobiliśmy? Co się dało!

 • dwa Marsze Równości w Zielonej Górze;
 • pierwszy i jedyny marsz transgraniczny Gubin-Frankfurt;
 • szkolenia równościowe oraz pomoc w zakresie psychologii, seksuologii i prawa dla osób zmagających się ze skutkami dyskryminacji;
 • kilkadziesiąt protestów - w obronie klimatu, przeciw rasizmowi, w obronie praw kobiet i  zwracające uwagę na hejt w sieci;
 • podjęliśmy współpracę z salonami tatuażu w sprawie „tuszowania” trudnej przeszłości zapisanej w bliznach i innych samookaleczeniach;
 • wychodziliśmy na ulicę by powiedzieć NIE dla przemocy w domach;
 • wystawy twórców należących do grup mniejszościowych i dyskryminowanych;
 • międzypokoleniową wymianę doświadczeń w trakcie spotkań z seniorami;
 • rozstawiliśmy swój namiot na Pol'and Rock Festival w 2019 roku, w którym obalaliśmy mity związane z LGBT i edukowaliśmy o przeciwdziałaniu dyskryminacji.

  

Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie naszych działań, ponieważ walczymy dla nas wszystkich. Dzięki Twojej wpłacie dalej będziemy mogli robić realną zmianę!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Marta Sawczuk
Marta Sawczuk
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Najemnik Szorosza
Najemnik Szorosza
Próg: 10 zł
Alicja Czeszyk
Alicja Czeszyk
Próg: 10 zł