INWESTOWANIE 2.0

W Patronite od 19.11.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 550

Liczba Patronów: 894

Zostań Patronem
Kup na prezent
17 patronów
946 miesięcznie
23 201 łącznie

O Autorze

Nazywam się Damian Kasztelan i po wielu latach prowadzenia działalności edukacyjnej w obszarze inwestowania w języku angielskim, zauważyłem, że działając w Polsce mogę dać największą wartość.

To jest miejsce dla Ciebie jeśli:

 • masz dosyć niskiego oprocentowania lokat, rachunków bankowych szczególnie w otoczeniu wysokiej inflacji która powoduje że Twoje oszczędności są warte coraz mniej każdego roku;
 • jesteś rozczarowany/-a guru inwestowania, którzy tylko sprzedają strach (i książki) a nie starają się zrozumieć biznesów stojących za konkretnymi spółkami przez co unikają dobrych inwestycji;
 • chcesz uczyć się inwestowania od kogoś, kto faktycznie zarabia na rynkach i jest transparentny ze swoimi inwestycjami.

Inwestuje od prawie 9 lat. Zacząłem inwestować w 2013 i nie były to oszałamiające kwoty. W pierwszym roku zainwestowałem 11 tys. złotych, w drugim 14 tys. złotych. Było to około 1000zł zaoszczędzone miesięcznie, co dla wielu ludzi nie jest kwota niemożliwą do zaoszczędzenia.

W takim razie jak z takich małych kwot doszedłem do portfela inwestycyjnego o wartości ponad 1.2 miliona złotych?

Posłuchaj mojej historii, i być może dostrzeżesz, że jest to droga, którą również Ty chcesz podążać! A być może będzie to i dla Ciebie rozwiązanie Twoich finansowych problemów.

Ważne jest zrozumienie, że inwestowanie działa jak kula śniegowa więc najważniejsze jest zrobienie z tego nawyku. Teraz mój portfel jest już dużo większy a wszystko dzięki temu, że kiedyś zacząłem z pierwszą transakcją i w pierwszym roku zainwestowałem 11 tys. złotych.

Z wykształcenia jestem inżynierem chociaż ostatnie kilka lat pracowałem w obszarze Data Science w firmie finansowej. Mój inżynierski sposób myślenia wpłynął na sposób mojego inwestowania.

I dzięki temu, w przeciwieństwie do wielu ‘guru’ inwestowania, potrafię dostrzegać firmy, które zmieniają świat. Moje najlepsze inwestycje to spółki wzrostowe.

Wśród polskich spółek są to:
– Playway – ponad 62 tys. zł.
– 11 Bit studios, dzięki inwestycji w tę spółkę zarobiłem ponad 58 tys. zł.

Wśród spółek zagranicznych najwięcej zarobiłem na akcjach:
– Tesla – ponad 155 tys. zł,
– Apple – ponad 107 tys. zł,
– Alphabet (Google) – ponad 95 tys. zł.

Niektóre z wymienionych powyżej spółek są cały czas obecne w moim portfelu inwestycyjnym. Zarobione kwoty przedstawiają stan na dzień 12 lutego 2023.

Staram się być transparentny z moimi inwestycjami, co odróżnia mnie od czołowych blogerów inwestycyjnych w Polsce.

Nie chce wytykać palcami, ale sami pewnie kojarzycie takich, którzy wielokrotnie obstawiali spadki Tesli, sugerowali przewartościowanie spółek z grupy FAANG (Facebook, Amazon, Apple, Netflix i Google) lub deprecjonowali wartość branży gamedev w Polsce. Wynika to z tego, że nie rozumieją spółek wzrostowych albo skupiają się na wykresie cen akcji zamiast na biznesie stojącym za symbolem akcji na giełdzie. Jak możecie przeczytać wyżej, właśnie na inwestycjach w te spółki zarobiłem najwięcej.

Inwestuję w spółki wzrostowe bo według moich analiz, są one najlepszą inwestycją długoterminową. Podczas gdy ostatnie lata były ciężkie dla wielu inwestorów, moja strategia inwestycyjna przyniosła bardzo dobre rezultaty.

Mój sumaryczny portfel akcji (spółki polskie i zagraniczne) przyniósł mi stopę zwrotu równą:
+138.2%
w okresie 01.01.2019 - 15.11.2021 (w tym samym czasie indeks WIG20 zyskał 3.7% a indeks WIG zyskał 26.1%).

 

Nie jestem doradcą inwestycyjnym, dzielę się swoimi decyzjami inwestycyjnymi w moim prywatnym portfelu.

Treść wpisów i analiz jest wyłącznie wyrazem osobistych poglądów Autora i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne decyzje inwestycyjne podejmowane na ich podstawie.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Katarzyna Robaszek
Katarzyna Robaszek
Próg: 59 zł
Krubi
Krubi
Próg: 99 zł
MICHAŁ WOŹNIAKOWSKI
MICHAŁ WOŹNIAKOWSKI
Próg: 59 zł
Maciej Skrzypczak
Maciej Skrzypczak
Próg: 59 zł
Szymon Kalinowski
Szymon Kalinowski
Próg: 99 zł