Avatar użytkownika

Jakub Wiech

159
patronów
3 639 
miesięcznie
81 271 
łącznie
159
patronów
3 639 zł 81 271 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

9 zł miesięcznie
Dzięki! Właśnie postawiłaś/eś mi dwie puszki mojego ulubionego napoju z ekstraktem z yerba mate! Dzięki temu będę mógł sprawniej przygotowywać materiały na moich kanałach!
15 zł miesięcznie
Serdecznie dziękuję! Trzy monety pięciozłotowe trafiły na moje konto - gdyby zamienić je na pastylki uranowe wykorzystywane w prętach paliwowych reaktorów jądrowych, to dałyby tyle energii, co 3 tony węgla! W nagrodę zapraszam Cię do zamkniętej grupy na Facebooku!
30 zł miesięcznie
Dzięki za wsparcie! Liczba trzydzieści jest w polskiej energetyce ważna - mniej więcej tyle gigawatów mocy zainstalowanej mamy w elektrowniach węglowych. Opowiem Ci o nich - i o innych sprawach - w zamkniętej grupie na Facebooku, do której już teraz Cię zapraszam.
50 zł miesięcznie
Kłaniam się! Dzięki Twojemu wsparciu mogę kupić sobie nieco ponad 100 kilowatogodzin w mojej obecnej taryfie - przyda się! A Ciebie zapraszam do zamkniętej grupy na Facebooku! Dostaniesz też moje osobiste podziękowania!
100 zł miesięcznie
Jest mi niezmiernie miło, że zdecydowałaś/eś wesprzeć mnie taką kwotą. Mogłaś/eś za to kupić świecący breloczek zasilany radioaktywnym trytem, wybrałaś/eś mnie - obiecuję, że nie pożałujesz. Już teraz masz dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, a także do zamkniętych webinarów, które będę regularnie organizował.
250 zł miesięcznie
Wow! W chwili, kiedy piszę te słowa, taka kwota wystarczy do kupienia pół baryłki ropy Brent. Dziękuję, że przedłożyłaś/eś mnie nad petrobiznes! Odwdzięczę się gwarantując Ci dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, specjalnych webinarów dla matronek/patronów oraz wysyłając okolicznościowe prezenty - gadżety, moje nowe książki, upominki.
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
19 dostępnych miejsc
Taki wymiar wsparcia to mecenat - a ten pociąga za sobą specjalne przywileje. Wspierający taką kwotą mogą liczyć nie tylko na wszelkie powyższe atrakcje (dostęp do grupy, webinarów, osobiste podziękowania), ale będą także wymieniani z imienia i nazwiska (lub pseudonimu) w odcinkach podcastu oraz w moich nowych książkach.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Jakub Wiech w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Piszę o energetyce tak, żeby przekazać jak najwięcej wiedzy w jak najprostszy sposób.

Cześć! Jestem Kuba, pracuję jako analityk, dziennikarz, i komentator. Zajmuję się energetyką - jej bezpieczeństwem, transformacją oraz wpływem na klimat. Możesz znaleźć moje teksty przede wszystkim na portalu Energetyka24, ale też w innych miejscach - pisuję regularnie dla Gazety Wyborczej, często komentuję w mediach od lewa do prawa. Poza pracą w mediach kończę też doktorat poświęcony bezpieczeństwu rynku gazu w Polsce oraz jestem kierownikiem grupy na studiach MBA pt. Zarządzanie polityką energetyczną oraz klimatyczną.

Napisałem dwie książki o energetyce i klimacie: w 2019 roku wydałem „Energiewende. Nowe niemieckie imperium", która została nominowana do konkursu Economicus w kategorii „najlepsza książka szerząca wiedzę ekonomiczną”. Z kolei w roku 2020 opublikowałem książkę "Globalne ocieplenie. Podręcznik dla Zielonej Prawicy" została wyróżniona w konkursie Fundacji Identitas jako "pierwsza w tym rodzaju praca powstała na wschód od Odry".

Za moją pracę dziennikarską zdobyłem szereg nagród: nagrodę Studencki Nobel w kategorii Dziennikarstwo i Literatura, nagrodę w konkursie Platynowe Megawaty za najlepszą publikację o rynku energii elektrycznej oraz nagrodę Dobry Dziennikarz 2021. Byłem też nominowany w konkursie MediaTory oraz do nagrody Grand Press w kategorii Dziennikarstwo Specjalistyczne.

Chcę dalej robić to, co kocham - czyli szerzyć wiedzę o energetyce, a więc o kwestii niezmiernie istotnej w obecnych czasach. Żeby osiągnąć skalę, o którą mi chodzi potrzebuję Twojego wsparcia - jeśli uznasz, że na nie zasługuję, to będzie mi bardzo miło, odwdzięczę się dobrą, fachową i regularną robotą dziennikarską!

 

Cele Autora

Podcast video
  • 4 500 zł miesięcznie
  • 861 zł brakuje
80%
Docelowo chcę uatrakcyjnić podcast robiąc do niego materiały wideo i publikując go w ten sposób na YouTube. Wsparcie posłuży mi do zakupu odpowiednich programów i sprzętu.
Jeszcze więcej podcastu
  • 15 000 zł miesięcznie
  • 11 361 zł brakuje
24%
Poza standardowym odcinkiem wydawanym w środę w wersji audio oraz wideo będę publikował dodatkowy, weekendowy odcinek, polegający na rozmowie z zaproszonymi gośćmi lub na wytłumaczeniu pewnych elementarnych kwestii z zakresu energetyki.

Dodatkowo, Patronki i Patroni będą mogli otrzymać drogą mailową transkrypcję poszczególnych odcinków wraz z odnośnikami do źródeł, na których się opierałem.

Będę też regularnie organizował Elektryfikację Live - czyli wykłady w różnych miejscach w Polsce połączone ze spotkaniami z Patronkami i Patronami.
Podcast
  • 3 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Ruszam z podcastem "Elektryfikacja" - chcę zrobić to w sposób profesjonalny, a więc z wykorzystaniem odpowiedniego zaplecza technicznego. Takie wsparcie umożliwi mi wynajęcie sprzętu i obsługi, by nagrywać regularnie odcinki!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Jakub Wiech już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
15 zł
Anonimowy patron
15 zł
Cezary Orzeł
Cezary Orzeł
15 zł
Maciej Kot
Maciej Kot
100 zł
robert grzesiak
robert grzesiak
9 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.