Avatar użytkownika

Jakub Wiech

186
patronów
4 560 
miesięcznie
60 481 
łącznie
186
patronów
4 560 zł 60 481 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

9 zł miesięcznie
Dzięki! Właśnie postawiłaś/eś mi dwie puszki mojego ulubionego napoju z ekstraktem z yerba mate! Dzięki temu będę mógł sprawniej przygotowywać materiały na moich kanałach!
15 zł miesięcznie
Serdecznie dziękuję! Trzy monety pięciozłotowe trafiły na moje konto - gdyby zamienić je na pastylki uranowe wykorzystywane w prętach paliwowych reaktorów jądrowych, to dałyby tyle energii, co 3 tony węgla! W nagrodę zapraszam Cię do zamkniętej grupy na Facebooku!
30 zł miesięcznie
Dzięki za wsparcie! Liczba trzydzieści jest w polskiej energetyce ważna - mniej więcej tyle gigawatów mocy zainstalowanej mamy w elektrowniach węglowych. Opowiem Ci o nich - i o innych sprawach - w zamkniętej grupie na Facebooku, do której już teraz Cię zapraszam.
50 zł miesięcznie
Kłaniam się! Dzięki Twojemu wsparciu mogę kupić sobie nieco ponad 100 kilowatogodzin w mojej obecnej taryfie - przyda się! A Ciebie zapraszam do zamkniętej grupy na Facebooku! Dostaniesz też moje osobiste podziękowania!
100 zł miesięcznie
Jest mi niezmiernie miło, że zdecydowałaś/eś wesprzeć mnie taką kwotą. Mogłaś/eś za to kupić świecący breloczek zasilany radioaktywnym trytem, wybrałaś/eś mnie - obiecuję, że nie pożałujesz. Już teraz masz dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, a także do zamkniętych webinarów, które będę regularnie organizował.
250 zł miesięcznie
Wow! W chwili, kiedy piszę te słowa, taka kwota wystarczy do kupienia pół baryłki ropy Brent. Dziękuję, że przedłożyłaś/eś mnie nad petrobiznes! Odwdzięczę się gwarantując Ci dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, specjalnych webinarów dla matronek/patronów oraz wysyłając okolicznościowe prezenty - gadżety, moje nowe książki, upominki.
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
18 dostępnych miejsc
Taki wymiar wsparcia to mecenat - a ten pociąga za sobą specjalne przywileje. Wspierający taką kwotą mogą liczyć nie tylko na wszelkie powyższe atrakcje (dostęp do grupy, webinarów, osobiste podziękowania), ale będą także wymieniani z imienia i nazwiska (lub pseudonimu) w odcinkach podcastu oraz w moich nowych książkach.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Jakub Wiech w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Piszę o energetyce tak, żeby przekazać jak najwięcej wiedzy w jak najprostszy sposób.

Cześć! Jestem Kuba, pracuję jako analityk, dziennikarz, i komentator. Zajmuję się energetyką - jej bezpieczeństwem, transformacją oraz wpływem na klimat. Możesz znaleźć moje teksty przede wszystkim na portalu Energetyka24, ale też w innych miejscach - pisuję regularnie dla Gazety Wyborczej, często komentuję w mediach od lewa do prawa. Poza pracą w mediach kończę też doktorat poświęcony bezpieczeństwu rynku gazu w Polsce oraz jestem kierownikiem grupy na studiach MBA pt. Zarządzanie polityką energetyczną oraz klimatyczną.

Napisałem dwie książki o energetyce i klimacie: w 2019 roku wydałem „Energiewende. Nowe niemieckie imperium", która została nominowana do konkursu Economicus w kategorii „najlepsza książka szerząca wiedzę ekonomiczną”. Z kolei w roku 2020 opublikowałem książkę "Globalne ocieplenie. Podręcznik dla Zielonej Prawicy" została wyróżniona w konkursie Fundacji Identitas jako "pierwsza w tym rodzaju praca powstała na wschód od Odry".

Za moją pracę dziennikarską zdobyłem szereg nagród: nagrodę Studencki Nobel w kategorii Dziennikarstwo i Literatura, nagrodę w konkursie Platynowe Megawaty za najlepszą publikację o rynku energii elektrycznej oraz nagrodę Dobry Dziennikarz 2021. Byłem też nominowany w konkursie MediaTory oraz do nagrody Grand Press w kategorii Dziennikarstwo Specjalistyczne.

Chcę dalej robić to, co kocham - czyli szerzyć wiedzę o energetyce, a więc o kwestii niezmiernie istotnej w obecnych czasach. Żeby osiągnąć skalę, o którą mi chodzi potrzebuję Twojego wsparcia - jeśli uznasz, że na nie zasługuję, to będzie mi bardzo miło, odwdzięczę się dobrą, fachową i regularną robotą dziennikarską!

 

Cele Autora

Jeszcze więcej podcastu
  • 15 000 zł miesięcznie
  • 10 440 zł brakuje
30%
Poza standardowym odcinkiem wydawanym w środę w wersji audio oraz wideo będę publikował dodatkowy, weekendowy odcinek, polegający na rozmowie z zaproszonymi gośćmi lub na wytłumaczeniu pewnych elementarnych kwestii z zakresu energetyki.

Dodatkowo, Patronki i Patroni będą mogli otrzymać drogą mailową transkrypcję poszczególnych odcinków wraz z odnośnikami do źródeł, na których się opierałem.

Będę też regularnie organizował Elektryfikację Live - czyli wykłady w różnych miejscach w Polsce połączone ze spotkaniami z Patronkami i Patronami.
Podcast
  • 3 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Ruszam z podcastem "Elektryfikacja" - chcę zrobić to w sposób profesjonalny, a więc z wykorzystaniem odpowiedniego zaplecza technicznego. Takie wsparcie umożliwi mi wynajęcie sprzętu i obsługi, by nagrywać regularnie odcinki!
Podcast video
  • 4 500 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Docelowo chcę uatrakcyjnić podcast robiąc do niego materiały wideo i publikując go w ten sposób na YouTube. Wsparcie posłuży mi do zakupu odpowiednich programów i sprzętu.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Jakub Wiech już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Kuba G.
Kuba G.
9 zł
Mariusz Niemiec
Mariusz Niemiec
15 zł
Anonimowy patron
50 zł
Jakub Wróbel
Jakub Wróbel
9 zł
Mateusz Świerczek
Mateusz Świerczek
15 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.