Kuba Wawrzyniak - Jarzyniaq

W Patronite od 06.02.2023

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1309

Liczba Patronów: 1392

Zostań Patronem
Kup na prezent
8 patronów
290 miesięcznie
1 115 łącznie
Jestem Kuba i od kilku lat zmierzam w stronę samowystarczalnego życia. Jak najbardziej w zgodzie z naturą i samym sobą. Szukam niskobudżetowych i prostych rozwiązań, kierując się zasadami permakultury.  Zajmuję się ogrodem, zwięrzętami, pszczelarstwem, naturalnym budownictwem czy regeneracją gleby.

O Autorze

Cześć!
Jestem Kuba i od kilku lat zmierzam w stronę samowystarczalnego życia.

 

Wiele osób myśli o samowystarczalności jakby była ona czymś zero-jedynkowym. Albo coś jest białe, albo coś jest czarne. Albo jesteś samowystarczalny, albo uzależniony od systemu. Zapominamy, że między bielą a czernią jest jeszcze cała gama szarości.

 

Myślałem podobnie. Wydawało mi się, że albo wejdę w to na 100%, albo wcale. Albo chatka na skraju cywilizacji, własna żywność i prąd, albo miasto i uzależnienie od pieniądza. Okazało się jednak, że trzeba myśleć o tym bardziej jak o poziomach czy spektrum (od braku wolności po 100% wolność). Dzisiaj znajduje się gdzieś pomiędzy tymi dwoma stanami i cały czas idę naprzód. 

 Inspiruję się permakulturą i niskobudżetowymi rozwiązaniami. c.d.n.

Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Daniel i Basia
Daniel i Basia
Próg: 20 zł
Michał Wójcik
Michał Wójcik
Próg: 100 zł
Anna Choreń
Anna Choreń
Próg: 100 zł
Michał Pee
Michał Pee
Próg: 20 zł