Adam Jutrzenka

W Patronite od 24.04.2017

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie:

liczba Patronów:

0 patronów
0 zł miesięcznie
110 zł łącznie
Fotografuję i opisuję ludzi z mojego miasta. Prowadzę fotobloga dokumentalnego bytowiacy.pl.

O Autorze

Bytowiacy.pl to fotoblog dokumentalny, który przy pomocy prostych portretów i krótkich historii pokazuje jak żyje się w małym mieście w Polsce.

 

KIM JESTEM?

Nazywam się Adam Jutrzenka. Mieszkam w Bytowie, małej miejscowości w województwie pomorskim. Siedem lat temu zakończyłem kilkuletnią pracę w hurtowni spożywczej. Wózek widłowy zamieniłem na aparat. Od tamtej pory zajmuję się głównie fotografią ślubną i reklamową. Tego typu zdjęcia możecie znaleźć w moim portfolio pod adresem adamjutrzenka.pl.

 

Jestem lokalsem, czyli człowiekiem przywiązanym do miejsca, w którym aktualnie żyje, który docenia lokalną społeczność, kibicuje inicjatywom, które podejmuje.
 

BYTOWIACY.pl

Pragnienie poznawania i portretowania ludzi sprawiło, że na początku 2015 roku stworzyłem stronę bytowiacy.pl. Po kilkunastu miesiącach działalności powstał obszerny pamiętnik zawierający fotografie i historie mieszkańców Bytowa oraz gości odwiedzających moje miasto - od ludzi spotkanych na ulicy, po artystów, sportowców, studentów, uczniów, pielgrzymów, pracowników fizycznych, biznesmenów, pasjonatów i wielu innych.

 

Drugiego maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji harcerze Bytowskiego Szczepu ZHR „Strumień” rozdawali flagi i biało-czerwone wiatraczki. Czytaj więcej

 

Projekt finansowałem z własnych środków pochodzących z działalności fotograficznej. Kilkanaście miesięcy temu ożeniłem się, a przed dziewięcioma miesiącami na świecie pojawił się nasz synek. Miejsce w moim sercu, które przeznaczone jest na rodzinną miłość zostało wypełnione po brzegi, a wręcz kipi :) Od tamtego czasu skupiłem się wyłącznie na zleceniach komercyjnych. Teraz z Waszą pomocą chciałbym kontynuować i rozwijać bloga.

 

Stanisław Zaborowski – historia bytowskiego taksówkarza
Czytaj więcej

 

Jakiśczas temu wpadł mi do głowy pomysł na stworzenie czegoś większego - bloga lokalsi.com. Idea jest taka sama jak przy Bytowiakach, ale zasięg obejmowałby całą Polskę, Europę, a być może inne kontynenty. To przedsięwzięcie muszę jednak odłożyć w czasie. Wymaga sporych nakladów finansowych, do tego jest bardzo czasochłonne. Na chwilę obecną nie mam ani środków, ani czasu na jego realizację. Mam jednak nadzieję, że kiedyś go rozkręcę.

 

Józef Staszel, juhas z Nowego Bystrego. Obok niego pies pasterski Zorka. Pan Józef liczące ponad 270 owiec stado wypasa w Zębie, najwyżej położonej miejscowości w Polsce.

 

 

ALBUM

Znaczną część przekazywanych przez Was pieniędzy  będę odkładać na wydanie drukowanego albumu ze zdjęciami i historiami Bytowiaków. Byłoby to świetne podsumowanie, np. corocznej pracy nad projektami. Czas pokaże czy także i ten cel uda się zrealizować.

 

 IDEA / FINANSOWANIE

Prowadzenie Bytowiaków pełną parą to pracochłonne i kosztowne zadanie. Nie jestem w stanie udźwignąć tego samodzielnie. Na pewno nie chcę robić tego kosztem rodziny. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem wydaje się finansowanie przez społeczność. "Zwykły" człowiek robi zdjęcia "zwykłym" ludziom, "zwykli" ludzie pomagają w rozwoju przedsięwzięcia. Taki model współpracy ma wiele zalet dla obu stron. Wasze wsparcie pcha mnie do przodu, pozwala regularnie opisywać historie ludzi z mojego miasta. Wy macie świadomość, że jesteście współtwórcami wieloletniego projektu dokumentalnego, uczestnikami społeczności, dzięki której realizowany jest ciekawy pomysł.
Chciałbym bardzo żeby Patroni zaczęli "żyć" Bytowiakami, aktywnie włączali się w dyskusje, proponowali miejsca i ludzi, których chcą zobaczyć na blogach. Ciekawią mnie także Wasze opinie, wskazówek i uwagi.


Zdaję sobie sprawę, że przekazując regularnie pieniądze na moją działalność, powierzacie mi zadanie do wykonania. Podchodzę do tego z pokorą i poczuciem wielkiej odpowiedzialności. Zapewniam, że w zamian włożę w projekt całe serce, stworzę coś, z czego razem ze mną będziecie dumni.

 

PROGI / NAGRODY

Wychodzę z założenia, że każdy Patron, bez względu na to jaką kwotą mnie wspiera, tak samo mocno mi kibicuje. Wierzę, że jej wielkość jest taka na jaką akurat w tym momencie go stać. Z tego względu wszystkich traktuję na równi.


Do zamkniętej grupy facebookowej zapraszam wszystkich Patronów, z grona wszystkich Patronów losuję gadżety foto i inne niespodzianki. Jeśli do skutku dojdzie wydanie drukowanego albumu, znajdzie się w nim miejsce na imiona i nazwiska wszystkich Patronów. Taką samą, pełną listę umieszczę na Bytowiakach i Facebooku.


Patroni, których wsparcie przekroczy łącznie 100 zł, otrzymają pamiątkowy magnes na lodówkę. Ten mały gadżet będzie codziennie przypominał Wam o dobrym uczynku wykonanym na rzecz polskiej fotografii dokumentalnej.

 

Mam nadzieję, że bez względu na to jaki próg wybierzecie, będziecie czerpać satysfakcję z tego dobrego gestu. Dziękuję serdecznie za Wasze wsparcie.

 


Miejsca w sieci, gdzie poza Bytowiakami i Lokalsami możecie znaleźć moje zdjęcia:

  • adamjutrzenka.pl - portfolio, blog, wizytówka mojej działalności komercyjnej

  • fotobytow.pl - lokalny portal informacyjny, którego głównym medium były zdjęcia. Wiem, że to zabrzmi patetycznie, ale do tej pory to moje fotograficzne dzieło życia :) Ze względu na nawał zleceń, ogromną pracochłonność, nienormowane i nieprzewidywalne godziny pracy i zmiany w życiu osobistym, musiałem zrezygnować z jego prowadzenia. Dla jednego człowieka to było zbyt wiele. Przez ponad 4,5 roku opublikowałem prawie 850 galerii zawierających kilkadziesiąt tysięcy zdjęć. Poświęciłem na jego budowę i prowadzenie mnóstwo energii. Mimo, że już nie działa, cały czas jestem z niego bardzo dumny. Zajrzyjcie tam koniecznie.

  • adamgotuje.pl - po ślubie odkryłem w sobie zamiłowanie do gotowania. Od ponad półtora roku, niemal codziennie,  przygotowuję obiady dla mojej rodziny. Od niedawna łączę tę pasję z fotografią kulinarną. Na tego bloga wrzucam co jakiś czas przepisy na dania, które własnoręcznie przygotowałem. Są oczywiście okraszone smakowitymi zdjęciami :)

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem