Avatar użytkownika

Kanał Termosa

197
patronów
3 686 
miesięcznie
208 898 
łącznie
197
patronów
3 686 zł 208 898 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
10 zł miesięcznie


Wielkie dzięki, że masz ochotę dołączyć do społeczności Termosów!

Usiądź wygodnie w fotelu i rozgość się na zamkniętej grupie fejsbukowej, na której:

▶️zamieszczam moje sesje od razu po tym, jak schodzą ze stołu montażowego - zawsze przed premierą jutubową (#mojesesje),

▶️od początku 2021 raz w tygodniu publikuję filmy z cyklu "CO ROBI...", w których dzielę się moimi erpegowymi przemyśleniami na temat gier, mistrzowania i grania (#corobi),

▶️ raz w miesiącu zapraszam na live dla patronów, w którym omawiam przyszłe plany, a także odpowiadam na pytania widzów (#live),

▶️ czasem pojawiają się posty okazjonalne, głupkowate, różne:)

Miłej zabawy!
Obrazek progu
20 zł miesięcznie
Ekstra, że Cię tu widzę!

Na tym progu otrzymujesz to, co w Fotelu, a także zaproszenie na mój kanał na Discordzie!

A na nim:

▶️ kanały dedykowane moim kampaniom , na których można sobie o nich pogadać;

▶️ można się umówić na wspólną grę na kanałach do grania;

▶️ kanały dedykowane grom, nad którymi pracuję(my) - Krasnoludy: Wewnętrzny Ogień, Stołówka, Tort - solo rpg;

▶️ raz na kwartał odbywa się kilkutygodniowa gra Tako Rzecze Mistrz Gry, rozwijająca dany aspekt warsztatu MG; gra ma charakter konkursowy, więc są nagrody:);

▶️ raz w miesiącu gram u któregoś z patronów jednostrzał na otwartym dla patronów discordzie;

▶️ polecamy sobie różne erpegowe dobra obecne w sieci i dochodzi do wymiany erpegomyśli.

Miłej zabawy!
Obrazek progu
44 zł miesięcznie
Szacun, dobrodzieju i mecenasie!

Na tym progu otrzymujesz to, co w Fotelu z dobrym piciem i... nic dodatkowego!

Pytano mnie o stworzenie progu z wyższą kwotą wsparcia i to jest moja odpowiedź. Próg nie ma dodatkowych nagród, ale jest natchniony, wieszczowy i górnolotny, a imię jego czterdzieści i cztery*. Jest dla tych, którzy mogą i chcą wesprzeć mą działalność erpegową nieco wyższą kwotą.

* Związek kwoty 44 i skojarzenie z Mickiewiczem wynika tylko z mojego lubienia jego twórczości i osoby, nie zaś z pyszałkowatego pragnienia stania się wieszczem:)

Miłej zabawy!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Kanał Termosa w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Kocham opowiadać. Robię to zawodowo od lat, będąc aktorem, reżyserem, dramaturgiem i improwizatorem. Niedawno wróciłem do pasji z czasów nastoletnich, do Role Playing Games, i poczułem się jak w domu. Znalazłem nowe medium do snucia kolejnych fantastycznych, intrygujących i poruszających Opowieści.

Dzień dobry,

Nazywam się Wojciech Tremiszewski i, choć z wykształcenia jestem polonistą, to w szkole pracowałem zaledwie pół roku. Inaczej potoczyła się moja ścieżka zawodowa. Zacząłem od występów i reżyserii w Teatrze Wybrzeżak. Następnie grałem w Kabarecie Limo i serialu improwizowanym "Spadkobiercy". Współtworzyłem scenę improwizacji w kraju, występując w wielu projektach impro, takich jak W Gorącej Wodzie Kompani, Peleton, czy W Trzech Osobach, a także improwizując solo. Grywam w filmie, piszę sztuki, słuchowiska radiowe, a niedawno użyczyłem głosu postaci Buńka w "Toy Story 4"! Po filmie nasz siedmioletni wtedy Tytus powiedział mojej mamie, a swej babci, że gratuluje jej utalentowanego syna. I to jest coś:)


Co się zmieniło dzięki Patronom?

Po roku mej erpegowej działalności, która możliwa była tylko dzięki wsparciu patronów, z zadowoleniem patrzę wstecz, bo uważam, że progres jest:) :

 • upubliczniłem na jutubie niemal 200 godzin sesji w rozmaitych konwencjach; oglądać na moim kanale można: horrory (dużo sesji w Kult: Boskość Utracona, ale także Obcy, Potwór Tygodnia, Vaesen), cyberpunk (Neon City Overdrive, Midguard), fanatsy (Warhammer, Kompania Ostrzy) i komedię (mój autorski system Stołówka, do którego reguł dostęp mają patroni z progu Termos w Fotelu z Dobrym Piciem, a lada moment też Fiasco). W następnym roku na pewno nie zmieni się mój cel - by grać i prezentować różnorodne klimaty - a zmieni się lekko liczba godzin sesji - tych będzie więcej!
   
 • umożliwiam słuchanie sesji, jak audiobooków, na platformach Soundcloud i Spotify (wszystkie linki na dole tego tekstu)
   
 • raz w tygodniu na twitchu streamuję sesję na żywo - widzowie mogą mieć wpływ na przebieg gry, posłuchać na żywo naszych rozmów po grze, pytać tak o mechanikę gry, jak i o fabułę,
   
 • pracuję nad trzema autorskimi grami - bardzo rozrywkową Stołówką | dość nowoczesną jeśli chodzi o mechanikę grę fantasy, Krasnoludy: Wewnętrzny Ogień, tworzę z Sebastianem Kropiwnickim, ogrywam z patronami, a obejrzeć będzie ją można na kanale, mamy nadzieję, że już po lecie | solową grą fabularną Tort, którą tworzę we współpracy z patronami,
   
 • raz w tygodniu publikuję tylko dla patronów około półgodzinny cykl "Co robi (gra, mistrz gry, gracz)", w którym dzielę się świeżymi przemyśleniami na te trzy tematy, proponuję podpowiedzi, rozwiązania, ćwiczenia warsztatu,
   
 • co kwartał organizuję na discordzie grę o charakterze rozwijania warsztatu mistrzów gry - "Tako rzecze MG", która ma charakter ligowy - co tydzień uczestnicy wykonują zadanie, oceniają patroni poprzez lajkowanie, zbierane są punkty, a na koniec rozdawane nagrody, które przygotowuję,
   
 • nauczyłem się sporo o technologii, a także ulepszyłem sytuację sprzętową - nowy mikrofon, komputer, net i trzy kamery! 

W kolejnym roku mego bycia z Patronami planuję dalszy rozwój. Staram się odpowiadać na ich oczekiwania, z którymi zapoznaję się na comiesięcznych Lajwach + Q&A.

Kipi we mnie mnóstwo opowieści i chęci poznawania nowych gier, z którymi z przyjemnością nadal będę się dzielił z widzami. Niezależnie od pandemii:)

Zachęcam, więc by zajrzeć do opisu nagród w zakładce "Zostań Patronem", bym mógł kontynuować oraz polepszać tak jakość nagrań wielu różnorodnych erpegów!

Opowieści

Uważam, że snucie historii to coś bardzo istotnego dla ludzkości. Wzbogaca nas słuchanie o czyichś dziejach, utożsamianie, współodczuwanie i zachwycanie się. Tworzymy wspólnotę, dzieląc się, przenosząc słuchaczy do Gdzieś i Kiedyś, czarując Opowieścią.  

To było górnolotne.

Ale taki bywam.

Jednak na scenie bywam także taki:

Albo taki:

 

W Opowieści kręci mnie i nęci różnorodność, mieszanie konwencji i stylów, śmiech obok wzruszenia.

RPG!

Niedawno odkryłem nowe medium do opowiadania, a są nim gry fabularne, czyli RPG. I tym pragnę się teraz zająć. Cały plan w tym filmie:

W filmie wspominam o kampanii RPG w "Kult: Boskość Utracona", którą nagrałem i systematycznie zamieszczam na jutubowym Kanale Termosa. Oto link:

 


Zobacz Termosa w różnych hopsztosach!

A jeśli mielibyście ochotę jeszcze chwilkę tu zabawić, to służę linkami:)

Parę filmowych skeczy, które poczyniliśmy kiedyś z Kabaretem Limo:


 

Zwiastun serialu improwizowanego "Hultaje Starego Gdańska", którego byłem twórcą.

 

Pierwszy odcinek słuchowiska, które napisałem i nagrałem z Abelardem Gizą, pt. "Mucha Lena"

 

A tu próbka twórczości najnowszej - jedna z "Solo nowel", zamieszczonych na moim kanale na youtubie.

 

Zostaję przy sztuce, jak najbardziej. Nadal będę występował na scenie i w filmie. Chciałbym też znaleźć w końcu czas, by napisać powieść - i tę fantastyczną i tę zabawną. 

Natomiast z przyjemnością odstawię na półkę komercyjną stronę sztuki, by mieć czas na nagrywanie RPG-ów.

Czy miałbyś ochotę mi w tym pomóc?

Do zobaczenia i/lub usłyszenia na Kanale Termosa!

Youtube - https://www.youtube.com/c/Kana%C5%82Termosa/playlists 

Soundcloud - https://soundcloud.com/kana-termosa

Spotify - https://open.spotify.com/show/7qybRN0qdMPXxX2SISNGVM

Twitch - https://www.twitch.tv/kanal_termosa

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Kanał Termosa w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Kanał Termosa już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Michał Szyndera
Michał Szyndera
10 zł
Marcin Swierczek
Marcin Swierczek
20 zł
lech
lech
20 zł
Radek Falarczyk
Radek Falarczyk
10 zł
Katarzyna Szlęzak
Katarzyna Szlęzak
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.