Kanał Termosa

W Patronite od 07.04.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 120

Liczba Patronów: 80

Zostań Patronem
Kup na prezent
261 patronów
4 462 miesięcznie
130 446 łącznie
Kocham opowiadać. Robię to zawodowo od lat, będąc aktorem, reżyserem, dramaturgiem i improwizatorem. Niedawno wróciłem do pasji z czasów nastoletnich, do Role Playing Games, i poczułem się jak w domu. Znalazłem nowe medium do snucia kolejnych fantastycznych, intrygujących i poruszających Opowieści.

O Autorze

Dzień dobry,

Nazywam się Wojciech Tremiszewski i, choć z wykształcenia jestem polonistą, to w szkole pracowałem zaledwie pół roku. Inaczej potoczyła się moja ścieżka zawodowa. Zacząłem od występów i reżyserii w Teatrze Wybrzeżak. Następnie grałem w Kabarecie Limo i serialu improwizowanym "Spadkobiercy". Współtworzyłem scenę improwizacji w kraju, występując w wielu projektach impro, takich jak W Gorącej Wodzie Kompani, Peleton, czy W Trzech Osobach, a także improwizując solo. Grywam w filmie, piszę sztuki, słuchowiska radiowe, a niedawno użyczyłem głosu postaci Buńka w "Toy Story 4"! Po filmie nasz siedmioletni wtedy Tytus powiedział mojej mamie, a swej babci, że gratuluje jej utalentowanego syna. I to jest coś:)


Co się zmieniło dzięki Patronom?

Po roku mej erpegowej działalności, która możliwa była tylko dzięki wsparciu patronów, z zadowoleniem patrzę wstecz, bo uważam, że progres jest:) :

 • upubliczniłem na jutubie niemal 200 godzin sesji w rozmaitych konwencjach; oglądać na moim kanale można: horrory (dużo sesji w Kult: Boskość Utracona, ale także Obcy, Potwór Tygodnia, Vaesen), cyberpunk (Neon City Overdrive, Midguard), fanatsy (Warhammer, Kompania Ostrzy) i komedię (mój autorski system Stołówka, do którego reguł dostęp mają patroni z progu Termos w Fotelu z Dobrym Piciem, a lada moment też Fiasco). W następnym roku na pewno nie zmieni się mój cel - by grać i prezentować różnorodne klimaty - a zmieni się lekko liczba godzin sesji - tych będzie więcej!
   
 • umożliwiam słuchanie sesji, jak audiobooków, na platformach Soundcloud i Spotify (wszystkie linki na dole tego tekstu)
   
 • raz w tygodniu na twitchu streamuję sesję na żywo - widzowie mogą mieć wpływ na przebieg gry, posłuchać na żywo naszych rozmów po grze, pytać tak o mechanikę gry, jak i o fabułę,
   
 • pracuję nad trzema autorskimi grami - bardzo rozrywkową Stołówką | dość nowoczesną jeśli chodzi o mechanikę grę fantasy, Krasnoludy: Wewnętrzny Ogień, tworzę z Sebastianem Kropiwnickim, ogrywam z patronami, a obejrzeć będzie ją można na kanale, mamy nadzieję, że już po lecie | solową grą fabularną Tort, którą tworzę we współpracy z patronami,
   
 • raz w tygodniu publikuję tylko dla patronów około półgodzinny cykl "Co robi (gra, mistrz gry, gracz)", w którym dzielę się świeżymi przemyśleniami na te trzy tematy, proponuję podpowiedzi, rozwiązania, ćwiczenia warsztatu,
   
 • co kwartał organizuję na discordzie grę o charakterze rozwijania warsztatu mistrzów gry - "Tako rzecze MG", która ma charakter ligowy - co tydzień uczestnicy wykonują zadanie, oceniają patroni poprzez lajkowanie, zbierane są punkty, a na koniec rozdawane nagrody, które przygotowuję,
   
 • nauczyłem się sporo o technologii, a także ulepszyłem sytuację sprzętową - nowy mikrofon, komputer, net i trzy kamery! 

W kolejnym roku mego bycia z Patronami planuję dalszy rozwój. Staram się odpowiadać na ich oczekiwania, z którymi zapoznaję się na comiesięcznych Lajwach + Q&A.

Kipi we mnie mnóstwo opowieści i chęci poznawania nowych gier, z którymi z przyjemnością nadal będę się dzielił z widzami. Niezależnie od pandemii:)

Zachęcam, więc by zajrzeć do opisu nagród w zakładce "Zostań Patronem", bym mógł kontynuować oraz polepszać tak jakość nagrań wielu różnorodnych erpegów!

Opowieści

Uważam, że snucie historii to coś bardzo istotnego dla ludzkości. Wzbogaca nas słuchanie o czyichś dziejach, utożsamianie, współodczuwanie i zachwycanie się. Tworzymy wspólnotę, dzieląc się, przenosząc słuchaczy do Gdzieś i Kiedyś, czarując Opowieścią.  

To było górnolotne.

Ale taki bywam.

Jednak na scenie bywam także taki:

Albo taki:

 

W Opowieści kręci mnie i nęci różnorodność, mieszanie konwencji i stylów, śmiech obok wzruszenia.

RPG!

Niedawno odkryłem nowe medium do opowiadania, a są nim gry fabularne, czyli RPG. I tym pragnę się teraz zająć. Cały plan w tym filmie:

W filmie wspominam o kampanii RPG w "Kult: Boskość Utracona", którą nagrałem i systematycznie zamieszczam na jutubowym Kanale Termosa. Oto link:

 


Zobacz Termosa w różnych hopsztosach!

A jeśli mielibyście ochotę jeszcze chwilkę tu zabawić, to służę linkami:)

Parę filmowych skeczy, które poczyniliśmy kiedyś z Kabaretem Limo:


 

Zwiastun serialu improwizowanego "Hultaje Starego Gdańska", którego byłem twórcą.

 

Pierwszy odcinek słuchowiska, które napisałem i nagrałem z Abelardem Gizą, pt. "Mucha Lena"

 

A tu próbka twórczości najnowszej - jedna z "Solo nowel", zamieszczonych na moim kanale na youtubie.

 

Zostaję przy sztuce, jak najbardziej. Nadal będę występował na scenie i w filmie. Chciałbym też znaleźć w końcu czas, by napisać powieść - i tę fantastyczną i tę zabawną. 

Natomiast z przyjemnością odstawię na półkę komercyjną stronę sztuki, by mieć czas na nagrywanie RPG-ów.

Czy miałbyś ochotę mi w tym pomóc?

Do zobaczenia i/lub usłyszenia na Kanale Termosa!

Youtube - https://www.youtube.com/c/Kana%C5%82Termosa/playlists 

Soundcloud - https://soundcloud.com/kana-termosa

Spotify - https://open.spotify.com/show/7qybRN0qdMPXxX2SISNGVM

Twitch - https://www.twitch.tv/kanal_termosa


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Jakub momot
Jakub momot
Próg: 20 zł
Wojciech Werchowski
Wojciech Werchowski
Próg: 20 zł
Krzysztof Grzegorczyk
Krzysztof Grzegorczyk
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Grzegorz Kulaszewicz
Grzegorz Kulaszewicz
Próg: 10 zł
Klaudia Sworacka
Klaudia Sworacka
Próg: 10 zł