Kanał Termosa

W Patronite od 07.04.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 98

Liczba Patronów: 67

Zostań Patronem
278 patronów
4 202 miesięcznie
49 210 łącznie
Kocham opowiadać. Robię to zawodowo od lat, będąc aktorem, reżyserem, dramaturgiem i improwizatorem. Niedawno wróciłem do pasji z czasów nastoletnich, do Role Playing Games, i poczułem się jak w domu. Znalazłem nowe medium do snucia kolejnych fantastycznych, intrygujących i poruszających Opowieści.

O Autorze

Dzień dobry,

Nazywam się Wojciech Tremiszewski i, choć z wykształcenia jestem polonistą, to w szkole pracowałem zaledwie pół roku. Inaczej potoczyła się moja ścieżka zawodowa. Zacząłem od występów i reżyserii w Teatrze Wybrzeżak. Następnie grałem w Kabarecie Limo i serialu improwizowanym "Spadkobiercy". Współtworzyłem scenę improwizacji w kraju, występując w wielu projektach impro, takich jak W Gorącej Wodzie Kompani, Peleton, czy W Trzech Osobach, a także improwizując solo. Grywam w filmie, piszę sztuki, słuchowiska radiowe, a niedawno użyczyłem głosu postaci Buńka w "Toy Story 4"! Po filmie nasz siedmioletni wtedy Tytus powiedział mojej mamie, a swej babci, że gratuluje jej utalentowanego syna. I to jest coś:)


Co się zmieniło dzięki Patronom?

Po roku mej erpegowej działalności, która możliwa była tylko dzięki wsparciu patronów, z zadowoleniem patrzę wstecz, bo uważam, że progres jest:) :

 • upubliczniłem na jutubie niemal 200 godzin sesji w rozmaitych konwencjach; oglądać na moim kanale można: horrory (dużo sesji w Kult: Boskość Utracona, ale także Obcy, Potwór Tygodnia, Vaesen), cyberpunk (Neon City Overdrive, Midguard), fanatsy (Warhammer, Kompania Ostrzy) i komedię (mój autorski system Stołówka, do którego reguł dostęp mają patroni z progu Termos w Fotelu z Dobrym Piciem, a lada moment też Fiasco). W następnym roku na pewno nie zmieni się mój cel - by grać i prezentować różnorodne klimaty - a zmieni się lekko liczba godzin sesji - tych będzie więcej!
   
 • umożliwiam słuchanie sesji, jak audiobooków, na platformach Soundcloud i Spotify (wszystkie linki na dole tego tekstu)
   
 • raz w tygodniu na twitchu streamuję sesję na żywo - widzowie mogą mieć wpływ na przebieg gry, posłuchać na żywo naszych rozmów po grze, pytać tak o mechanikę gry, jak i o fabułę,
   
 • pracuję nad trzema autorskimi grami - bardzo rozrywkową Stołówką | dość nowoczesną jeśli chodzi o mechanikę grę fantasy, Krasnoludy: Wewnętrzny Ogień, tworzę z Sebastianem Kropiwnickim, ogrywam z patronami, a obejrzeć będzie ją można na kanale, mamy nadzieję, że już po lecie | solową grą fabularną Tort, którą tworzę we współpracy z patronami,
   
 • raz w tygodniu publikuję tylko dla patronów około półgodzinny cykl "Co robi (gra, mistrz gry, gracz)", w którym dzielę się świeżymi przemyśleniami na te trzy tematy, proponuję podpowiedzi, rozwiązania, ćwiczenia warsztatu,
   
 • co kwartał organizuję na discordzie grę o charakterze rozwijania warsztatu mistrzów gry - "Tako rzecze MG", która ma charakter ligowy - co tydzień uczestnicy wykonują zadanie, oceniają patroni poprzez lajkowanie, zbierane są punkty, a na koniec rozdawane nagrody, które przygotowuję,
   
 • nauczyłem się sporo o technologii, a także ulepszyłem sytuację sprzętową - nowy mikrofon, komputer, net i trzy kamery! 

W kolejnym roku mego bycia z Patronami planuję dalszy rozwój. Staram się odpowiadać na ich oczekiwania, z którymi zapoznaję się na comiesięcznych Lajwach + Q&A.

Kipi we mnie mnóstwo opowieści i chęci poznawania nowych gier, z którymi z przyjemnością nadal będę się dzielił z widzami. Niezależnie od pandemii:)

Zachęcam, więc by zajrzeć do opisu nagród w zakładce "Zostań Patronem", bym mógł kontynuować oraz polepszać tak jakość nagrań wielu różnorodnych erpegów!

Opowieści

Uważam, że snucie historii to coś bardzo istotnego dla ludzkości. Wzbogaca nas słuchanie o czyichś dziejach, utożsamianie, współodczuwanie i zachwycanie się. Tworzymy wspólnotę, dzieląc się, przenosząc słuchaczy do Gdzieś i Kiedyś, czarując Opowieścią.  

To było górnolotne.

Ale taki bywam.

Jednak na scenie bywam także taki:

Albo taki:

 

W Opowieści kręci mnie i nęci różnorodność, mieszanie konwencji i stylów, śmiech obok wzruszenia.

RPG!

Niedawno odkryłem nowe medium do opowiadania, a są nim gry fabularne, czyli RPG. I tym pragnę się teraz zająć. Cały plan w tym filmie:

W filmie wspominam o kampanii RPG w "Kult: Boskość Utracona", którą nagrałem i systematycznie zamieszczam na jutubowym Kanale Termosa. Oto link:

 


Zobacz Termosa w różnych hopsztosach!

A jeśli mielibyście ochotę jeszcze chwilkę tu zabawić, to służę linkami:)

Parę filmowych skeczy, które poczyniliśmy kiedyś z Kabaretem Limo:


 

Zwiastun serialu improwizowanego "Hultaje Starego Gdańska", którego byłem twórcą.

 

Pierwszy odcinek słuchowiska, które napisałem i nagrałem z Abelardem Gizą, pt. "Mucha Lena"

 

A tu próbka twórczości najnowszej - jedna z "Solo nowel", zamieszczonych na moim kanale na youtubie.

 

Zostaję przy sztuce, jak najbardziej. Nadal będę występował na scenie i w filmie. Chciałbym też znaleźć w końcu czas, by napisać powieść - i tę fantastyczną i tę zabawną. 

Natomiast z przyjemnością odstawię na półkę komercyjną stronę sztuki, by mieć czas na nagrywanie RPG-ów.

Czy miałbyś ochotę mi w tym pomóc?

Do zobaczenia i/lub usłyszenia na Kanale Termosa!

Youtube - https://www.youtube.com/c/Kana%C5%82Termosa/playlists 

Soundcloud - https://soundcloud.com/kana-termosa

Spotify - https://open.spotify.com/show/7qybRN0qdMPXxX2SISNGVM

Twitch - https://www.twitch.tv/kanal_termosa


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Marcin Zieliński
Marcin Zieliński
20 zł miesięcznie
Marta Heidek
Marta Heidek
120 zł jednorazowo
Michał Majewski
Michał Majewski
10 zł miesięcznie
Krzysztof Grzegorczyk
Krzysztof Grzegorczyk
20 zł miesięcznie
DrewnianyDYM
DrewnianyDYM
20 zł miesięcznie
Bartłomiej Szymczyk
Bartłomiej Szymczyk
20 zł miesięcznie