Avatar użytkownika

Karol Wilczyński

27
patronów
600 
miesięcznie
3 390 
łącznie
27
patronów
600 zł 3 390 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Bardzo dziękuję za Twoje wsparcie!
Muszę przyznać, że mam ogromną słabość do ludzi, którzy wiedzą, że nawet niewielkie wsparcie może przynieść tak potrzebną zmianę.

Dla mnie Twoje 10 złotych to rzecz bezcenna!
Dziękuję!
25 zł miesięcznie
Ogromnie dziękuję!

W ramach podziękowania chciałbym zaprosić Cię do mojej grupy Patronów na Facebooku, gdzie będziemy tworzyć przestrzeń wymiany myśli i możliwość rozmowy, dyskusji o interesujących nas informacjach.

Twoje wsparcie znaczy dla mnie bardzo wiele!
50 zł miesięcznie
Ogromne dzięki!

Osoby, które zdecydują się na ten próg, otrzymają ode mnie nie tylko dostęp do grupy Patronów i Matronek, ale również otrzymają ode mnie regularnie maila z przeglądem prasy i ciekawostkami, które nie mieszczą się w formacie instagramowym czy podcastowym, choć są ekstremalnie ciekawe!

Bardzo dziękuję!
100 zł miesięcznie
Dziękuję. To poważne miesięczne zobowiązanie!

Osoby, które wesprą mnie kwotą 100 złotych miesięcznie zaproszę na prywatne spotkania koła redakcyjnego, podczas którego będę chciał dokładnie omawiać pomysły na gości, tematy do omówienia oraz dyskutować na żywo w niewielkim gronie interesujące Was sprawy.

Oprócz tego dołączycie do grupy na Facebooku oraz otrzymacie dostęp do moich przeglądów prasy.

Jestem ogromnie wdzięczny wszystkim, którzy wesprą mnie taką kwotą.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Karol Wilczyński w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Nazywam się Karol Wilczyński. Tworzę przestrzeń dla głosu tych, których zbyt mało słyszymy w mediach i polityce. Działam na rzecz mniejszości i praw człowieka. Marzę, byśmy zawsze zdawali sobie sprawę, że nasza perspektywa nie jest jedyną perspektywą.

Cześć!

Wiele razy słyszałem narzekania, że w polskich mediach czy polityce mówi się za mało o tym czy o tamtym. Że dziennikarze czy politycy bardzo często kierują się uprzedzeniami lub promują niesprawdzone, nierzadko fałszywe informacje Że wypowiadają się o islamie, migracjach, mniejszościach czy innych religiach, choć nie mają na ten temat pojęcia. A to w tych tematach potrzebna jest przede wszystkim duża wrażliwość, rozsądek i sporo wiedzy.

Do 2021 roku pracowałem jako dziennikarz i reporter. Współpracowałem z czołowymi polskimi i wschodnioeuropejskimi mediami. Podczas swojej pracy odwiedziłem obozy dla uchodźców w różnych zakątkach Azji, Afryki i Europy. Odkryłem, jak ważne jest to, by wzmacniać i oddawać głos tym, którzy tworzą dające nadzieję rozwiązania oraz którzy padli ofiarą przemocy. Zdobyłem nagrody i nominacje do różnych nagród dziennikarskich.

fot. Katarzyna Feiglewicz-Peszat / Sannhet Studio
fot. Katarzyna Feiglewicz-Peszat / Sannhet Studio

 

Po kryzysie na granicy polsko-białoruskiej i pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę, zaangażowałem się w działania - komunikację oraz pomoc humanitarną. Po ponad dwóch latach wróciłem do tego, co uwielbiam - opowiadania historii.

Dzięki wsparciu odbiorczyń i odbiorców chciałbym stworzyć przestrzeń słuchania - format długich rozmów na YouTube i w formie podcastu, który będzie ukazywał nieoczywiste perspektywy, pokazywał że świat i jego fragmenty nie są czarno-białe, a przede wszystkim - promował głos tych, których tak mało słuchamy: uchodźców, ludzi wykluczonych, ofiar dezinformacji czy konfliktów zbrojnych. 

Dzięki Waszemu wsparciu będę mógł poświęcić znacznie więcej czasu na tworzenie rzetelnych treści na moim kanale na Instagramie i pomyśleć o poszerzeniu innych kanałów, by edukować w krótkich formatach. 

Oprócz tego będę mógł poświęcić się działalności edukacyjnej - jestem twórcą programów edukacyjnych i szkoleń z zakresu komunikacji międzykulturowej, strategii i budowy organizacji, przywództwa i empatii oraz pracy z mniejszościami i osobami z doświadczeniem migracyjnym. Chcę dalej współpracować z tymi, których nie stać na profesjonalnych trenerów i rozwijać potencjał organizacyjny NGOsów, szkół czy urzędów - które są na froncie, jeśli chodzi o działania na rzecz integracji społecznej i edukacji.

Wasze wsparcie na pewno pozwoli mi prowadzić więcej treningów bezpłatnie.

 

 

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Karol Wilczyński już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Marzena Kaluza
Marzena Kaluza
25 zł
Natalia Jamiołkowska
Natalia Jamiołkowska
25 zł
Ewa Huszcza
Ewa Huszcza
50 zł
Ola Koszewska
Ola Koszewska
10 zł
Aleksandra Brysiak
Aleksandra Brysiak
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.