Stowarzyszenie "Kolej Beskidzka"

W Patronite od 24.09.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2620

Liczba Patronów: 2062

Zostań Patronem
Kup na prezent
3 patronów
40 miesięcznie
1 075 łącznie
Za cel naszej aktywności stawiamy sobie wywarcie wpływu na przyszłość i funkcjonowanie publicznego transportu zbiorowego na Podbeskidziu poprzez dążenie do przeniesienia części transportu z dróg na tory, a cel ten osiągnąć można jedynie przywracając znaczenie linii kolejowej Żywiec – Sucha Beskidzka

O Autorze

Kolej to przyszłość!

Linia kolejowa nr 97c Żywiec – Sucha Beskidzka to najkrótszy kolejowy łącznik regionów Województwa Dolnośląskiego i Śląskiego z Zakopanem i Podhalem oraz Aglomeracji Krakowskiej z Żywiecczyzną i Słowacją.

Naszym głównym celem jest doprowadzenie do stanu, w którym po 2023 roku mieszkańcy Żywiecczyzny i turyści będą mogli przemieszczać się między Żywcem a Krakowem i Podhalem w około półtorej godziny a możliwość taką gwarantuje kolej. Chcemy aby walory turystyczne i krajobrazowe okolic linii stały się impulsem do rozwoju gmin przez które ona przebiega.

Projekt ten powinien uczynić kolej w połączeniu z usługami przedsiębiorstw komunikacji samochodowej realną alternatywą dla wszystkich użytkowników samochodów osobowych. Jednak może to mieć miejsce jedynie wówczas, gdy sieć kolejowa utrzymana jest na odpowiednim poziomie, oferowany jest nowoczesny, wygodny i przyjazny dla środowiska transport publiczny oraz gdy rozkłady jazdy stworzone są dla pasażera i zintegrowane taryfowo jeden z drugim. Podstawą powinien być transport kolejowy, oczywiście tam gdzie jest to możliwe, transport ten powinien być uzupełniony autobusami w tych obszarach, gdzie kolej nie dociera. To wszystko powinno tworzyć spójny system oparty nie na konkurencji tylko na współpracy, gdzie najważniejszy nie jest zysk pojedynczych przewoźników, a pasażer.

Od początku formowania się Stowarzyszenia ‚Kolej Beskidzka’ około 2012 roku nasza działalność skupia się na nieustannym podejmowaniu działań na rzecz wznowienia połączeń kolejowych:

 • działamy na rzecz możliwości i sposobów rewitalizacji linii kolejowej na szczeblu wojewódzkim, krajowym i europejskim, spotykamy się z przedstawicielami Rządu,
 • bierzemy udział w konsultacjach społecznych rozkładów jazdy, zgłaszamy uwagi i propozycje,
 • promujemy połączenia kolejowe,
 • wykonujemy prace w czynie społecznym celem odnowienia przystanków kolejowych,
 • monitorujemy stan linii kolejowej.

Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Ania
Ania
Próg: 10 zł
Grzegorz Gaweł
Grzegorz Gaweł
Próg: 25 zł
mmly79
mmly79
Próg: 5 zł