Kronika Historii

W Patronite od 20.05.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1160

Liczba Patronów: 1008

Zostań Patronem
Kup na prezent
12 patronów
290 miesięcznie
4 155 łącznie
Kanał na YouTube - Kronika Historii opiera się na tworzeniu animowanych filmów o tematyce historycznej przybliżających widzom wydarzenia w maksymalnie szczegółowy, lecz w przystępny dla każdego sposób. Obecnie zajmuję się seriami Historia Starożytnego Rzymu i Wielkie Bitwy Starożytności.

O Autorze

Nazywam się Aleksander Kocan, jestem twórcą kanału Kronika Historii i studentem V roku tejże 'nauczycielki życia' na Uniwersytecie Wrocławskim. Wcześniej udzielałem się natomiast na kanale Historyczny Top.

Nieco znudzony monotonią panującą na polskim historycznym YouTube postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i wprowadzić widzów w świat animacji opowiadających o różnych wydarzeniach z przeszłości. Obecnie moim konikiem jest seria Historia Starożytnego Rzymu, w której przedstawiam dzieje tej fascynującej cywilizacji od założenia Wiecznego Miasta aż do jego upadku. 

 

 

Mojej twórczości przyświecają dwa motta:

1. Nawet najbardziej niszową historię można przedstawić w sposób przystępny i interesujący dla (prawie) każdego.

2. Nie ma takiej opowieści, której nie dałoby się zanimować - nic tylko zabrać się za pisanie i obróbkę graficzną!

W przyszłości planuję rozszerzyć poruszaną tematykę o kolejne serie, oczywiście w formie ruchomych obrazów, map i "gadających głów" tak jak na załączonym filmie:

 

 

Rzecz jasna, przygotowania do produkcji odcinków (obejmujące m.in. szukanie odpowiednich źródeł, pisanie, obróbkę głosu, animowanie i montaż) wymagają sporych nakładów czasu i pieniędzy, stąd pomysł założenia konta na Patronite. Jeżeli chcesz wspomóc moją działalność i dołożyć swoją cegiełkę do rodzącego się, w pełni animowanego kanału historycznego, których tak brak na polskim YouTube, zachęcam Cię do finansowego wsparcia w dowolnej kwocie. Mam głowę pełną świeżych pomysłów, które tylko czekają na realizację w czym pomóc mi możesz właśnie Ty. Niezależnie od wysokości wpłaconego datku z góry dziękuję Wam za pomoc przy osiąganiu celów. 

Jak to drzewiej mawiali - "per aspera ad astra", lecz przecież nie od razu Rzym zbudowano :)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Morris Morrison
Morris Morrison
Próg: 20 zł
Grzegorz Rychlik
Grzegorz Rychlik
Próg: 40 zł
Karol Kula
Karol Kula
Próg: 20 zł
Daniel Masarczyk
Daniel Masarczyk
Próg: 100 zł
Voychoo
Voychoo
Próg: 10 zł
Mroczne Wieki
Mroczne Wieki
Próg: 10 zł