kuglarz

W Patronite od 15.01.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1439

liczba Patronów: 1455

2 patronów
30 zł miesięcznie
3 560 zł łącznie

Prelekcje online - co miesiąc nowa

500 zł

miesięcznie

6%

osiągnięto

470 zł

brakuje

Prelekcje prowadzę od prawie 20 lat. Bywały lepsze lub gorsze ale zawsze miałem na nie pomysł odpowiadający aktualnemu zapotrzebowaniu środowiska. Dzisiaj mamy facebooka i youtube, więc nie jesteśmy ograniczeni salą konwentową. Jeśli uzyskam od Was wsparcie rzędu 500 zł miesięcznie to przeprowadzę 12 prelekcji online rocznie. Tematy prelekcji będą wybierać Patroni z progów 15 zł i wyższych.

Monada - nagroda dla najważniejszej inicjatywy RPGowej w Polsce

1 000 zł

miesięcznie

3%

osiągnięto

970 zł

brakuje

Co roku w pierwszym kwartale wybiorę pięć osób, które cenię w fandomie i dołączę do grona patronów z progu za 50 zł. Następnie, wspólnie wybierzemy inicjatywę, wydarzenie lub grę, która najbardziej zasłużyła się dla środowiska RPG w roku ubiegłym. Nagrodzony/a otrzyma statuetkę Monady i nagrodę rzeczową.

Regulamin nagrody:
1. Organizatorem nagrody jest Michał Dzidt - w środowisku eRPeGowym znany również pod pseudonimem "kuglarz", czyli ja.
2. Nominować do nagrody może każda osoba. Wystarczy wysłać mail z nominacją na adres kuglarz@gmail.com. W zgłoszeniu należy napisać co nominujecie oraz dlaczego. Jeśli w mojej ocenie uargumentowanie będzie wystarczające, to nominacja zostanie przyjęta.
3. NIE MOŻNA nominować żadnego mojego projektu. Jeśli nominowana zostanie inicjatywa któregokolwiek członka kapituły to musi on zdecydować czy rezygnuje z sędziowania czy nominacji.
4. Datę przyjmowania nominacji ogłaszam co najmniej na 2 tygodnie przed obradami kapituły.
5. W kapitule zasiada 5 wybranych przeze mnie osób, wszyscy patroni z progu za 50 zł i ja.
6. Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi na wybranym konwencie eRPeGowym, który zgodzi się nas ugościć. Do tego czasu wynik jest tajny.
7. Zastrzegam sobie prawo do zmiany lub uzupełnienia tego regulaminu w dowolnym momencie (zwłaszcza w chwili gdy nagroda zostanie ufundowana).


Dzień Darmowych Gier Fabularnych

2 000 zł

miesięcznie

1%

osiągnięto

1 970 zł

brakuje

Może wydawać się to kuriozalne ale zbieram pieniądze na cykliczną realizację DRUKOWANYCH materiałów, które później za darmo rozdam w trakcie "Free RPG Days". W 2018 roku ten dzień przypada na 18 czerwca. Sklepy, które zdecydują się wziąć udział w tym evencie, otrzymają ode mnie materiały do rozdania fanom gier RPG za całkowitą darmochę.
Dodatkowo, każdy Patron z progu 25 zł i wyższym, również otrzyma pakiet darmowych materiałów z bonusem w postaci gadżetu. Co to dokładnie będzie ogłoszę zaraz przed akcją - nie ukrywam jednak, że marzy mi się bestiariusz i dedykowane kostki do OHETu.

Moje urodziny

3 000 zł

miesięcznie

1%

osiągnięto

2 970 zł

brakuje

We wrześniu mam urodziny. Nie chcę jednak od Ciebie prezentów z tej okazji. To ja chętnie przyślę prezent Tobie :) Każdy z Patronów wspierający mnie kwotą 25 zł lub więcej otrzyma pakiet DRUKOWANYCH materiałów do gier fabularnych.
Wesprę również 7 lokalnych wydarzeń lub konwentów eRPeGowych DRUKOWANYMI materiałami. Co to dokładnie będzie podam tuż przed akcją. Decyzję, które wydarzenia załapią się na pakiet, podejmę na podstawie kolejności zgłoszeń i reputacji danej imprezy.

Paczka noworoczna

4 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

3 970 zł

brakuje

Podobno święta zawsze czają się tuż za rogiem :) Czas więc na prezenty! Podobnie jak przy wcześniejszych celach finansowych tak i tutaj każdy z Patronów wspierający mnie kwotą 25 zł lub więcej otrzyma pakiet DRUKOWANYCH materiałów do gier fabularnych.
Wesprę również 7 lokalnych wydarzeń RPGowych DRUKOWANYMI materiałami. Co to dokładnie będzie podam tuż przed akcją. Decyzję, które wydarzenia załapią się na pakiet, podejmę na podstawie kolejności zgłoszeń i reputacji danej imprezy.

Dzień Mistrza Gry

5 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

4 970 zł

brakuje

Jeśli osiągnę ten cel to wesprę DRUKOWANYMI materiałami 7 lokalnych wydarzeń RPGowych obchodzących Dzień Mistrza Gry (4 marca). Co to dokładnie będzie podam tuż przed akcją. Decyzję, które wydarzenia załapią się na pakiet, podejmę na podstawie kolejności zgłoszeń i reputacji danej imprezy.

Robię konwent!

6 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

5 970 zł

brakuje

Wiele lat temu organizowałem postapokaliptyczny konwent Tornado. Tamta marka umarła ale umiejętności pozostały. Jeśli Wasze wsparcie sięgnie tego celu to w wakacje zorganizuję 3-dniowy konwent całkowicie poświęcony graniu w eRPeGi! Ok, LARPy pewnie też będą ale tylko jako miły dodatek. :)
Każdy aktywny patron z progu 10 zł i wyżej otrzyma darmową wejściówkę na to wydarzenie.

Zakładam wydawnictwo

7 500 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

7 470 zł

brakuje

Pomarzyć sobie można :)
Ale jeśli wcześniejsze cele zostały odblokowane to oznacza, że w Polsce, CZTERY razy w roku publikuje się DRUKOWANE materiały do RPGów.
Dlaczego więc nie zrobić kolejnego kroku?
Ten cel zagwarantuje społeczności fanów gier fabularnych, funkcjonujące i regularnie publikujące wydawnictwo, które zajmować się będzie TYLKO I WYŁĄCZNIE publikowaniem materiałów do RPG. Żadnych karcianek, planszówek czy komiksów. tylko RPGi!
Nie ma obecnie na naszym rynku takiego podmiotu i moim zdaniem, nie ma szans aby w tej chwili takowe funkcjonowało na standardowych zasadach rynkowych. Tylko jako społeczność możemy taki podmiot powołać i utrzymać. Nie wiem jeszcze czy będzie to normalna działalność gospodarcza czy spółdzielnia pracownicza (moje marzenie) ale jeśli dobijecie do tego celu to na pewno na to pytanie odpowiem :)

Co chcę wydawać?
Oczywiście swoje gry ale nie tylko. Interesuje mnie niezmiernie możliwość wydania w Polsce takich tytułów jak 'The Black Hack', 'Bubblegumshoe' czy 'Adventures in Middle-Earth'. To nie znaczy, że już coś więcej wiem na temat pozyskania licencji i kosztów. To jedynie lista życzeń.

Podsumowując: ten próg pozwoli mi przejść na poziom zawodowego wydawania gier RPG w Polsce.
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni