W Patronite od 17.02.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 411

liczba Patronów: 275

41 patronów
565 zł miesięcznie
3 264 zł łącznie
Nazywam się Katarzyna Barczyk-Matkowska, ale w internecie znajdziecie mnie pod nickiem Lady Pasztet. Zmieniam podejście do feminizmu z niezrozumienia na zrozumienie. Potrafię wytłumaczyć jego zawiłości. Pokazać, że istotny w życiu każdej osoby. Odczarowuję groźne słowo na „F”.

O Autorze

Jestem Lady Pasztet, czyli blogerką, która od wielu lat tłumaczy feminizm. Poza blogiem rozwijam swoje konto na Instagramie, gdzie również poruszam tematy związane z feminizmem, a ostatnio także z macierzyństwem.

Jestem weteranką feministycznej blogosfery. Mojego bloga www.ladypasztet.com prowadzę od czasów, kiedy jeszcze Instagram się nam nie śnił. Od wielu lat piszę o tym, dlaczego potrzebujemy feminizmu. Udowadniam, że jest istotny dla każdej osoby, która opowiada się za równością. Oprócz bloga prowadzę konto na Instagramie, które edukuje, bawi i pokazuje, że feminizm przejawia się w codziennych aspektach naszego życia. 

Blog zajmuje szczególne miejsce w moim sercu, bo można tam znaleźć sporo treści, które zawsze są dostępne i niezależne od regulaminów Facebooka czy Instagrama, dlatego nie chcę rezygnować z dość regularnego pisania. Zachęcam do tego, by podrzucić mi temat na kolejny wpis! Jak to zrobić? Tego dowiesz się z kolumny obok. 

Od pewnego czasu chciałabym wejść w nowe formy i stąd pomysł na więcej graficznych materiałów na Instagrama oraz podcast. Obie te rzeczy wymagają pracy osób z zewnątrz, gdyż nie jestem graficzką ani dźwiękowcem. Dlatego zdecydowałam się na wsparcie matron i patronów na patronite.pl.

Poza tym cenię sobie spotkania z rzeczywistymi ludźmi i stąd mój pomysł na cykl spotkań Feministycznej Biblioteczki we Wrocławiu, gdzie spotykaliśmy się w przesympatycznym gronie, aby porozmawiać o danej książce i nie tylko. Aby feminizm dotarł także do mniejszych miejscowości zdecydowałam się w 2019 rozpocząć akcję #FeminizmWMałymMieście, która polega na zapraszaniu do niewielkiego Ostrzeszowa (15 tysięcy mieszkańców) pisarek do Publicznej Biblioteki Miejskiej. 

 

Takie działania Cię przekonują? Jeśli tak, to zapraszam Cię do wsparcia mnie za pośrednictwem patronite! 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem