Avatar użytkownika

Lady Pasztet

2
patronów
22 
miesięcznie
11 728 
łącznie
2
patronów
22 zł 11 728 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Bardzo Ci dziękuję za Twoje wsparcie! W ramach podziękowania zapraszam Cię na LIVE raz w miesiącu i oczywiście przesyłam pełen radości uśmiech docenionej twórczyni! Jako pierwsza dowiesz się także o nowych premierowych odcinkach podcastu.
10 zł miesięcznie
Wybierz 10 zł
100 dostępnych miejsc
Droga Patronko, w podziękowaniu za wybór tego progu zapraszam Cię na LIVE dla Patronek podczas którego będzie okazja pogadać o życiu, zadać kilka pytań i dowiedzieć się co tam Pasztet planuje. Na dodatek dla każdej nowej subskrybentki poleci specjalnie wypisana przeze mnie pocztówka od Cioci Pasztet! I oczywiście dostaniesz ode mnie informację o premierowych odcinkach podcastu.
17 zł miesięcznie
Wybierz 17 zł
15 dostępnych miejsc
Patronko droga, jesteś super, że zdecydowałaś się mnie wspierać, wiesz o tym prawda? Dla wszystkich, którzy zdecydują się wesprzeć mnie na co najmniej 3 miesiące pofrunie magnes na lodówkę z feministyczną bohaterką. Grafikę przygotowała @panizuczek a na dodatek raz miesiącu otrzymasz ode mnie newsletter z pięknie wykaligrafowanym CYCATem feministycznym oraz tapetę z feministyczną bohaterką na desktop! Jeśli Twoje wsparcie jest jednorazowe to oczywiście otrzymasz wspomniany newsletter. Znajdziesz w nim informację o nowych odcinkach podcastu oraz wybrany przeze mnie ciekawy link. Jakby tego było mało widzimy się także na comiesięcznym LIVE.
25 zł miesięcznie
Wybierz 25 zł
50 dostępnych miejsc
Patronko najdroższa! Oto w ramach podziękowań raz w miesiącu pofrunie do Ciebie newsletter z pięknym feministycznym CYCATem a także tapeta i oczywiście kalendarz z feministyczną bohaterką. Wszystko te piękne rzeczy wymalowane specjalnie dla Ciebie przez wspierającą mnie artystkę! Do tego oczywiście informacja co tam u Cioci Pasztet oraz dwa ciekawe linki. A na dodatek każda nowa subskrybentka dostanie ode mnie ręcznie robiony brelok Frida Khalo! Poza tym raz w miesiącu widzimy się na LIVE! Czyż to nie jest luksusowa opcja?! Nic tylko subskrybować! :)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Lady Pasztet w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Nazywam się Katarzyna Barczyk-Matkowska, ale w internecie znajdziecie mnie pod nickiem Lady Pasztet. Zmieniam podejście do feminizmu z niezrozumienia na zrozumienie. Potrafię wytłumaczyć jego zawiłości. Pokazać, że istotny w życiu każdej osoby. Odczarowuję groźne słowo na „F”.

Jestem Lady Pasztet, czyli blogerką, która od wielu lat tłumaczy feminizm. Poza blogiem rozwijam swoje konto na Instagramie, gdzie również poruszam tematy związane z feminizmem, a ostatnio także z macierzyństwem.

Jestem weteranką feministycznej blogosfery. Mojego bloga www.ladypasztet.com prowadzę od czasów, kiedy jeszcze Instagram się nam nie śnił. Od wielu lat piszę o tym, dlaczego potrzebujemy feminizmu. Udowadniam, że jest istotny dla każdej osoby, która opowiada się za równością. Oprócz bloga prowadzę konto na Instagramie, które edukuje, bawi i pokazuje, że feminizm przejawia się w codziennych aspektach naszego życia. 

Blog zajmuje szczególne miejsce w moim sercu, bo można tam znaleźć sporo treści, które zawsze są dostępne i niezależne od regulaminów Facebooka czy Instagrama, dlatego nie chcę rezygnować z dość regularnego pisania. Zachęcam do tego, by podrzucić mi temat na kolejny wpis! Jak to zrobić? Tego dowiesz się z kolumny obok. 

Od pewnego czasu chciałabym wejść w nowe formy i stąd pomysł na więcej graficznych materiałów na Instagrama oraz podcast. Obie te rzeczy wymagają pracy osób z zewnątrz, gdyż nie jestem graficzką ani dźwiękowcem. Dlatego zdecydowałam się na wsparcie matron i patronów na patronite.pl.

Poza tym cenię sobie spotkania z rzeczywistymi ludźmi i stąd mój pomysł na cykl spotkań Feministycznej Biblioteczki we Wrocławiu, gdzie spotykaliśmy się w przesympatycznym gronie, aby porozmawiać o danej książce i nie tylko. Aby feminizm dotarł także do mniejszych miejscowości zdecydowałam się w 2019 rozpocząć akcję #FeminizmWMałymMieście, która polega na zapraszaniu do niewielkiego Ostrzeszowa (15 tysięcy mieszkańców) pisarek do Publicznej Biblioteki Miejskiej. 

 

Takie działania Cię przekonują? Jeśli tak, to zapraszam Cię do wsparcia mnie za pośrednictwem patronite! 

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Lady Pasztet w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

#FeminizmWMałymMieścieOnline
  • 1 000 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Rok 2020 zaskoczył nas wszystkich, prawda?! Dlatego spotkania książkowe pozwoliłam sobie przenieść do internetu. Ponieważ mam już grupę na Facebooku to właśnie tam spotykamy się na comiesięcznych LIVE'ach aby dyskutować o książkach. Plan jest taki, że na początku każdego miesiąca wybieramy lekturę, a potem ją czytamy i wspólnie omawiamy w trakcie spotkania online. Dzięki Twojemu wsparciu mogę kupować książki, których nie mam zarówno w wersji papierowej jak i ebooka. Tego typu spotkania pozwalają nam się spotykać mimo COVID-19 i dodają nam energii do czytania feministycznych klasyków, a raczej klasyczek. To doskonała szansa, żeby sięgnąć po książkę, która od dawna czeka na nas na półce i łypie okiem. Dzięki Twojemu wsparciu staje się to możliwe! Wpadaj na grupę Feministyczna Biblioteczka Lady Pasztet i łap za książkę!
Pasztet Podcast
  • 3 000 zł
  • Cel osiągnięty!
100%

UPDATE!!!

Póki co powstały trzy odcinki podcastu, także cel jest prawie zrealizowany. Montaż idzie najsprawniej w całym tym procesie, bo najtrudniejsze okazało się właśnie nagrywanie. Mimo wszystko staram się jak mogę i to, że mi ufacie i słuchacie podcastu doskonale motywuje mnie do działania. Spodziewajcie się następnych odcinków oraz tego, że wkrótce pojawią się także wywiady! Dzięki tej kwocie mam środki na montaż oraz na zakup niezbędnego sprzętu.

Odcinki podcastu znajdziesz między innymi na Spotify: https://open.spotify.com/show/6BT7RMvcygLnm2TCiMlyE6

***

W tej audycji będziemy oswajać słowo na „F”! Co to znaczy? Że znajdziesz tutaj informacje na temat ruchu feministycznego oraz jego historii. Komentarz do bieżących wydarzeń oraz wywiady z ciekawymi kobietami. Dowiesz się na jakie książki warto zwrócić uwagę, jakie filmy oraz seriale podejmują tematykę związaną z feminizmem. A wszystko to z poczuciem humoru oraz ciętym językiem prowadzącej!
Chcę przygotować na początek 5 odcinków podcastu. Środki pójdą na produkcję i montaż odcinków.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Lady Pasztet już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Marta Pyta
Marta Pyta
17 zł
Joanna Elantkowska-Białek
Joanna Elantkowska-Białek
5 zł
Daria Rytelewska
Daria Rytelewska
17 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.