W Patronite od 17.02.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1866

Liczba Patronów: 1390

Zostań Patronem
Kup na prezent
8 patronów
115 miesięcznie
10 983 łącznie
Nazywam się Katarzyna Barczyk-Matkowska, ale w internecie znajdziecie mnie pod nickiem Lady Pasztet. Zmieniam podejście do feminizmu z niezrozumienia na zrozumienie. Potrafię wytłumaczyć jego zawiłości. Pokazać, że istotny w życiu każdej osoby. Odczarowuję groźne słowo na „F”.

O Autorze

Jestem Lady Pasztet, czyli blogerką, która od wielu lat tłumaczy feminizm. Poza blogiem rozwijam swoje konto na Instagramie, gdzie również poruszam tematy związane z feminizmem, a ostatnio także z macierzyństwem.

Jestem weteranką feministycznej blogosfery. Mojego bloga www.ladypasztet.com prowadzę od czasów, kiedy jeszcze Instagram się nam nie śnił. Od wielu lat piszę o tym, dlaczego potrzebujemy feminizmu. Udowadniam, że jest istotny dla każdej osoby, która opowiada się za równością. Oprócz bloga prowadzę konto na Instagramie, które edukuje, bawi i pokazuje, że feminizm przejawia się w codziennych aspektach naszego życia. 

Blog zajmuje szczególne miejsce w moim sercu, bo można tam znaleźć sporo treści, które zawsze są dostępne i niezależne od regulaminów Facebooka czy Instagrama, dlatego nie chcę rezygnować z dość regularnego pisania. Zachęcam do tego, by podrzucić mi temat na kolejny wpis! Jak to zrobić? Tego dowiesz się z kolumny obok. 

Od pewnego czasu chciałabym wejść w nowe formy i stąd pomysł na więcej graficznych materiałów na Instagrama oraz podcast. Obie te rzeczy wymagają pracy osób z zewnątrz, gdyż nie jestem graficzką ani dźwiękowcem. Dlatego zdecydowałam się na wsparcie matron i patronów na patronite.pl.

Poza tym cenię sobie spotkania z rzeczywistymi ludźmi i stąd mój pomysł na cykl spotkań Feministycznej Biblioteczki we Wrocławiu, gdzie spotykaliśmy się w przesympatycznym gronie, aby porozmawiać o danej książce i nie tylko. Aby feminizm dotarł także do mniejszych miejscowości zdecydowałam się w 2019 rozpocząć akcję #FeminizmWMałymMieście, która polega na zapraszaniu do niewielkiego Ostrzeszowa (15 tysięcy mieszkańców) pisarek do Publicznej Biblioteki Miejskiej. 

 

Takie działania Cię przekonują? Jeśli tak, to zapraszam Cię do wsparcia mnie za pośrednictwem patronite! 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Joanna Elantkowska-Białek
Joanna Elantkowska-Białek
Próg: 5 zł
Daria Rytelewska
Daria Rytelewska
Próg: 17 zł
Irmina  Bulik
Irmina Bulik
Próg: 10 zł
Bożena KD
Bożena KD
Próg: 17 zł
Marta Pyta
Marta Pyta
Próg: 17 zł
Karolina jackowiak
Karolina jackowiak
Próg: 17 zł