Lunatycy Martwej Dyskoteki

W Patronite od 29.11.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
Lunatycy Martwej Dyskoteki to nowa fala w polskiej alternatywie. Melodyjne, często orientalizujące gitary, świetnie pracująca sekcja rytmiczna i operowanie dysonansem to domena grupy. Debiutancka płyta w 2022 roku.

O Autorze

Wokalista i autor tekstów poznańskiego zespołu Lunatycy Martwej Dyskoteki. Z wykształcenia filozof.

Lunatycy Martwej Dyskoteki to nowa zimna fala polskiego rocka. Zespół regularnie kocnertuje, a utwory zespołu pojawiały się już w Radiu Afera 98,6 FM czy na antenie Radia Nowy Świat.

Poznańscy muzycy spotykają się z porównaniami od Brygady Kryzys, poprzez Lao Che, Kult, aż po Republikę. Mimo inspiracji zespół wypracowuje własne brzmienie. Melodyjne, często orientalizujące gitary, świetnie pracująca sekcja rytmiczna i operowanie dysonansem to domena grupy. Wszystko łączy głos wokalisty, który śpiewa o sprawach istotnych dla dorosłego, a wciąż niedojrzałego trzydziestolatka. Znudzenie, poirytowanie, rezygnacja, maniakalność zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Założyciele grupy opowiadają, że ich celem jest odreagowywanie traum, których wszyscy doświadczamy w dobie globalnego kryzysu. Koncerty Lunatyków Martwej Dyskoteki to połączenie szamańskiego seansu ze zbiorową terapią i happeningiem.

Lunatycy Martwej Dyskoteki to finalista konkursu Gramy u Siebie, organizowanego przez Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. W listopadzie singiel Dyskoteka jest martwa została nominowana do tytułu Piosenka Roku 2021 przez portal WaszaScenaMuzyczna.pl.

Dyskoteka jest martwa to najpopularniejszy utwór grupy. Powstał do niego teledysk, zrealizowany z udziałem fanów i przyjaciół zespołu - po obu stronach kamery.

W styczniu i w listopadzie 2021 zespół zaprezentował się na Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek. Styczniowy koncert odbył się bez udziału publiczności, został za to zarejestrowany i opublikowany. Dwukrotnie emitowano go na antenie Radia Afera 98,6 FM, rozgłośni Politechniki Poznańskiej:

Najbliższe plany zespołu to koncert 7.12 w klubie Blue Note, wraz z transmisją radiową (na zaproszenie znanego poznańskiego radiowca, Mariusza Kwaśniewskiego), a w przyszłym roku wydanie płyty, zrealizowanej z udziałem znamienitych muzyków.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika