Avatar użytkownika

Łysa Mówi

2
patronów
40 
miesięcznie
2 540 
łącznie
2
patronów
40 zł 2 540 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
10 złotych to trochę warzyw do zupy, motek na charytatywną czapkę lub kolejny krok do mojej terapii.

Dziękuję!
20 zł miesięcznie
Pragniesz dorzucić się do kurczaka lub wora warzyw?
20 złotych to już dobry worek warzyw!

🔹Otrzymujesz ode mnie podziękowania i zaproszenie do grupy Patronów na fb, gdzie raz na tydzień lub dwa, będę prowadziła live.
Tematy będą wybierane razem z Patronami.
50 zł miesięcznie
Dzięki! 50 zł to prawie cały gar zupy i to nie byle jakiej!
50 zł to też 1/4 spotkania z psychiatrą lub terapeutą, to też sporo włóczek na czapki z zimowej czapy!

🔹Otrzymujesz wszystkie nagrody z poprzednich progów.
🔹Raz w miesiącu limitowaną ilustrację w formie cyfrowej, tylko dla Ciebie (nie będzie ona dostępna w sprzedaży).
100 zł miesięcznie
Wow! Nie spodziewałam się, że ktoś wybierze aż 100 zł.
Dziękuję!

🔹Za takie wsparcie otrzymasz nagrody z poprzednich progów.
🔹Możesz zaproponować temat ilustracji do plakatu dla Patronów.
🔹Otrzymasz też plakat w wersji papierowej na wskazany adres, raz na dwa miesiące :)!
200 zł miesięcznie
Jestem wzruszona i oszołomiona, ale nie wzywaj karetki!

🔹Otrzymujesz ode mnie nagrody z poprzednich progów.
🔹Raz na dwa miesiące wyślę Ci coś specjalnie dla Ciebie!
Może być to breloczek, kubek z limitowaną ilustracją, podstawka pod kubek i wiele innych rzeczy!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Łysa Mówi w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Cześć, jestem Łysa (Joasia dla lubiących imiona zamiast ksyw), lubię ludzi, dzierganie, gotowanie zup. Nie lubię braku tolerancji, braku wiedzy, krowiego mleka i polskiego rządu.

Nastolatką będąc, chodziłam po domach starców, starszych ludziach i koleżankach — nauczyło mnie to empatii i pokazało, że warto wspierać innych, chociaż w domu rodzinnym panowała atmosfera, pasa i boksów w twarz. Kilka lat temu, założyłam bloga, na którym mówię o świadomym, dobrym rodzicielstwie. Jako osoba ciągle walcząca z depresją, wspieram innych w podobnych walkach. Tworzę też akcję #zupodobro — gotuję zupy dla osób w kryzysie emocjonalnym i egzystencjalnym. Kilka razy w miesiącu przesiaduję w godzinach nocnych na grupach dla młodzieży, gdzie z innymi dorosłymi reagujemy w przypadkach kryzysu psychicznego. O #zupodobro możecie przeczytać między innymi w artykule "Gotuje zupy za darmo i rozdaje potrzebującym".
 

Uważam, że w dzisiejszych czasach wspieranie innych jest ważne. Wspieranie emocjonalne i żywieniowe. Zupodobro to często okazja do rozmowy, wsparcia innych nie tylko słoikiem rosołu. 

Tworząc swoje treści w internecie, wspieram nie tylko innych. Od roku staram się połączyć dzierganie na drutach i szydełku, z pomaganiem sobie i innym. Zbieram na terapię, jednocześnie tworzę zupy dla innych. Nie umiem przejść obojętnie obok ludzi, którzy nie mają co jeść czy potrzebują opowiedzieć swoją historię.

Możecie znać mnie z Facebooka czy Instagrama, gdzie co chwila pytam ludzi, czy potrzebują zupy, a może wspólnego dziergania. Może kiedyś gadałam z Tobą w środku nocy, kiedy potrzebowałeś/aś wsparcia w kryzysie psychicznym.

W swojej codziennej pracy tworzę ilustracje, które poruszają ważne, społeczne tematy, takie jak akceptacja swojego ciała, trudny macierzyństwa, karmienie piersią czy bielactwo. Plakaty, jak i dzieła spod szydełka i drutów, często lądują na charytatywnych grupach, na których wspierają ludzi w walce o ich zdrowie.

Kiedy robi się zimno, zaczynam dziergać czapki do akcji #zimowaczapa bo wiem, że wiele ludzi nie ma dobrej czapki, ich sytuacja nie pozwala czasami na zakup jakiejkolwiek. Czapki zostają rozłożone po przystankach autobusowych, trafiają do osób potrzebujących, ludzi z niepełnosprawnościami. Każdy zasługuje na ciepłą czapkę!

Każdego miesiąca staram się wspomagać charytatywne zbiórki maskotkami, czaplami czy plakatami. Pomaganie innym jest dzisiaj bardzo potrzebne. Sprawmy, żeby dobro trwało i rozprzestrzeniało się po Polsce!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Łysa Mówi już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Marcin Mikosz
Marcin Mikosz
20 zł
Katarzyna Fedevych
Katarzyna Fedevych
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.