W Patronite od 15.04.2023

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 812

Liczba Patronów: 1042

Zostań Patronem
Kup na prezent
14 patronów
620 miesięcznie
1 110 łącznie
Cześć, jestem Łysa (Joasia dla lubiących imiona zamiast ksyw), lubię ludzi, dzierganie, gotowanie zup. Nie lubię braku tolerancji, braku wiedzy, krowiego mleka i polskiego rządu.

O Autorze

Nastolatką będąc, chodziłam po domach starców, starszych ludziach i koleżankach — nauczyło mnie to empatii i pokazało, że warto wspierać innych, chociaż w domu rodzinnym panowała atmosfera, pasa i boksów w twarz. Kilka lat temu, założyłam bloga, na którym mówię o świadomym, dobrym rodzicielstwie. Jako osoba ciągle walcząca z depresją, wspieram innych w podobnych walkach. Tworzę też akcję #zupodobro — gotuję zupy dla osób w kryzysie emocjonalnym i egzystencjalnym. Kilka razy w miesiącu przesiaduję w godzinach nocnych na grupach dla młodzieży, gdzie z innymi dorosłymi reagujemy w przypadkach kryzysu psychicznego. O #zupodobro możecie przeczytać między innymi w artykule "Gotuje zupy za darmo i rozdaje potrzebującym".
 

Uważam, że w dzisiejszych czasach wspieranie innych jest ważne. Wspieranie emocjonalne i żywieniowe. Zupodobro to często okazja do rozmowy, wsparcia innych nie tylko słoikiem rosołu. 

Tworząc swoje treści w internecie, wspieram nie tylko innych. Od roku staram się połączyć dzierganie na drutach i szydełku, z pomaganiem sobie i innym. Zbieram na terapię, jednocześnie tworzę zupy dla innych. Nie umiem przejść obojętnie obok ludzi, którzy nie mają co jeść czy potrzebują opowiedzieć swoją historię.

Możecie znać mnie z Facebooka czy Instagrama, gdzie co chwila pytam ludzi, czy potrzebują zupy, a może wspólnego dziergania. Może kiedyś gadałam z Tobą w środku nocy, kiedy potrzebowałeś/aś wsparcia w kryzysie psychicznym.

W swojej codziennej pracy tworzę ilustracje, które poruszają ważne, społeczne tematy, takie jak akceptacja swojego ciała, trudny macierzyństwa, karmienie piersią czy bielactwo. Plakaty, jak i dzieła spod szydełka i drutów, często lądują na charytatywnych grupach, na których wspierają ludzi w walce o ich zdrowie.

Kiedy robi się zimno, zaczynam dziergać czapki do akcji #zimowaczapa bo wiem, że wiele ludzi nie ma dobrej czapki, ich sytuacja nie pozwala czasami na zakup jakiejkolwiek. Czapki zostają rozłożone po przystankach autobusowych, trafiają do osób potrzebujących, ludzi z niepełnosprawnościami. Każdy zasługuje na ciepłą czapkę!

Każdego miesiąca staram się wspomagać charytatywne zbiórki maskotkami, czaplami czy plakatami. Pomaganie innym jest dzisiaj bardzo potrzebne. Sprawmy, żeby dobro trwało i rozprzestrzeniało się po Polsce!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anna Grubba
Anna Grubba
Próg: 20 zł
ewa pior
ewa pior
Próg: 50 zł
Aneta Winogrodzka
Aneta Winogrodzka
Próg: 20 zł
Daria Olejarska
Daria Olejarska
Próg: 10 zł
Marcin Mikosz
Marcin Mikosz
Próg: 20 zł