Piotr Józefiak | Madkid

W Patronite od 04.10.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2009

Liczba Patronów: 1616

Zostań Patronem
Kup na prezent
6 patronów
90 miesięcznie
410 łącznie
Piotr Józefiak (Madkid) to młody utalentowany producent, DJ i performer. Jako kompozytor przeszedł do historii na festiwalach filmów modowych zdobywając statuetkę za najlepszą muzykę, którą skomponował do krótkiego filmu prezentowanego na LJFFF 2017 w Seattle.

O Autorze

Kim jestem?

Madkid to młody utalentowany producent, DJ i performer. Jego marka rośnie w branży muzycznej, a sam artysta zdobywa coraz większą sławę. Jako kompozytor przeszedł do historii na festiwalach filmów modowych zdobywając statuetkę za najlepszą muzykę, którą skomponował do krótkiego filmu prezentowanego na LJFFF 2017 w Seattle.

Pochodzi z Polski, ale nie zamyka się tylko na rodzimy rynek i stara się rozwijać poza ojczyznę, komponując utwory w języku angielskim i grając koncerty za granicą. Oprócz blisko 100 koncertów zagranych w Polsce, ma za sobą ciekawy epizod we Francji, gdzie zagrał dwie imprezy w samym środku Alp, w ośrodku narciarskim Les Deux Alpes. Jego piosenki zostały już odtworzone ponad 5 milionów razy we wszystkich serwisach streamingowych, a liczba ta wciąż rośnie.

Dlaczego Patronite?

Po 10 latach pracy nad muzyką dowiedziałem się jednego - jeśli nie masz dużej bazy słuchaczy i wspierających - nie jesteś się w stanie sam utrzymać w branży. Próbowałem już wielu sposobów, ale pieniądze w muzyce to coś takiego jak węgiel w obecnych czasach - jest ich mało i są średnio dostępne dla zwykłego szarego Kowalskiego.

Pomysł z założeniem Patronite wpadł mi do głowy w połowie roku 2022, stwierdziłem, że taki "mecenat", który wspierający mogliby rozwinąć nade mną, wiązałby się z obopólnymi korzyściami. Wspierający mają aktywnego artystę, który dostarcza im kontent, a artysta nie musi się bać o środki do realizowania projektów.

Poniżej wkleję Wam taką malutką tabelkę, aby zobrazować dlaczego nie ma pieniędzy w muzyce, do momentu, kiedy nie ma się dużych liczb.

Ile razy muszę przesłuchać utwór, żeby artysta dostał 1$:

Spotify: 315 razy
Amazon Music: 249 razy
Deezer: 156 razy
Apple Music: 128 razy
TIDAL: 78 razy

Po krótkiej analizie jesteście pewnie w stanie sobie wyobrazić jak dużo trzeba, aby mieć jakiekolwiek pieniądze z muzyki.

Plany na najbliższe miesiące/lata.

Od dłuższego czasu przygotowuję album z muzyką filmową, roboczy tytuł to "Space Opera". Planuję przy współpracy z różnymi artystami 3D stworzyć teledysk, a w zasadzie to film, który będzie opowiadał historię, którą dawno już mam zapisaną, a niestety leży w szufladzie.

Jeżeli to, co napisałem wcześniej przekonało Cię do wsparcia mnie - dzięki z całego serca!
 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika