Avatar użytkownika

Magda Korczyńska

4
patronów
92 
miesięcznie
7 760 
łącznie
4
patronów
92 zł 7 760 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

18 zł miesięcznie
Dlaczego Twoje 18 zł jest tak ważne?

Tyle lat mają razem moje córki. Pięć lat temu stały się inspiracją do powstania projektu edukacyjnego Jak Wychowywać Dziewczynki?, który dzisiaj na IG obserwuje 171 tysięcy osób.
Przyszedł czas, aby zebrać i upowszechnić wiedzę dotyczącą stereotypów płci, którą gromadziłam przez ostatnie lata. Dziękuję, że chcesz współtworzyć ze mną książkę, jakiej w Polsce jeszcze nie było!

🎁 Otrzymasz ode mnie materiał w formie PDF - Jak świadomie oglądać z dziećmi filmy, jak wyostrzyć swoją uwagę na wszędobylskie stereotypy oraz gdzie szukać mądrych medialnych treści dla dzieci.

🎁 Jeśli zdecydujesz się wspierać projekt przez min. 4 miesiące, wyślę Ci imienne zaproszenie do zakupu książki z rabatem 25%.

🎁 Przepełniona wdzięcznością wymienię Cię również z imienia i nazwiska w książce, bo od dzisiaj to Ty również jesteś jej współtwórczynią/współtwórcą!

🎁 Jako Matronka/Patron tego projektu otrzymujesz dostęp do wszystkich postów, które będę publikować na Patronite. Będzie to swoisty dziennik z powstania książki. (Tak, nie wszystkie posty są widoczne dla wszystkich).
28 zł miesięcznie
Bardzo Ci dziękuję za wsparcie!

Być może tak samo jak ja masz wokół siebie osoby, które nie rozumieją negatywnego wpływu stereotypów płci na wychowanie. Ta książka powstaje również z poczucia bezradności, kiedy po raz kolejny słyszę, że dziewczynki są grzeczne, a chłopcy nie płaczą.

🎁 Wyślę Ci PDF wyjaśniający jak podstępnie działają na nas stereotypy płci.
Wydrukuj go i daj nieprzekonanej przyjaciółce, babci, wychowawcy w szkole lub przedszkolu, żonie lub mężowi. Dzielmy się wiedzą dla dobra naszych dzieci.

🎁 Jeśli zdecydujesz się wspierać projekt przez min. 3 miesiące, wyślę Ci imienne zaproszenie do zakupu książki z rabatem 50%.

🎁 Oczywiście otrzymujesz również wszystko to, co w progu za “18tkę”. *Poza rabatami, które się nie sumują.
38 zł miesięcznie
Jest we mnie ocean wdzięczności, że dzięki Tobie mogę pracować nad książką.

Wiedz, że nie jestem w tym sama. Nikt nie tworzy tak dużego projektu w samotności. Wspierają mnie świetne osoby (konsultacje merytoryczne, redakcyjne, komunikacyjne). Przyjdzie też czas na korektę, skład, zaprojektowanie okładki oraz druk. To naprawdę duże wyzwanie, ale szczęśliwie Ty też jesteś w tym procesie.

🎁 Wyślę Ci 2 wyzwania-ebooki ze sklepu JWD o wartości 19 zł każdy: słoik wdzięczności i słoik komplementów. To są naprawdę sprawdzone pomysły na wzmocnienie oczucia wartości Twojego (lub bliskiego Ci) dziecka.

🎁 Jeśli zdecydujesz się wspierać projekt przez min. 3 miesiące, wyślę Ci imienne zaproszenie do zakupu książki z rabatem 75%.

🎁 Oczywiście otrzymujesz również wszystko to, co w progu za “28kę”. *Poza rabatami, które się nie sumują.
76 zł miesięcznie
To już cała galaktyka dobrych myśli, które wysyłam codziennie w Twoją stronę!

Matronki i Patroni są moim największym wsparciem podczas powstawania książki. I nie myślę tylko o wsparciu finansowym. Widzę nas jako społeczność mądrych, fajnych rodziców i opiekunów, którzy chcą widzieć dzieciaki jako indywidualne osoby - pełne tajemnic, różności, wspaniałości.

🎁 Wyślę Ci jeden wybrany przez Ciebie ebook ze sklepu JWD o wartości 55 zł: poradnik dla babć i dziadków lub wyzwanie misja-kocham siebie. Zdecyduj, co chcesz.

🎁 Jeśli zdecydujesz się wspierać projekt przez min. 3 miesiące, wyślę Ci imienne zaproszenie do zakupu książki za 1 zł.

🎁 Rzecz jasna, wszystko, co w progach powyżej również jest Twoje. *Poza rabatami, które się nie sumują.
150 zł miesięcznie
Nawet nie wiesz, jak jestem wdzięczna, że decydujesz się wspierać mnie tak dużą kwotą.

Wiedz, że Twoja pomoc przekłada się na zmianę społeczną. Chcę, abyś wiedziała/wiedział, że tworzymy to razem. Ja zbieram wiedzę, ale to Ty niesiesz ją w świat wspierając wydanie tej książki!

🎁 Otrzymasz ode mnie dostęp do masterclassu o zagrożeniu stereotypem w szkole o
wartości 127 zł.

🎁 Zapraszam Cię również do prywatnej grupy współtwórczyń i współtwórców tej książki. Będę dzielić się tam inspirującymi treściami. Wierz mi, przez te 5 lat zebrałam tonę materiałów dotyczących stereotypów, na pewno nie wszystkie znajdą się w książce. Jeszcze nie wiem, gdzie będzie znajdowała się ta grupa, może na FB, może jako newsletter. Chciałabym, abyś na tę decyzję również miała/miał wpływ.

🎁 Jeśli zdecydujesz się wspierać projekt przez min. 3 miesiące, wyślę Ci imienne zaproszenie do jej zakupu za 1 zł.

🎁 Rzecz jasna, wszystko, co we wcześniejszych progach również trafia w Twoje ręce. *Poza rabatami, które się nie sumują.
300 zł miesięcznie
Wybierz 300 zł
30 dostępnych miejsc
Tu już zabrakło mi słów, aby opisać co czuję, kiedy myślę, że ktoś decyduje się wspierać ten projekt taką kwotą.

Wiem jedno - jesteś kimś, z kim chcę się spotkać i rozmawiać o tej książce.

🎁 Trafiasz do limitowanej grupy konsultacyjnej (max. 30 osób) i masz wpływ na tę książkę. Wspólnie zdecydujemy, które treści są najważniejsze, a z których, być może, trzeba zrezygnować.

🎁 Raz na kwartał przygotuję dla tej grupy live z ekspertką/ekspertem. W ten sposób będziemy razem zdobywać jeszcze więcej wiedzy na temat stereotypów. Będziesz mieć wpływ na temat tych spotkań.

🎁 Jeśli zdecydujesz się wspierać projekt przez min. 3 miesiące, wyślę Ci imienne zaproszenie do jej zakupu za 1 zł.

🎁 W tym miejscu to nawet wstyd pisać, ale oczywiście wszystko, co w poprzednich progach trafia również do Ciebie. *Poza rabatami, które się nie sumują.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Magda Korczyńska w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Wspieram rodziców w wychowaniu bazującym na wiedzy, a nie stereotypach. Ze wsparciem matronek i patronów piszę pierwszą na rynku polskim książkę o tym jak ograniczać wpływ stereotypów płci na wychowanie dzieci w wieku 0-12 lat.

 

Muszę się wam do czegoś przyznać. Gdy 5 lat temu zaczynałam projekt Jak Wychowywać Dziewczynki? byłam przekonana, że to dziewczynki są poszkodowane przez stereotypy płci. Moje kilkuletnie córki słyszały wówczas na placu zabaw, by uważały i nie wspinały się zbyt wysoko, a mnie pouczano, że "dziewczynki się tak nie zachowują" i powinny być grzeczne. Kilka lat temu byłam wkurzoną mamą dziewczynek, która chciała dać córkom inne, niż sama otrzymała, wychowanie.

Dziś po kilku latach poszukiwań, kształcenia, zdobywania wiedzy oraz dyskusji z moimi obserwatorkami i obserwatorami rozumiem, że krzywdzącego wpływu stereotypów płci nie można tak łatwo "skwantyfikować". Widzę, że wszystkie dzieci, niezależnie od płci, są ograniczane stereotypami. I tak:

dziewczynki spotyka wiele ograniczeń, ale na chłopców również nakłada się stereotypowy pancerz męskości. 

Gdy 5 lat temu pisałam Manifest Mamy Dziewczynki [przeczytasz go w zakładce posty] nie sądziłam, że dziś jego postulaty będą tak aktualne. Jak to możliwe, że nadal dziewczynki dyscyplinowane są za wygląd, a chłopcom nie pozwala się okazywać emocji?

Przyszedł czas, aby zebrać wiedzę, którą gromadziłam przez lata i rozpocząć publiczną debatę o krzywdzących stereotypach towarzyszących dzieciom. 

 

 

Jestem mamą dwóch córek w wieku 8 i 10 lat. Nałogowo piję kawę ☕️ i uwielbiam czytać reportaże 📗. Jestem absolwentką Polskiej Szkoły Reportażu oraz super pływaczką 🏊‍♀️. Będąc nastolatką trenowałam pływanie, a po latach wróciłam do regularnych treningów. Kraulem mnie raczej nie dogonicie ☺ Uwielbiam chodzić po górach, jestem w trakcie zdobywania Korony Gór Polski. Gdy byłam dziewczynką marzyłam o tym, by zostać dziennikarką i publikować teksty w Gazecie Wyborczej.

Założyłam Dziewczyńskie Centrum Mocy w Warszawie we współpracy z Klubem Mam na Bemowie, w którym prowadzimy warsztaty w realu dla dziewczynek w wieku 7+ lat. W klimatycznym, 100-letnim domku na warszawskim Bemowie wspólnie z dziewczynkami uczymy się m.in. wzmacniać swoją odwagę, doceniać swoje ciało lub podejmować decyzje.

Jestem absolwentką Gender Studies w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.

 

 

 

    

  

 

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Magda Korczyńska już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Aleksandra Kajda
Aleksandra Kajda
28 zł
Kasia Skąpska
Kasia Skąpska
18 zł
Ewelina Wiewiór
Ewelina Wiewiór
28 zł
Anonimowy patron
300 zł
Anna Mackiewicz
Anna Mackiewicz
18 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.