Michał Piech "Majkel"

W Patronite od 13.04.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2394

Liczba Patronów: 1885

Zostań Patronem
Kup na prezent
4 patronów
42 miesięcznie
2 348 łącznie
Jestem pozytywny Majkel, całym sobą tworzę przestrzeń do rozwijania pasji wolontariuszy - zakręconych jak ja i pomagania potrzebującym ludziom. Potrzebuję stabilności w podejmowaniu zadań i tworzeniu projektów, tak, żebym nie musiał wybierać pomiędzy utrzymaniem rodziny a pomocą potrzebującemu.

O Autorze

Ludzie o dobrym sercu!

Czasami jest tak, że chcielibyśmy zrobić coś dobrego, pożytecznego, dla dobra społecznego, przede wszystkim dla ludzi. Najczęstszą przeszkodą w realizacji tych planów jest cenny czas, którego nie zawsze mamy wystarczająco dużo. Ja osobiście mam tak samo. Brakuje mi czasami dodatkowych godzin do zamknięcia doby, ale jak trzeba to naginam czasoprzestrzeń, byle by dopiąć wszystko do końca.

Mam pewne rozwiązanie. Możecie wspierać moje działania, projekty i inicjatywy. Korzystającz wybranych progów, będziecie moimi aniołami, sprawicie, że nie będę musiał wybierać między utrzymaniem rodziny a pomaganiem ludziom potrzebującym. Sprawicie, że będę przy tym spełniał swoje marzenia. Nie, nie chcę zastąpić pracy zawodowej i być na czyimś utrzymaniu? Potrzebuję wsparcia zwłaszcza wtedy, gdy muszę poświęcić się sprawom ważnym, niecierpiącym zwłoki, sprawom ludzi... inicjatywom społecznie ważnym... Jestem pracowity. Nie chcę robić sobie etatu w Fundacji, bo traktuję ją jako przyjemność, jako miejsce mojego spełnienia. Nie chce by inni mówili, że środki przekazane na pomoc pobieram do kieszeni. Chcę grać w otwarte karty. Chcę by doceniono moją pracę, której poświęcam się ponad normę... Robię to wszystko z otwartego i dobrego serca, jednak muszę mieć wsparcie w realizacji moich marzeń, planów, inicjatyw, dobrych rzeczy, wzruszeń... muszę też mieć stabilność finansową, bym nie musiał wybierać miedzy przetrwaniem a pomaganiem.

O mnie. Mam na imię Michał, wszyscy mówią do mnie Majkel, Piechu lub Pirania. Od 15 lat jestem mężem a zarazem tatą 10 i 13 latki.

Społecznie (Non profit) pełnię następujące funkcje:

1. Prezes Zarządu / Dyrektor Biura Fundacji Edukacji i Bezpieczeństwa "SALUS" z Bielska-Białej
www.salusbielsko.pl, facebook.com/salusbielsko 

 

Tutaj poświęcam cały swój wolny czas na realizację zadań w kilku fundamentach:

 • Po pierwsze Ratownictwo - w tym miejscu skupiamy całą wiarę ratowniczą czyli pielęgniarki, ratowników, ratowników medycznych, strażaków i policjantów w celu doskonalenia swojego ratowniczego warsztatu. Wiadome jest, że kto stoi w miejscu, to nie będzie dobrym ratownikiem. Ratownicy biorą udział w akcjach ratowniczych, szkoleniach, zabezpieczeniach i pokazach.

 

 

 • Po drugie Edukacja - tutaj priorytetem jest uświadamianie dzieci, młodzieży i seniorów o występujących zagrożeniach i ich przeciwdziałaniu, a także o zasadach udzielania pierwszej pomocy. Programy edukacyjne realizujemy w przedszkolach, szkołach i na różnego rodzaju eventach, piknikach, festynach itp.

 

 • Po trzecie Pomaganie - w myśl haseł, które uwielbiamy: #PomaganieJestFajne i #DobroWraca - jest to istota podejmowanych przez nas działań. Włączamy się w różnego rodzaju akcje humanitarne i charytatywne. Przykładem jest choćby nasza akcja #SalusDlaUkrainy, która skupia się na pomaganiu w różnych aspektach: od zbiórki darów, transport leków i środków opatrunkowych na granicę po zbiórki celowe dla konkretnych rodzin, kończąc na opiece w Ośrodku Rehabilitacyjnym w Lalikach nad niepełnosprawnymi dziećmi z Domu Dziecka z Ukrainy. Ponadto tworzymy projekt #AkademiaPoMOCY skierowany do osób samotnych, chorych, potrzebujących wsparcia w zakupach, sprzątaniu, czy poprostu spędzeniu wspólnego czasu. W ramach projektu wygrałem w ogólnopolskim konkursie "Inicjator Pomocy", promując swój autorski projekt. Co roku wspieramy najbiedniejszych w świątecznych paczkach w ramach naszej akcji #DorzućSięDoPaczki. Nasza pomoc jest nieustająca, pomagamy wszędzie tam, gdzie pomoc jest priorytetowa.

Obejrzyj film o fundacyjnym projekcie "INICJATOR POMOCY"

 

 • Po czwarte Wolontariat - jeden z najważniejszych fundamentów w organizacji społecznej. To ludzie tworzą atmosferę, wydajność zadań, efektywność, wizerunek i realizację końcową celu. Dbamy o doskonalenie wolontariuszy, o ich integrację, o podnoszenie kompetencji, o motywację do działania, dbamy o ich dobre samopoczucie. Bez wolontariuszy organizacja jest tylko instytucją.

2. Dowódca sekcji, strażak-ratownik w Ochotniczej Straży Pożarnej Bielsko-Biała Lipnik

18 lat służby przeciwpożarowej, wiele akcji, zadań, szkoleń i służby dla mieszkańców rejonu operacyjnego. Do dzisiaj jestem czynnym strażakiem-ratownikiem, co prawda rzadziej wyjeżdżam do akcji, z uwagi na wiele zadań jakich się podejmuje, ale jak tylko zawyje syrena, a ja jestem dostępny, bez zastanowienia podejmuję się wyjazdu do akcji. Co roku biorę udział w akcji roznoszenia kalendarzy strażackich i podejmuje się świątecznej warty honorowej przed grobem Pana Jezusa. Z powodzeniem od kilku lat przewodniczę w prowadzeniu Walnego Zebrania OSP.

3. Ratownik w Zintegrowanej Służbie Ratowniczej w Jawiszowicach.

Jako doświadczony ratownik podejmuje się profesjonalnych działań ratowniczych, które realizuje Zintegrowana Służba Ratownicza jako podmiot współpracujący z Systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne. W ramach służby podejmowałem się dyżurów w Zespole Wyjazdowym wspierającym system w okresie epidemii Sars CoV-2, brałem udział we wsparciu medycznym w Bochni podczas jednego z pierwszych przypadków zakażenia wirusem pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej, zabezpieczałem  wiele imprez masowych i rekreacyjnych, uczestniczyłem i nadal uczestniczę w działaniach pomocowych na rzecz narodu Ukraińskiego. Między innymi uczestniczyłem w koordynowaniu punktu medycznego oraz świadczeniu usług ratowniczych na punkcie przy przejściu granicznym w Medyce (pierwsza organizacja, która od rozpoczęcia wojny zorganizowała zabezpieczenie medyczne dla uchodźców). Wielokrotnie pełniłem funkcje ratownika i koordynującego punkt medyczny w Hali Kijowskiej w Korczowej. Uczestniczyłem w świadczeniu usług ratowniczych w punkcie medycznym dla uchodźców wojennych w Galerii Plaza w Krakowie. Brałem udział i nadal uczestniczę w ewakuacji medycznej uchodźców i poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego z granicy Polsko-Ukraińskiej w różne miejsca na terenie Polski i Europy.

Poza tym jestem wielkim miłośnikiem poezji śpiewanej, wychowany na piosenkach Starego Dobrego Małżeństwa, Wolnej Grupy Bukowiny czy Bez Jacka, pisałem muzykę, grywałem w różnych zespołach, na wspólnych festiwalach czy koncertach obok Starego Dobrego Małżeństwa, Domu o Zielonych Progach, Pelton itp. Gitara to mój skarb, zawsze towarzyszy mi w moim przecudnym życiu. Wykorzystuję ją do wyciszenia siebie, do przekazów społecznych, dla ukojenia duszy innych, do promowania dobroczynności itp. Tutaj też będzie dużo gitary, bo w moim życiu nie ustaje dobra i prawdziwa muzyka...

Nie pozostaje mi nic innego jak tylko zachęcić Was do wspierania moich pasji na Patronite. Będziecie częścią tego sukcesu. Mam nadzieję, że ta przygoda będzie obfitować w cudowne chwile, samo dobro i moc energii. To wszystko zawdzięczam sobie i Wam. Jest MOC


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Katarzyna Heczko
Katarzyna Heczko
Próg: 24 zł
Magdalena Niemiec
Magdalena Niemiec
Próg: 6 zł
Iza Konig
Iza Konig
Próg: 6 zł
Elżbieta Kowalczyk
Elżbieta Kowalczyk
Próg: 48 zł
Ewa Paśko
Ewa Paśko
Próg: 98 zł
Leszek Hutyra
Leszek Hutyra
Próg: 98 zł