Marian na Świecie

W Patronite od 16.04.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1297

Liczba Patronów: 982

Zostań Patronem
Kup na prezent
15 patronów
274 miesięcznie
23 581 łącznie
Twórca filmowy prowadzący kanał na YouTube. Montażysta i podróżnik. Na każdy wyjazd zabieram ze sobą kamerę, aby dokumentować, łamać stereotypy, pokazywać piękno i obrazować mieszkańców!

O Autorze

Cześć!

Nazywam się Marcin Modzelewski i robię filmy! To już na pewno wiesz, więc zacznijmy od innej strony:

Od 5 lat podróżuję autostopem i pokonałem w ten sposób ponad 100 tysięcy kilometrów! Na co dzień jestem studentem Łódzkiej Szkoły Filmowej ( chociaż już na wylotówce ), a od prawie 4 lat publikuję na kanale YouTube Marian na Świecie, gdzie znajdują się filmy z moich wypraw na terytoria m.in. byłego ZSRR

 

Ale dlaczego?

 

Kiedy zaczynałem nagrywać na YouTube moim celem było pokazanie, że podróżowanie nie jest trudne, a przygoda czeka na nas zaraz za rogiem

 

Dziś - po czterech vlogowych seriach z wypraw do większości krajów bloku wschodniego - mogę stwierdzić, że zadanie zostało wykonane! Upewniają mnie o tym wiadomości od kolejnych osób, które zdecydowały się wyruszyć przed siebie i  stawić czoła przygodom

Podczas swoich vlogów odwiedziłem tereny od Mongolii po Białoruś, od Turcji po zapomniane miasteczko Salechard na północnej Syberii.
Moimi narzędziami dokumentowania codzienności było słowo i sportowa kamera

Zanim kontynuujemy opowieść o mnie - honorowe miejsca DLA WAS czyli

CO UDAŁO SIĘ DZIĘKI WSPARCIU PATRONÓW?

 

 • reporterski wypad na Białoruś i w ukraińską strefę wojny
 • podróż autostopem do Azji Centralnej
 • wyprawa do Delty Dunaju


  Patronite pozwala mi także podnosić jakość swoich produkcji m.in. przez inwestowanie w sprzęt:

 • aparat Panasonic Lumix G9
 • mikrofon Røde VideoMicro
 • statyw Joby Gorillapod 3K
 • osprzętowanie wszelkie - baterie, kable, powerbank, ładowarki i zasobniki...

   

W planach przede mną spełnienie marzenia - pełnoprawny film dokumentalny! Dzięki wsparciu mogę rozwijać się w sztuce kinematografii, a cel się zbliża! Do tego przedsięwzięcia obowiązkowa będzie rozbudowa zaplecza filmowego w tym o statyw z głowicą filmową, laptop do montażu i sprzęt dźwiękowy i filmowy.

 

Skoro dotarłeś(-aś) aż tutaj oznacza, że naprawdę Cię interesuje historia Mariana ?
Wyjaśnijmy w takim razie jedną kwestię:

Marian na Świecie to nie są po prostu podróże!
To zdecydowanie więcej!

 

To opowiadanie historii. Storytelling.

Od początku kanał był dla mnie sposobem wyrazu i rozwoju filmowego. Po seriach vlogowych przyszedł czas na reportaże, próby dokumentalne i inne. Właśnie opowiadaniem historii chciałbym się zająć w swojej nadchodzącej twórczości. Film jako narzędzie do tego wydaje mi się najbardziej naturalnym rozwiązaniem. Poniżej jedna z moich najnowszych produkcji dokumentalnych, która powstała dzięki Wam!


Świat, a zwłaszcza regiony które odwiedzam, są pełne przejmujących i ciekawych historii tylko czekających na ich pokazanie. Film pozwala na uchwycenie emocji i zapisanie ich na zawsze. Nie jestem pewien czy do wszystkich typów filmów to właśnie YouTube jest najlepszą platformą, ale mogę obiecać, że Wy - Patroni - do mojej twórczości będziecie mieli dostęp!

Postawmy razem kolejny krok w filmowaniu świata!

 

Dziękuję,
Marcin


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Kuba Ratajczak
Kuba Ratajczak
Próg: 12 zł
maciey
maciey
Próg: 30 zł
Anka_W
Anka_W
Próg: 12 zł
Sardynka
Sardynka
Próg: 30 zł
Viktor "Verde" Pahl
Viktor "Verde" Pahl
Próg: 12 zł
Juras Misiek
Juras Misiek
Próg: 12 zł