Strefa Patrona:

626

patronów

11236 zł

miesięcznie

87506 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
4
miesięczne wsparcie
4
liczba patronów

  Baniak pragnie poświęcić życie swojej pasji, grom fabularnym (RPG). Prowadzi kanał filmowy (youtube), redaguje polską edycję Dark Heresy i wspiera Mistrzów Gry licznymi poradami. Przyszedł czas, by połączyć pasję z pracą.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 250 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Internet i telefon
Nie będę ściemniał, że potrzebuję pieniędzy na rachunki. Zacznijmy od komunikacji. 250 zeta pozwoli mi na opłacenie rachunków za komórkę, internet domowy oraz przenośny.
0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 500 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Wszystkie rachunki
Można powiedzieć, że wszystkie moje rachunki są opłacone. Mniej więcej. A to oznacza, że nie muszę się martwić, że wyłączą mi prąd, gdy jestem zajęty nagrywaniem filmów dla Was.
0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 1000 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Jadło i napitki
To jest kwota, która zaspokaja moje egzystencjonalne potrzeby. Utrzymuję dach nad głową, wypełniam sobie lodówkę, mogę pracować. Problem tylko w tym, że mam na utrzymaniu rodzinę, więc taka kwota nie pozwoli mi jeszcze poświęcić się w 100% kanałowi. Ale przekroczyliśmy już ćwierć drogi.
0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 2000 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Pół etatu
To jest mój cel właściwy - zebrać taką kwotę miesięcznie. To jest moje pół etatu. Mogę spokojnie siedzieć nad filmami ok. 20 godzin tygodniowo, odpowiadając na Wasze wiadomości, gadając z Wami na Discordzie i Facebooku oraz tworząc sesje RPG. Nikt mi w tym czasie nie będzie truł, że marnuję czas (tak naprawdę nikt tego nie robi, ale teraz już nawet straci taką możliwość).
0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 4000 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Marzenie
To nawet nie jest cel. To tylko marzenie polskiego erpegowca. Czemu je tutaj dodaję? Bo miło jest marzyć i patrzeć za horyzont. Tylko dzięki Wam mogę go przybliżyć. Nie marzę o złotych górach. Chcę tylko utrzymywać siebie i swoją rodzinę ze swojej pasji.

Wcześniejszy cel już mi wystarczy, lecz jeśli osiągnę taką kwotę, z pewnością zajdą duże zmiany na kanale, bo takie pieniądze pozwolą mi w 100% poświęcić się dawaniu Wam erpegowej rozrywki.

Uzupełnię tę rubrykę, gdy przekroczymy 2k, dobrze?

[UPDATE 02.09.17 22:30] STAŁO SIĘ! W trzy godziny osiągnąłem swój zamierzony próg, czyli 2.000 złotych! Dziękuję, jesteście wielcy. Niestety wszystko co mogłem dać, dałem w progach wsparcia, więc tutaj chyba nie za wiele mogę dodatkowo zaoferować czy obiecać.
Ale jedno powiem, gdy tylko zakończy się wrzesień 2017 będę wiedział, jak udało mi się spełnić wszystkie obiecanki. Jeśli okaże się, że dałem nieźle radę i mogę więcej, powstaną nowe progi z sesjami u mnie. Będę też się głowił, co mogę innego dać, ale chyba osiągnąłem swój limit. Obiecuję więc jedno: w październiku postaram się uruchomić nowe wsparcia za sesje.
0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 6000 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Prosto na kanał
Nie mylić nazwy celu z "prosto do kanału".
Moje potrzeby życiowe zostały zaspokojone. Utrzymuję siebie i rodzinę. Pracuję nad kanałem pełnoetatowo. Wszystko, co zostanie zebrane powyżej 4.500 brutto (około 4.000 netto, po odliczeniu opłat prowizyjnych), zostaje przesunięte na konto wyłącznie stworzone na rozwój kanału filmowego. Za otrzymane pieniądze będę mógł kupować nagrody dla Widzów i współpracujących ze mną twórców. Planuję także wzięcie udziału w kursach szkoleniowych (YouTube, Facebook itp.), by docierać do większej liczby odbiorców. Z tych środków będę także opłacał materiały promocyjne.

O Autorze

Szanowni Faństwo,

 

skoro trafiliście na mój Patronite, pewnie wiecie, kim jestem i czym się zajmuję. Jeśli jednak ja oraz moja działalność są Wam całkowicie obce, pozwólcie, że podzielę się kilkoma zdaniami na mój temat.

 

Nazywam się Michał Bańka, ale w odmętach polskiego fandomu znany jestem jako Baniak. Od 20 lat moją wielką pasją są gry fabularne, czyli RPG. W październiku 2013 roku postanowiłem zacząć dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami z polskimi erpegowcami, co zaowocowało kanałem filmowym o nazwie "Baniak Baniaka" (https://www.youtube.com/baniakbaniaka). Szybko stał się najczęściej odwiedzanym kanałem poświęconym wyłącznie grom fabularnym w Polsce, zdobywając tysiące Fanów, którzy dość szybko zaproponowali mi uruchomienie odwlekanej akcji Patronite. We wrześniu 2017 uruchomiłem akcję stałego wspierania mnie, co mam nadzieję pomoże mi przekuć pasję w pracę.

 

Uff... ale się rozpisałem. Straszna nuda, nie? A to dlatego, że od pisania wolę mówić, a od mówienia wolę mówienie przed kamerą. Dlatego jeśli wciąż nie wiesz, czym są gry fabularne, zobacz mój film, w którym w kilka minut wszystko Ci wyjaśnię.

 

 

Mam nadzieję, że już rozumiesz. A teraz pozwól, bym powiedział od siebie kilka słów dotyczących mojej akcji Patronite. Kim jestem i dlaczego ruszam z tą akcją.

 

 

Przygotowałem dla Was kilka progów wsparcia. Są opisane po prawej stronie, ale też przygotowałem dla każdego film, wyjaśniający, co z nim się wiąże.

    

 
 

UWAGA! Jeśli wybrałeś próg i ukończyłeś transakcję, oczekuj na wiadomość mailową ode mnie. Każdy nowy Patron otrzymuje maila z powitaniem i opisem, co dalej. Sprawdzaj skrzynkę spamową, bo czasem to tam ląduje. Wysyłam maila  w przeciągu 2 dni roboczych (czasem w weekendy wolę nie zbliżać się do komputera).

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

1 zł / miesiąc
patroni: 1
STAŁY WIDZ - nie wybieraj tego progu pod żadnym pozorem, PayPal i tak zabierze mi z tego większość kasy. Czytaj dalej.

Ustawiłem złotówkę jako próg wsparcia, byś wiedział, że bez względu, czy mnie wesprzesz finansowo czy nie, jestem zadowolony, że tu wbiłeś i zainteresowałeś się akcją. Nawet bez przekazywania mi swoich ciężko zarobionych pieniędzy, wspierasz mnie oglądaniem moich filmów.

Nie wspierając mojej akcji, otrzymujesz możliwość:
- oglądania moich filmów na kanale Youtube "Baniak Baniaka"
- oglądania moich sesji Live na Twitchu
- brania udziału w wielu akcjach, które przedstawiam na swoim profilu na Facebooku.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 421
PRAWDZIWY FAN

I tutaj zaczyna się już robić ciekawiej. Zakładanie specjalnych, zamkniętych grup na Facebooku to standard w akcjach Patronite. I ja zrobię tak samo. Ale zanim jękniesz, przeczytaj, co w niej się będzie działo. Może Cię tym zainteresuję.

W grupie "Gracze Wspieracze":
- będę publikował swoje materiały tekstowe z sesji live, czyli notatki, staty przeciwników, opisy lokacji i BN-ów oraz ewentualne mapy. Często o to prosiliście, a ja mówiłem "nie". Teraz to się zmieni.
- do grupy przenoszę większość konkursów z nagrodami. Będąc jej członkiem, zwiększa się Twoja szansa na zwycięstwo. Tylko jeden na dziesięć z moich konkursów będzie odbywał się poza nią.
- w grupie będziesz mógł zadawać pytania o RPG bez obawy, że zostaniesz wyśmiany, poniżony czy zlekceważony. Twoje pytania nie pozostaną bez odpowiedzi.
- każdy mój publikowany film będzie miał premierę właśnie w tej grupie, a dopiero po kilku dniach (może tygodniach) na kanale. Da Ci to pierwszeństwo w pisaniu komentarzy, ale też frajdę, że zobaczysz mój materiał przed innymi.
- mogą się pojawić jeszcze inne profity idące za tym progiem wsparcia, ale to już niespodzianki.

Aha, muszę wspominać, że będziesz członkiem tej grupy?
Zostań patronem
25 zł / miesiąc
patroni: 160
PRAWDZIWY FAN PLUS

Bycie Prawdziwym Fanem to dla Ciebie za mało, prawda? Chcesz czegoś więcej? No dobra. Oto co mam dla Ciebie na tym progu wsparcia:

- dobrodziejstwa progu Prawdziwy Fan
- dołączenie do mojego kanału Discord. A tam same dobre rzeczy - głosowe spotkania ze mną, indywidualne rozmowy, możliwość skorzystania z oceny Twojej pracy (Piszesz erpega, przygodę, szukasz oceny? Pomogę.), okazjonalne prelekcje dla społeczności tego kanału lub po prostu pogadanie sobie z kimś o wspólnej pasji.

Nie znaczy, że na Discordzie będę codziennie 24h, ale gdy pracuję przy komputerze, mogę być dostępny do Waszej, Prawdziwych Fanów Plus, dyspozycji.
Zostań patronem
55 zł / miesiąc
patroni: 22
Limit: 25
MYTNIK

W tym progu otrzymujesz wszystko co Prawdziwy Fan Plus (patrz wyżej) oraz raz w miesiącu wysyłam Ci zestaw pięciu pięknych monet, które będą idealnie pasowały do Twoich sesji RPG (tam, gdzie możesz je wykorzystać, oczywiście). By zobaczyć, jak wyglądają owe monety koniecznie sprawdź film (zakładka "O Autorze"), w którym obejrzysz je z bliska. Każda moneta jest z mosiądzu (imituje złoto na potrzeby gry), ręcznie wykuta i posiada ten sam wzór.

Koszt wysyłki jest już pokryty. Nagrodę wysyłam w drugiej połowie miesiąca. TYLKO NA TERENIE POLSKI!!!
Zostań patronem
75 zł / miesiąc
patroni: 23
Limit: 25
SKARBNIK

W tym progu otrzymujesz wszystko co Prawdziwy Fan Plus (patrz wyżej) oraz raz w miesiącu wysyłam Ci zestaw aż DZIESIĘCIU pięknych monet, które będą idealnie pasowały do Twoich sesji RPG (tam, gdzie możesz je wykorzystać, oczywiście). By zobaczyć, jak wyglądają owe monety koniecznie sprawdź film (zakładka "O Autorze"), w którym obejrzysz je z bliska. Każda moneta jest z mosiądzu (imituje złoto na potrzeby gry), ręcznie wykuta i posiada ten sam wzór.

Koszt wysyłki jest już pokryty. Nagrodę wysyłam w drugiej połowie miesiąca. TYLKO NA TERENIE POLSKI!!!

Uwaga! Ten próg nie łączy się z wyższymi ani z progiem MYTNIK.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
Próg wycofany
GRACZ BANIAKA

Takiej możliwości to jeszcze nie było. By zostać moim graczem? I to w miarę regularnie? Szok.

Jeśli wesprzesz mnie "stówką" miesięcznie, otrzymujesz:
- dobrodziejstwa progu PRAWDZIWY FAN PLUS
- możliwość regularnego grania ze mną, jednej sesji w miesiącu (patrz niżej)
- wieczną chwałę i możliwość zaprezentowania swoich możliwości odgrywania tysiącom erpegowów w Polsce. Można powiedzieć, że to Ty staniesz się bohaterem mojego kanału, gdyż filmy z naszych sesji będą publikowane na jego łamach.
- po roku wspólnej gry zaproszę Ciebie do mojej gralni, gdzie zagramy finał kampanii. (tak, dobrze przeczytałeś, zagrasz u mnie!)
- i na koniec zostaniesz obarczony udręką na konwentach fantasy, bo będziesz rozpoznawany. Nerdy będą Cię zaczepiały, robiły sobie z Tobą zdjęcia, prosiły o autograf i opowiadały Ci o swoich własnych sesjach. Sam zobaczysz, z czym ja się muszę męczyć. (Uwaga! Baniak tak naprawdę nie gwarantuje sławy, ale jest na nią duże prawdopodobieństwo.)

Sesja trwa około czterech godzin i odbywa się poprzez komunikator głosowy, kamery oraz wirtualny stół roll20. Będziemy grali we wspólnie ustalony system i w pasującym każdemu terminie.
Uwaga! Wybierając ten próg, nie otrzymujesz mapy z progu Kartografa!
Próg wycofany

Najnowsi Patroni

Polecani Autorzy

Informacja o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Zapoznaj się z poniższą treścią i potwierdź

OK

Cześć,
chcielibyśmy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z przepisami dot. ochrony danych osobowych, które wchodzą w życie, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu ze stron Patronite.pl.
Staraliśmy się napisać jak najbardziej zrozumiale, jednak jeżeli coś jest niejasne to pisz śmiało na rodo@patronite.pl, nasz specjalista w zakresie ochrony danych osobowych postara się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Zatem prosimy zapoznaj się z poniższymi informacjami, w tekście jest kilka elementów, w których będziesz mógł zablokować przekazywanie danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany w serwisie Patronite.pl. Klikając przycisk „OK” zgadzasz się na postanowienia zawarte poniżej.

OK

RODO
25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwane także jako „RODO”. Według postanowień “RODO” dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Nie zawsze oznacza to tylko adres czy takie dane jak imię i nazwisko. W sieci można Cię zidentyfikować poprzez np. adres e-mail, adres IP lub szereg śladów, które można jednoznacznie powiązać z Tobą. Rozporządzenie wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które mają wpływ na korzystanie z usług naszego portalu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych w serwisie Patronite.pl.
Zatem niniejszym informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Kto przetwarza Twoje dane ? Administrator danych osobowych
My, Crowd8 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Pl. Konstytucji 6/90C, jesteśmy Administratorem Twoich danych osobowych. W sprawach ochrony swoich danych osobowych i realizacji swoich praw możesz się skontaktować z nami e-mail: rodo@patronite.pl; lub pisemnie na adres naszej siedziby.

Jakie dane przetwarzamy?
Przetwarzamy Twoje dane osobowe, podane przez Ciebie podczas zakładania konta na patronite.pl

 • Twoje imię i nazwisko,
 • Twój wiek (w celu potwierdzenia wieku, możemy zażądać przedstawienia odpowiednich dokumentów lub stosownego oświadczenia),
 • Twój adres,
 • Twój numer telefonu,
 • Twój adres e-mail,
 • Twój numer rachunku bankowego oraz dane do przelewu
 • nr IP Twojego urządzenia.

Jednak nawet jeśli jesteś niezalogowany to poprzez kod naszych partnerów technologicznych zagnieżdżony na naszej stronie przekazujemy elementy Twojej konfiguracji technicznej, poniżej możesz skonfigurować co i komu chcesz przekazywać.

Dlaczego przetwarzamy Twoje dane? Czyli, cele i podstawy przetwarzania.

w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług serwisu patronite.pl. (w szczególności w celu rejestracji konta oraz umożliwienia kojarzenia Autorów i Patronów na zasadach określonych w Regulaminie). Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit b, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1. Inaczej, mówiąc np. kiedy przekazujesz wsparcie Autorom zarejestrowanym na Patronite przekazujemy Twoje dane osobowe Autorowi aby ten mógł dostarczyć Ci nagrody przewidziane za otrzymane wsparcie.

 • w celu otrzymywania informacji handlowych, tzn. wszelkiej formy reklam, promocji, newsletter, na podstawie Twojej zgody (podstawa z art. 6 ust 1 lit. a Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1)
 • w celach analitycznych i optymalizacyjnych np.: w celu monitorowania ruchu i zapewnienia odpowiedniej wydajności serwisu, w celu opracowania sprawozdań statystycznych i analitycznych, na potrzeby badań naukowych oraz w celu optymalizacji naszych produktów, optymalizacji procesów obsługi na podstawie przebiegu procesów obsługi, w tym reklamacji, itp., co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);
 • w celu oferowania Ci przez nas produktów i usług bezpośrednio (marketing bezpośredni), co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);

Odbiorcy danych
Twoje dane osobowe udostępniamy następującym podmiotom:

 • Autorom, którym udzieliłeś/od których otrzymałeś/aś wsparcie w rozumieniu Regulaminu; czyli osobom lub firmom które szukają wsparcia poprzez portal Patronite.pl . Dane przekazujemy tylko wtedy kiedy Patron wspiera Autora w sposób opisany w naszym Regulaminie.
 • Operatorom Płatności - w celu realizacji płatności współpracujemy z operatorami płatności (obecnie Mangopay, PayPal i Tpay). Wybrany przez Ciebie operator otrzyma Twoje dane osobowe w celu realizacji płatności, tylko wtedy kiedy zdecydujesz się wesprzeć wybranego Autora.
 • Amazon - nasza infrastruktura serwerowa dostarczana jest przez firmę Amazon (Amazon Web Services, Inc. 410 Terry Ave North Seattle , WA 98109-5210 , US. Firma Amazon jest certyfikowana w programie Privacy Shield https://aws.amazon.com/compliance/eu-us-privacy-shield-faq). Przechowujemy tam nasze bazy danych, a zatem i Twoje dane.
 • Księgowym - w przypadku zakupu usług Twoje dane otrzyma Biuro rachunkowe w celu realizacji transakcji (obecnie jest to Biuro Gorczyca&Kozłowska Sp z o.o 71-771 Szczecin, Polska Rostocka 160, Warszewo).
 • OneSignal - obsługa komunikacji marketingowej w zakresie obsługi technologii push notification - w tym przypadku Twoje dane otrzyma firma OneSignal 411 Borel Ave #512, San Mateo, CA 94402, Stany Zjednoczone. Aby móc świadczyć Ci bezpłatnie usługi wysyłki notyfikacji web push, OneSignal zbiera i przekazuje do firm trzecich informacje:
 • -naszych kampaniach web push
  -adresach email
  -adresie IP
Więcej na ten temat znajduje się tutaj: https://onesignal.com/blog/product-policy-updates-for-gdpr/

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do OneSignal

Google - do zbierania statystyk wykorzystujemy produkt Google Analytics, zatem Twoje dane otrzyma firma Google, 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043 United States. Google jest certyfikowany w programie Privacy Shield.

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do Google

Dodatkowo informujemy, że istnieje możliwość zablokowania dostępu Google Analytics do Twoich danych po zainstalowaniu w przeglądarce wtyczki znajdującej się pod tym linkiem: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/

Facebook - facebook używamy jako serwisu wspomagającego logowanie, aby wspomagać umieszczanie postów na FB. Jeżeli nie chcesz aby Twoje dane były przekazane właścicielowi serwisu facebook.com czyli firmie Facebook, 1 Hacker Way - Menlo Park, California, United States to prosimy nie loguj się przy użyciu Facebooka oraz

Wyłącz przekazywanie danych do Facebook

W każdym momencie możesz przejrzeć i zmienić zdanie w zakresie przetwarzanych danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany, w tym celu musisz wyczyścić swoje pliki Cookie. Po zalogowaniu możesz sprawdzić i zmienić swoje ustawienia w profilu Patrona lub Autora.

Przekazywanie danych osobowych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych
Przekazujemy Twoje dane osobowe do firm/instytucji poza UE w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych, zatwierdzone przez Komisję Europejską. Te organizacje to Google, Amazon i OneSignal, zarówno

Okres przechowywania danych
Twoje dane pozyskane w celu zawarcia umowy o świadczenie usług platformy patronite.pl przechowujemy przez okres obowiązywania umowy (do czasu usunięcia konta z portalu) oraz do końca okresu przedawnienia potencjalnych roszczeń z umowy.

Twoje prawa
Przysługuje Ci:

 • prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 • prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 • prawo do usunięcia swoich danych
 • prawo do ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych.
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
 • prawo do przenoszenia danych, które dostarczyłeś/łaś n podstawie umowy lub Twojej zgody.
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub innego właściwego organu nadzorczego;
 • prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

W celu wykonania swoich praw skieruj żądanie pod adres email: rodo@patronite.pl

Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych
Podanie przez Ciebie danych jest:

 • warunkiem zawarcia umowy
 • dobrowolne
  Jeżeli nie podasz danych niezbędnych do zawarcia umowy możemy odmówić jej zawarcia.

Ważna informacja dla trolli:
Jeśli jesteś firmą zajmującą się wykorzystywaniem problemów danych osobowych aby sprzedać swoje usługi to informujemy, że wszystkie podejrzenia wykorzystywania nieuczciwych praktyk rynkowych obsługujemy przez współpracujące z nami kancelarie prawne.
Mamy dla Ciebie także osobny email do kontaktu obslugatrolli@patronite.pl

OK