Strefa Patrona:

Brwinów
Obserwuj
Podziel się ze znajomymi
NAPISZ WIADOMOŚĆ
199

patronów

5312 zł

miesięcznie

23168 zł

łącznie

 

  Baniak pragnie poświęcić życie swojej pasji, grom fabularnym (RPG). Prowadzi kanał filmowy (youtube), redaguje polską edycję Dark Heresy i wspiera Mistrzów Gry licznymi poradami. Przyszedł czas, by połączyć pasję z pracą.

ZOSTAŃ PATRONEM

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 250 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Internet i telefon
Nie będę ściemniał, że potrzebuję pieniędzy na rachunki. Zacznijmy od komunikacji. 250 zeta pozwoli mi na opłacenie rachunków za komórkę, internet domowy oraz przenośny.
0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 500 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Wszystkie rachunki
Można powiedzieć, że wszystkie moje rachunki są opłacone. Mniej więcej. A to oznacza, że nie muszę się martwić, że wyłączą mi prąd, gdy jestem zajęty nagrywaniem filmów dla Was.
0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 1000 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Jadło i napitki
To jest kwota, która zaspokaja moje egzystencjonalne potrzeby. Utrzymuję dach nad głową, wypełniam sobie lodówkę, mogę pracować. Problem tylko w tym, że mam na utrzymaniu rodzinę, więc taka kwota nie pozwoli mi jeszcze poświęcić się w 100% kanałowi. Ale przekroczyliśmy już ćwierć drogi.
0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 2000 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Pół etatu
To jest mój cel właściwy - zebrać taką kwotę miesięcznie. To jest moje pół etatu. Mogę spokojnie siedzieć nad filmami ok. 20 godzin tygodniowo, odpowiadając na Wasze wiadomości, gadając z Wami na Discordzie i Facebooku oraz tworząc sesje RPG. Nikt mi w tym czasie nie będzie truł, że marnuję czas (tak naprawdę nikt tego nie robi, ale teraz już nawet straci taką możliwość).
0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 4000 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Marzenie
To nawet nie jest cel. To tylko marzenie polskiego erpegowca. Czemu je tutaj dodaję? Bo miło jest marzyć i patrzeć za horyzont. Tylko dzięki Wam mogę go przybliżyć. Nie marzę o złotych górach. Chcę tylko utrzymywać siebie i swoją rodzinę ze swojej pasji.

Wcześniejszy cel już mi wystarczy, lecz jeśli osiągnę taką kwotę, z pewnością zajdą duże zmiany na kanale, bo takie pieniądze pozwolą mi w 100% poświęcić się dawaniu Wam erpegowej rozrywki.

Uzupełnię tę rubrykę, gdy przekroczymy 2k, dobrze?

[UPDATE 02.09.17 22:30] STAŁO SIĘ! W trzy godziny osiągnąłem swój zamierzony próg, czyli 2.000 złotych! Dziękuję, jesteście wielcy. Niestety wszystko co mogłem dać, dałem w progach wsparcia, więc tutaj chyba nie za wiele mogę dodatkowo zaoferować czy obiecać.
Ale jedno powiem, gdy tylko zakończy się wrzesień 2017 będę wiedział, jak udało mi się spełnić wszystkie obiecanki. Jeśli okaże się, że dałem nieźle radę i mogę więcej, powstaną nowe progi z sesjami u mnie. Będę też się głowił, co mogę innego dać, ale chyba osiągnąłem swój limit. Obiecuję więc jedno: w październiku postaram się uruchomić nowe wsparcia za sesje.
0%
100%
osiągnięto 88%
cel: 6000 zł miesięcznie
brakuje 688 zł
Prosto na kanał
Nie mylić nazwy celu z "prosto do kanału".
Moje potrzeby życiowe zostały zaspokojone. Utrzymuję siebie i rodzinę. Pracuję nad kanałem pełnoetatowo. Wszystko, co zostanie zebrane powyżej 4.500 brutto (około 4.000 netto, po odliczeniu opłat prowizyjnych), zostaje przesunięte na konto wyłącznie stworzone na rozwój kanału filmowego. Za otrzymane pieniądze będę mógł kupować nagrody dla Widzów i współpracujących ze mną twórców. Planuję także wzięcie udziału w kursach szkoleniowych (YouTube, Facebook itp.), by docierać do większej liczby odbiorców. Z tych środków będę także opłacał materiały promocyjne.

O Autorze

Szanowni Faństwo,

 

skoro trafiliście na mój Patronite, pewnie wiecie, kim jestem i czym się zajmuję. Jeśli jednak ja oraz moja działalność są Wam całkowicie obce, pozwólcie, że podzielę się kilkoma zdaniami na mój temat.

 

Nazywam się Michał Bańka, ale w odmętach polskiego fandomu znany jestem jako Baniak. Od 20 lat moją wielką pasją są gry fabularne, czyli RPG. W październiku 2013 roku postanowiłem zacząć dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami z polskimi erpegowcami, co zaowocowało kanałem filmowym o nazwie "Baniak Baniaka" (https://www.youtube.com/baniakbaniaka). Szybko stał się najczęściej odwiedzanym kanałem poświęconym wyłącznie grom fabularnym w Polsce, zdobywając tysiące Fanów, którzy dość szybko zaproponowali mi uruchomienie odwlekanej akcji Patronite. We wrześniu 2017 uruchomiłem akcję stałego wspierania mnie, co mam nadzieję pomoże mi przekuć pasję w pracę.

 

Uff... ale się rozpisałem. Straszna nuda, nie? A to dlatego, że od pisania wolę mówić, a od mówienia wolę mówienie przed kamerą. Dlatego jeśli wciąż nie wiesz, czym są gry fabularne, zobacz mój film, w którym w kilka minut wszystko Ci wyjaśnię.

 

 

Mam nadzieję, że już rozumiesz. A teraz pozwól, bym powiedział od siebie kilka słów dotyczących mojej akcji Patronite. Kim jestem i dlaczego ruszam z tą akcją.

 

 

Przygotowałem dla Was kilka progów wsparcia. Są opisane po prawej stronie, ale też przygotowałem dla każdego film, wyjaśniający, co z nim się wiąże.

   

 
 

 

Zostań Patronem

Edytuj Progi

1 zł / miesiąc
patroni: 2
STAŁY WIDZ - nie wybieraj tego progu pod żadnym pozorem, PayPal i tak zabierze mi z tego większość kasy. Czytaj dalej.

Ustawiłem złotówkę jako próg wsparcia, byś wiedział, że bez względu, czy mnie wesprzesz finansowo czy nie, jestem zadowolony, że tu wbiłeś i zainteresowałeś się akcją. Nawet bez przekazywania mi swoich ciężko zarobionych pieniędzy, wspierasz mnie oglądaniem moich filmów.

Nie wspierając mojej akcji, otrzymujesz możliwość:
- oglądania moich filmów na kanale Youtube "Baniak Baniaka"
- oglądania moich sesji Live na Twitchu
- brania udziału w wielu akcjach, które przedstawiam na swoim profilu na Facebooku.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 99
PRAWDZIWY FAN

I tutaj zaczyna się już robić ciekawiej. Zakładanie specjalnych, zamkniętych grup na Facebooku to standard w akcjach Patronite. I ja zrobię tak samo. Ale zanim jękniesz, przeczytaj, co w niej się będzie działo. Może Cię tym zainteresuję.

W grupie "Gracze Wspieracze":
- będę publikował swoje materiały tekstowe z sesji live, czyli notatki, staty przeciwników, opisy lokacji i BN-ów oraz ewentualne mapy. Często o to prosiliście, a ja mówiłem "nie". Teraz to się zmieni.
- do grupy przenoszę większość konkursów z nagrodami. Będąc jej członkiem, zwiększa się Twoja szansa na zwycięstwo. Tylko jeden na dziesięć z moich konkursów będzie odbywał się poza nią.
- w grupie będziesz mógł zadawać pytania o RPG bez obawy, że zostaniesz wyśmiany, poniżony czy zlekceważony. Twoje pytania nie pozostaną bez odpowiedzi.
- każdy mój publikowany film będzie miał premierę właśnie w tej grupie, a dopiero po kilku dniach (może tygodniach) na kanale. Da Ci to pierwszeństwo w pisaniu komentarzy, ale też frajdę, że zobaczysz mój materiał przed innymi.
- mogą się pojawić jeszcze inne profity idące za tym progiem wsparcia, ale to już niespodzianki.

Aha, muszę wspominać, że będziesz członkiem tej grupy?
Zostań patronem
25 zł / miesiąc
patroni: 71
PRAWDZIWY FAN PLUS

Bycie Prawdziwym Fanem to dla Ciebie za mało, prawda? Chcesz czegoś więcej? No dobra. Oto co mam dla Ciebie na tym progu wsparcia:

- dobrodziejstwa progu Prawdziwy Fan
- dołączenie do mojego kanału Discord. A tam same dobre rzeczy - głosowe spotkania ze mną, indywidualne rozmowy, możliwość skorzystania z oceny Twojej pracy (Piszesz erpega, przygodę, szukasz oceny? Pomogę.), okazjonalne prelekcje dla społeczności tego kanału lub po prostu pogadanie sobie z kimś o wspólnej pasji.

Nie znaczy, że na Discordzie będę codziennie 24h, ale gdy pracuję przy komputerze, mogę być dostępny do Waszej, Prawdziwych Fanów Plus, dyspozycji.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 17
Limit: 17
KARTOGRAF

Uwaga! Ten próg nie łączy się z żadnym innym, a oznacza, że masz chrapkę na coś namacalnego. I nie dziwię Ci się.

Każdy Kartograf będzie otrzymywał ode mnie specjalną, przepiękną, materiałową mapę ze świata Warhammera w prezencie. Jako moją wdzięczność za tak hojne wsparcie. Nie pytaj, co i komu musiałem zrobić, by dostać dla Ciebie te mapy. Wiedz tylko, że nie jestem z tego dumny, ale było warto, bo mapy są rewelacyjne. Każdego miesiąca mapa będzie przedstawiała inną część uniwersum młotka (nie koniecznie będzie to Stary Świat). Jestem pewien, że taki gadżet na sesję bardzo spodoba się Twoim graczom. Sam mam kilka takich na własny użytek.

Mapy będą wysyłane pocztą mniej więcej w połowie każdego miesiąca. Koszty przesyłki na terenie Polski pokrywam ja (no dobra, tak naprawdę to biorę kasę z Twojego wsparcia, ale chodzi o to, że nic dodatkowo nie dopłacasz, jasne?)
Limit osiągnięty
100 zł / miesiąc
patroni: 6
Limit: 4
GRACZ BANIAKA

Takiej możliwości to jeszcze nie było. By zostać moim graczem? I to w miarę regularnie? Szok.

Jeśli wesprzesz mnie "stówką" miesięcznie, otrzymujesz:
- dobrodziejstwa progu PRAWDZIWY FAN PLUS
- możliwość regularnego grania ze mną, jednej sesji w miesiącu (patrz niżej)
- wieczną chwałę i możliwość zaprezentowania swoich możliwości odgrywania tysiącom erpegowów w Polsce. Można powiedzieć, że to Ty staniesz się bohaterem mojego kanału, gdyż filmy z naszych sesji będą publikowane na jego łamach.
- po roku wspólnej gry zaproszę Ciebie do mojej gralni, gdzie zagramy finał kampanii. (tak, dobrze przeczytałeś, zagrasz u mnie!)
- i na koniec zostaniesz obarczony udręką na konwentach fantasy, bo będziesz rozpoznawany. Nerdy będą Cię zaczepiały, robiły sobie z Tobą zdjęcia, prosiły o autograf i opowiadały Ci o swoich własnych sesjach. Sam zobaczysz, z czym ja się muszę męczyć. (Uwaga! Baniak tak naprawdę nie gwarantuje sławy, ale jest na nią duże prawdopodobieństwo.)

Sesja trwa około czterech godzin i odbywa się poprzez komunikator głosowy, kamery oraz wirtualny stół roll20. Będziemy grali we wspólnie ustalony system i w pasującym każdemu terminie.
Uwaga! Wybierając ten próg, nie otrzymujesz mapy z progu Kartografa!
Limit osiągnięty
200 zł / miesiąc
patroni: 4
Limit: 4
REGULARNY GRACZ BANIAKA

Mało Ci, prawda? No dobra, jeszcze jeden, ale ten jest bardzo podobny do progu Gracz Baniaka. Oto różnice:

- gramy trzy sesje w miesiącu, a nie jedną (Ciekawe, nie? Niby próg tylko dwa razy wyższy, a sesji trzy razy więcej.)
- szansa na sławę konwentową rośnie trzykrotnie, bo będzie Ciebie jeszcze więcej na moim kanale. Naprawdę dobrze się zastanów, bo sławy nie cofniesz
- finał w mojej gralni odbędzie się po sześciu miesiącach, a nie po roku

Sesje mogą odbywać się w regularnych terminach np. wtorki wieczorem lub w kolejno ustalanych dniach. Stanę na głowie, by każdemu pasowało.
Uwaga! Jest możliwość grania sesji bez rejestracji audio-video, jeśli taką wolę wyrażą wszyscy Gracze. Ustalane indywidualnie.
Uwaga! Wybierając ten próg, nie otrzymujesz mapy z progu Kartografa!
Limit osiągnięty
250 zł / miesiąc
patroni: 0
REKLAMODAWCA

To jest próg raczej tylko dla przedsiębiorców i Fanów nie mających co robić z pieniędzmi. Za takie wsparcie oferuję reklamę w moich filmach. Na samym początku, w czołówce.

Szczegóły dotyczące grafiki, tekstu i wyboru filmów ustalamy indywidualnie.

Jesteś widzem lub fanem i chcesz tyle przekazać? No dobra. Po wyborze skontaktuję się z Tobą i zobaczymy, co uda nam się wypracować.
Uwaga! Wybierając ten próg, nie otrzymujesz mapy z progu Kartografa!
Zostań patronem
300 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 1
Patronat Zipsee "Cyfrowa Polska"
Limit osiągnięty
5 zł / miesiąc
Próg wycofany
FAN

Postanowiłeś odjąć sobie od ust część piwa w barze lub dwa browary z Lidla miesięcznie. Bardzo Ci za to dziękuję. Wybierając ten próg, pokazujesz, że nie dość, że oglądasz moje filmy, to jesteś dodatkowo ich Fanem. Może 5 złotych miesięcznie to mała kwota, ale jeśli zbierze się Was więcej, będzie to dla mnie naprawdę sporo. Oto co ja mogę Ci zaoferować w zamian, że jesteś Fanem:

- To co ma próg Stały Widz, ale to ma każdy
- Gwarantuję Ci, że Twój wkład pomaga mi utrzymać się, a przez to rozwijać moją działalność. To jest tak wiele, że chyba sobie tego nawet nie wyobrażasz. Masz moje podziękowania.
- Na koniec każdego miesiąca wyślę do Ciebie mailem specjalny film, w którym opowiem, co kupiłem ze wszystkich przekazanych "piątek", ale tylko z nich. Filmu nie zobaczy żaden inny próg i nie będzie on publikowany na kanale. Będzie tylko dla Ciebie i innych Fanów.
Próg wycofany

Najnowsi Patroni

Mecenasi