Mestosław

W Patronite od 06.04.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 213

Liczba Patronów: 333

Zostań Patronem
Kup na prezent
55 patronów
2 616 miesięcznie
Aktywista racjonalnej polityki narkotykowej. Twórca edukacyjnego kanału “Wiem co ćpiem” (140 tys. sub.) oraz “Mestosław” (130 tys. sub.). Członek Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej oraz Społecznej Inicjatywy Narkopolityki. Współzałożyciel oraz członek zarządu Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego

O Autorze

Cześć,

jestem aktywistą racjonalnej polityki narkotykowej. Od 2017 r. prowadzę edukacyjny kanał "Wiem co ćpiem", który subskrybuje 140 tys. osób na YouTube. Pomysł na kanał narodził się już dawno, ale przez lata nabierałem odwagi i biłem się z myślami, czy warto ryzykować swoje dotychczasowe życie i karierę zawodową dla tej misji. Moje obawy okazały się słuszne, gdyż po 9 miesiącach prowadzenia kanału dostałem ultimatum w pracy, że jeśli go nie zamknę to będę musiał odejść. Wybrałem wtedy dalszą pracę nad kanałem.

W tym czasie mierzyłem się też z cenzurą w social mediach. Moje profile zostały usunięte na Instagramie (2017), Facebooku (2018) oraz YouTube (2017, 2019, 2020). Nie poddaje się jednak, bo wierzę, że to co robię ma sens oraz jest społecznie użyteczne i pożądane. 

Od września 2019 r. prowadzę kanał “Mestosław”, który subskrybuje obecnie 104 tys. osób. W mojej działalności zależy mi na minimalizacji szkód, jakie mogą wynikać z użytkowania substancji psychoaktywnych, na przeciwdziałaniu uzależnieniom oraz wspieraniu racjonalnej polityki narkotykowej opartej na sprawdzonych na świecie rozwiązaniach. Jestem zwolennikiem legalizacji marihuany oraz dekryminalizacji innych substancji, w szczególności psychodelików. Promuję również dietę roślinną i inne tematy, które uznaje za ważne. 

Jestem aktywistą i społecznikiem, dlatego mocno działam w organizacjach pozarządowych. Od 2008 r. jestem członkiem OGAE Polska. Od lutego 2018 r. jestem związany z Fundacją Polska Sieć Polityki Narkotykowej, gdzie zajmuje się promocją, strategią oraz współorganizacją projektów dotyczących psychodelików, redukcji szkód oraz profilaktyki. Jestem współzałożycielem oraz członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego. Jestem członkiem Komisji Rewizyjnej Społecznej Inicjatywy Narkopolityki. Stale współpracuję z Wolnymi Konopiami

Zdobyłem 1. miejsce w kategorii “Technologiczne i specjalistyczne” oraz 3. miejsce w klasyfikacji ogólnej w głosowaniu internautów w konkursie na Twórcę Roku 2019 Gali Twórców Influencer Live Poznań & Onet. Zdobyłem również Srebrną Nagrodę dla twórców od YouTube. 

Moja działalność została pozytywnie odebrana w mediach. Gościłem w Dzień Dobry TVN oraz w audycjach Karoliny Rogaskiej w Halo.Radio, Radio Łódź i Kamp!ng ft. KAMP! w Newonce.radio, w Bądź na Bieżąco, w VETO Wapniaka, a także w podcaście Imponderabilia Karola Paciorka, w podcaście RADIOaktywnym Małgosi Zmaczyńskiej oraz w podcaście Drewniane Kwiaty. Wywiady ze mną ukazały się m.in. w Playboy Polska, K-MAG, Polsat News, Noizz.pl, Newsweek Polska, OKO.press, Newonce.net, Onet, Krytyka Polityczna. Na temat mojej działalności artykuły napisały m.in.: Rzeczpospolita, Polityka, Antyweb, INNPoland, Planeta FM, Dziennik.pl, APYNews, Drugreporter, naszemiasto.pl..

Ukończyłem europeistykę oraz studium pedagogiczne na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie obroniłem pracę magisterską dotycząca polityk narkotykowych w Unii Europejskiej. Studiowałem stosunki międzynarodowe na prestiżowym Koç University w ramach programu Erasmus. Uczestniczyłem w wielu projektach Unii Europejskiej m.in. w Serbii, Szwecji i na Cyprze. 

Przez wiele lat zajmowałem się marketingiem i promocją w mediach edukacyjnych skierowanych do środowiska medycznego. Następnie odpowiadałem za realizację, koordynację i promocję zdrowotnych kampanii edukacyjnych skierowanych do ogółu społeczeństwa w obszarze m.in. onkologii, diabetologii i pulmonologii.

Współorganizowałem 4. polskie edycji międzynarodowej akcji “Support. Don’t punish” (2017-2020). W 2018 r. odpowiadałem za promocję medialną 13. konferencji wojewódzkich na  temat lokalnych strategii rozwiązywania problemu narkomanii. Współtworzyłem ogólnopolską kampanię profilaktyczną skierowaną do nastolatków i ich rodziców. 

Byłem gościem specjalnym I Konopnego Blog Forum podczas Targów Cannabizz 2018. Prowadziłem wykłady na temat prawa narkotykowego na Juwenaliach w Poznaniu oraz Festiwalu Wibracje 3.0. Byłem gościem wydarzenia “Zażyj dawkę wiedzy” organizowanego przez SIN 3City na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Uczestniczyłem w debacie “Narkotyki. Karać czy legalizować? Aspekty prawne w Polsce i Unii Europejskiej” organizowanej przez Koło Naukowe Komparatystyki Prawniczej WPiA na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadziłem szkolenia z substancji psychoaktywnych dla wolontariuszy Stowarzyszenia Program Stacja oraz z promocji medialnej dla aktywistów Społecznej Inicjatywy Narkopolityki. Brałem udział w posiedzeniach Parlamentarnego Zespołu do spraw Legalizacji Marihuany. Byłem gościem podczas Veganmanii w Katowicach. 

Uczestniczyłem w wydarzeniach skierowanych dla twórców m.in. YouTube Pop-Up Space (2017-2019), Facebook Wspiera Społeczności (2018), Influencer Live Poznań 2019, SeeBloggers 2019, Blogowigilia 2019, Środa Dzień Bloga (2018-2020), LifeTube Boosters (2018-2019) oraz wydarzeń tematycznych m.in. Targi Cannabizz Warszawa (2017-2019), Targi Kanaba Fair (2017-2018), Międzynarodowa Konferencja Medyczna marihuana w teorii i praktyce (2018-2019), Central European Cannabis Forum 2019, Breaking Convention 2019 w Londynie, Horizons: Perspectives on Psychedelics 2019 w Nowym Jorku. 


Sprawdź na co wydałem otrzymane od Was wsparcie w 2018 r.  https://patronite.pl/post/5986/na-co-wydaem-otrzymane-od-was-wsparcie-w-2018-r


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Jarosław Nikoniuk
Jarosław Nikoniuk
Próg: 15 zł
Łukasz Pucek
Łukasz Pucek
Próg: 30 zł
Łukasz Matuszewski
Łukasz Matuszewski
Próg: 7 zł
Anonimowy patron
Próg: 7 zł
Łukasz Kozak
Łukasz Kozak
Próg: 30 zł
Maciej Magic
Maciej Magic
Próg: 15 zł