Mirosław Miniszewski

W Patronite od 01.09.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1489

Liczba Patronów: 1294

Zostań Patronem
Kup na prezent
9 patronów
225 miesięcznie
21 935 łącznie
Nazywam się Mirosław Miniszewski. Kiedyś mieszkałem w mieście, teraz daleko na podlaskim pustkowiu przy granicy. Jestem pisarzem, blogerem i podkasterem. Pracuję także jako wykładowca na uniwersytecie. Wykładam zagadnienia z filozofii, w której to dziedzinie posiadam doktorat.

O Autorze

Od kilku lat, mieszkając na podlaskim pustkowiu, poświęcam się tworzeniu opowieści. Stworzyłem własne uniwersum WE WSI OBOK, które od pewnego czasu żyje własnym życiem. Zaczęło się od pisania krótkich historyjek i opowiastek na Faceboku. W 2018 roku wydałem moją pierwszą książkę "Opowieści ze wsi obok". Dwa lata później drugą "Różnia i inne opowieści ze wsi obok". Obie zostały entuzjastycznie przyjęte przez Czytelników. Doczekały się także wydania przez Antoniego Pawlickiego w postaci audiobooków w genialnej interpretacji Macieja Sthura

Obecnie jestem w trakcie pisania trzeciej książki w ramach uniwersum WE WSI OBOK. Książka będzie nosić tytuł "Mama Fatima" i będzie literacką utylizacją wydarzeń związanych z kryzysem ujchodźczym na granicy z Białorusią, tuż obok mojego domu. 

Od 2021 roku jestem bowiem zaangażowany w pomoc humanitarną dla uchodźców. Obecnie jestem członkiem Podlaskiego Ochotniczego Pogotowia Humanitarnego, które każdego dnia świadczy tę pomoc profesjonalnie.


Dlaczego jestem na Patronite?

Prowadzę na Facebooku dwa profile. Jeden osobisty, a drugi fanpage, na które serdecznie zapraszam.   


Przede wszystkim jednak prowadzę podkast OPOWIEŚCI ZE WSI OBOK, któremu obecnie chcę poświęcić szczególnie dużo uwagi i zająć się jego rozwojem.

 

Przez ostatnie dwa lata głównie angażowałem się w pomoc humanitarną na granicy i zaniedbałem moją twórczość. Teraz chcę wrócić w pełni do pracy twórczej.

Wsparcie ze strony Patronów daje mi poczucie niezależności. Dzięki temu mogę się skupić na tworzeniu. Zaplecze finansowe jest o tyle istotne, że w takiej formie nie jest związane z ryzykiem cenzury czy też wpływania na efekt końcowy. W obecnych czasach to chyba rzecz najważniejsza. Poza tym dzięki Patronom wiem, że to, co robię komuś się podoba i docenia efekty mojej pracy.  

 

Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Marge Wlostowska
Marge Wlostowska
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Mazurek Marcin
Mazurek Marcin
Próg: 20 zł
Iwona Adamkiewicz
Iwona Adamkiewicz
Próg: 20 zł
Mira Ignatowicz
Mira Ignatowicz
Próg: 20 zł