1120 patronów
22 265 miesięcznie
Ratownictwo Medyczne to moja pasja. Patrolując ulice Warszawy wyjątkowym Motoambulansem pomagam ludziom w stanie bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia oraz dzielę się wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

O Autorze

-  Informacja od zespołu Patronite.pl -

Zgodnie z wolą rodziny, wszystkie środki z Patronite zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację Marcina!
 

Pasja i oddanie

Od trzech dekad jestem związany z ratowaniem ludzkiego życia, zawsze staram się iść z duchem czasu i jako ratownik medyczny nadążyć za tym wszystkim.  Widząc przez lata, jak niewiele potrzeba, by komuś uratować życie, postanowiłem z własnych środków zbudować na bazie Piaggio MP3 MotoAmbulans. Po kilku dniach służby tego pojazdu, udało się pomóc potrzebującym z dużym wyprzedzeniem przed ambulansem systemowym. Nie ukrywam jednak, że działalność ta pochłania sporo czasu i pieniędzy - dlatego powstał mój Patronite, na którym sam możesz pomóc innym przez moje ręce.

Liczy się każda sekunda

Duże aglomeracje miejskie skupiają wielomilionowe społeczeństwo. Taka mnogość i ciągły pęd życia niesie ze sobą zdarzenia losowe: wypadki, przedawkowania czy nagłe zagrożenia zdrowotne z zatrzymaniem krążenia włącznie. Zespoły ratownictwa medycznego borykają się z utrudnieniami jak najszybszego dotarcia do poszkodowanych (korki, remonty, awarie). Z badań wynika, że od momentu ustania pracy serca, do rozpoczęcia obumierania mózgu wystarczy przekroczyć magiczne 4 minuty. Jak szybko dojedzie ambulans? Ustawowo, od zgłoszenia, średni czas dotarcia nie powinien przekraczać 8 minut w mieście oraz 15 minut poza miastem powyżej 10 tys. mieszkańców.  Żadne z tych czasów nie spełnia pierwszych 4 minut. Reasumując, niesienie pierwszej pomocy, to przede wszystkim wyścig z czasem oraz pojawienie się kogoś, kto wie co robić.

Twoje wsparcie to ludzkie życie

Wspierając nas przez Patronite niebezpośrednio pomagasz ludziom, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji zdrowotnej. Zebrane fundusze przyczyniły się do pojawienia drugiego, nowiutkiego motoambulansu. Teraz dwa pojazdy regularnie ratują ludzkie życie. Obsługują też podstawowe wydatki: paliwo, jednorazowe środki medyczne czy przedmioty zapewniające bezpieczeństwo podczas wykonywania pracy. Każda złotówka to dodatkowy kilometr patrolu, który możemy wykonać.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Obstawiamy Info
Obstawiamy Info
Próg: 500 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Julia Nowak
Julia Nowak
Próg: 5 zł
Kamil Klimowicz
Kamil Klimowicz
Próg: 20 zł
Adrian Mordosewicz
Adrian Mordosewicz
Próg: 100 zł
Michael Skweres
Michael Skweres
Próg: 5 zł