Avatar użytkownika

Portal kolarski #mtbxcpl

28
patronów
28
patronów

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękuję że wspierasz rozwój portalu kolarskiego #mtbxcpl. Możesz spojrzeć w lustro i uśmiechnąć się z satysfakcją, właśnie dorzuciłeś cegiełkę do fajnego projektu.
10 zł miesięcznie
Dystans Mini jest dla każdego. To dobry test "czy to dla mnie?".

W nagrodę za wsparcie Twoje imię i nazwisko lub nick zostanie opublikowany na dedykowanej podstronie portalu, która będzie aktualizowana raz w miesiącu.
20 zł miesięcznie
Dystans Mega to z reguły nie przelewki. Tym bardziej w górach.

W nagrodę za wsparcie otrzymujesz skarpetki z logo portalu kolarskiego #mtbxcpl.

Aby otrzymać nagrodę z tego progu Twoje wsparcie musi trwać co najmniej trzy (3) miesiące.
50 zł miesięcznie
Dystans GIGA często nazywany jest królewskim. Zarezerwowany dla najbardziej doświadczonych, wytrenowanych zawodników, gotowych spędzić w siodle wiele godzin bez względu na warunki.

W nagrodę za wsparcie otrzymujesz t-shirt oraz skarpetki z logo portalu.

Aby otrzymać nagrody z tego progu Twoje wsparcie musi trwać co najmniej trzy (3) miesiące.
100 zł miesięcznie
Cross country (XCO) czyli kolarstwo górskie w formule olimpijskiej to najwyższy stopień wtajemniczenia. Zarezerwowane tylko tylko dla wybranych. Musisz być mocny żeby ukończyć, musisz być wybitny, żeby wygrać.

W nagrodę za wsparcie otrzymujesz skarpetki, t-shirt oraz bluzę z wyszywanym logo portalu kolarskiego #mtbxcpl.

Aby otrzymać nagrodę z tego progu Twoje wsparcie musi trwać co najmniej trzy (3) miesiące.
200 zł miesięcznie
Cyclocross to jedna z najbardziej niszowych odmian kolarstwa. Jedni ją negują, inni żyją tylko myślą o rywalizacji na jesieni, w błocie i pocie. To także mój "konik".

W nagrodę za wsparcie dostaniesz nagrody ze wszystkich poprzednich progów oraz kolarską koszulkę z logo portalu kolarskiego #mtbxcpl.

Aby otrzymać nagrody z tego progu Twoje wsparcie musi trwać co najmniej trzy (3) miesiące.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Portal kolarski #mtbxcpl w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

#mtbxcpl to najpopularniejsza w Polsce strona o kolarstwie górskim i przełajowym.

#mtbxcpl to hashtag, którym oznaczone są dziesiątki tysięcy zdjęć na instagramie.

#mtbxcpl to wielotysięczna społeczność pasjonatów kolarstwa górskiego.

Cześć! Nazywam się Paweł Kuflikowski i od kilkunastu lat piszę o kolarstwie.  

Jako nastolatek jeździłem na rowerze górskim marki Colnago, który na początku lat '90 w sklepie Lang Team kupili mi rodzice. Wiedza o kolarstwie w sportowym wydaniu sprowadzała się do strzępów informacji na temat Wyścigu Pokoju, później Tour de Pologne oraz Tour de France. O ile jeździłem na rowerze górskim, o tyle o kolarstwie górskim nic wtedy nie wiedziałem. 

Mój ponowny kontakt z kolarstwem miał miejsce w maju 2009 roku, kiedy dość spontanicznie podjąłem decyzję o starcie w zawodach Mazovia MTB w Piasecznie, organizowanych przez Cezarego Zamanę. Zaskoczyło, ale też jednocześnie dość szybko przekonałem się, że trenowanie nie jest dla mnie.

Jednocześnie samo życie kolarstwem jako dyscypliną mocno mnie wciągnęło. Zacząłem z pasją szukać różnych informacji i pisać własne notki. Najpierw na forach rowerowych, później na blogu, którego już nie ma. Z czasem tych informacji było na tyle dużo, że w ramach noworocznych postanowień 3 stycznia 2011 roku założyłem fanpage "Maratony MTB / XC". Pierwotnie fanpage skoncentrowany był wokół maratonów mtb oraz wyścigów etapowych, a z czasem został rozbudowany o treści związane z cross country (olimpijska odmiana kolarstwa górskiego) oraz cyclocross, czyli kolarstwo przełajowe. 

Dwa lata później, na początku 2013 roku, fanpage stał się forpocztą strony internetowej mtb-xc.pl, na której w sposób systematyczny i uporządkowany publikowane były (i nadal są) wiadomości ze świata kolarstwa górskiego, a później także przełajowego. Atrakcyjne treści, zaangażowanie i dynamiczny rozwój mediów społecznościowych pozwoliły bardzo szybko uzyskać pozycję lidera w kategorii kolarstwa górskiego w polskim internecie.

Jednym z pierwszych wyróżników portalu było wprowadzenie określenia komentarz postartowy, który od samego początku i po dziś dzień jest jedną z najchętniej czytanych kategorii wpisów na portalu. W sumie dotychczas ukazało się ponad tysiąc takich wpisów, które czasem były pojedynczymi wypowiedziami zawodników, a czasem kompilacją kilku.

Od samego początku integralną częścią portalu był także nieprzerwanie aktualizowany kalendarz obejmujący krajowe maratony mtb, wyścigi etapowe, zawody cross country oraz cyclocross.

Od dziewięciu lat na Portalu kolarskim #mtbxcpl publikowana jest ankieta rowerowa, która rokrocznie wypełniana przez tysiące czytelników jest jedynym tego rodzaju badaniem trendów w branży rowerowej na rynku polskim. 

Wypracowana przez lata marka #mtbxcpl to dziś nie tylko portal kolarski z 300 tys. unikalnych użytkowników oraz milionem odsłon. To także zamknięta grupa na FB licząca ponad 10 tys. osób, grupa Singletracki w Polsce (15 tys. użytkowników) oraz grupy giełdy - mtb (40 tys. użytkowników) oraz przełajowo-gravelowa (22 tys.). Dodatkowo grupa na Stravie, konto na Instagramie oraz ponad 70 tys. zdjeć oznaczonych #mtbxcpl, a od niedawna także serwer na discordzie

Dlaczego Patronite?

Decyzja o założeniu profilu na Patronite to, mówiąc wprost, takie trochę "sprawdzam", czy to, co robię od kilkunastu lat ma sens, jest przez Was cenione i chcielibyście by miało ciąg dalszy. 

Choć pokutuje stwierdzenie, że w "internecie wszystko jest za darmo" to niestety tak nie jest. Od banalnego, że "czas to pieniądz", przez koszty związane z utrzymaniem serwisu, wynagrodzeniem dla innych autorów, czy wyjazdami na zawody, z których przygotowywałem relacje. Czy też inwestycjami w sprzęt pozwalającymi dna przygotowywanie materiałów na coraz lepszym poziomie.

Cele Autora

Plan minimum!
  • 3 490 zł miesięcznie
  • 2 930 zł brakuje
16%
Pisanie o sportcie to w zasadzie działający 24/7 newsroom. Śledzisz cały czas zarówno media społecznościowe, zagraniczne media, jesteś w kontakcie z zawodnikami, menadżerami, organizatorami. To nieustanny szum informacyjny, z którego trzeba wyciągnąć to co najciekawsze i najważniejsze, by przekazać to Wam - czy to za pośrednictwem strony mtb-xc.pl, grupy na facebooku czy konta na instagrama.

Mało czasu zostaje na cokolwiek innego ;)

Dlatego też minimalny próg utrzymania funkcjonowania #mtbxcpl przy życiu ustaliłem na poziomie aktualnego minimalne go wynagrodzenia w Polsce, które w 2023 roku wynosi 3490 złotych.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Portal kolarski #mtbxcpl już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Marcin Jaworski
Marcin Jaworski
20 zł
Dawid Kaczmar
Dawid Kaczmar
50 zł
Pixel
Pixel
10 zł
Anonimowy patron
20 zł
Anonimowy patron
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.