Portal kolarski #mtbxcpl

W Patronite od 05.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 869

Liczba Patronów: 604

Zostań Patronem
Kup na prezent
28 patronów
480 miesięcznie
11 535 łącznie
#mtbxcpl to najpopularniejsza w Polsce strona o kolarstwie górskim i przełajowym. #mtbxcpl to hashtag, którym oznaczone są dziesiątki tysięcy zdjęć na instagramie. #mtbxcpl to wielotysięczna społeczność pasjonatów kolarstwa górskiego.

O Autorze

Cześć! Nazywam się Paweł Kuflikowski i od ponad 10 lat piszę o kolarstwie.  

Jako nastolatek jeździłem na rowerze górskim marki Colnago, który na początku lat 90 w sklepie Lang Team kupili mi rodzice. Wiedza o kolarstwie w sportowym wydaniu sprowadzała się do strzępów informacji na temat Wyścigu Pokoju, później Tour de Pologne oraz Tour de France. O ile jeździłem na rowerze górskim, o tyle o kolarstwie górskim nic wtedy nie wiedziałem. 

Mój ponowny kontakt z kolarstwem miał miejsce w maju 2009 roku, kiedy dość spontanicznie podjąłem decyzję o starcie w zawodach Mazovia MTB w Piasecznie, organizowanych przez Cezarego Zamanę. Zaskoczyło, ale też jednocześnie dość szybko przekonałem się, że trenowanie nie jest dla mnie.

Jednocześnie samo życie kolarstwem jako dyscypliną mocno mnie wciągnęło. Zacząłem z pasją szukać różnych informacji i pisać własne notki. Najpierw na forach rowerowych, później na blogu, którego już nie ma. Z czasem tych informacji było na tyle dużo, że w ramach noworocznych postanowień 3 stycznia 2011 roku założyłem fanpage "Maratony MTB / XC". Pierwotnie fanpage skoncentrowany był wokół maratonów mtb oraz wyścigów etapowych, a z czasem został rozbudowany o treści związane z cross country (olimpijska odmiana kolarstwa górskiego) oraz cyclocross, czyli kolarstwo przełajowe. 

Dwa lata później, na początku 2013 roku, fanpage stał się forpocztą strony internetowej mtb-xc.pl, na której w sposób systematyczny i uporządkowany publikowane były (i nadal są) wiadomości ze świata kolarstwa górskiego, a później także przełajowego. Atrakcyjne treści, zaangażowanie i dynamiczny rozwój mediów społecznościowych pozwoliły bardzo szybko uzyskać pozycję lidera w kategorii kolarstwa górskiego w polskim internecie.

Jednym z pierwszych wyróżników portalu było wprowadzenie określenia komentarz postartowy, który od samego początku i po dziś dzień jest jedną z najchętniej czytanych kategorii wpisów na portalu. W sumie dotychczas ukazało się ponad tysiąc takich wpisów, które czasem były pojedynczymi wypowiedziami zawodników, a czasem kompilacją kilku.

Od samego początku integralną częścią portalu był także nieprzerwanie aktualizowany kalendarz obejmujący krajowe maratony mtb, wyścigi etapowe, zawody cross country oraz cyclocross.

Od sześciu lat na Portalu kolarskim #mtbxcpl publikowana jest ankieta rowerowa, która rokrocznie wypełniana przez tysiące czytelników jest jedynym tego rodzaju badaniem trendów w branży rowerowej na rynku polskim. 

Wypracowana przez lata marka #mtbxcpl to dziś nie tylko portal kolarski z 300 tys. unikalnych użytkowników oraz milionem odsłon. To także zamknięta grupa na FB licząca ponad 8 tys. osób oraz grupy giełdy - mtb (15 tys. użytkowników) oraz przełajowo-gravelowa (9 tys.). Dodatkowo grupa na Stravie, konto na Instagramie oraz ponad 50 tys. zdjeć oznaczonych #mtbxcpl, a od niedawna także serwer na discordzie

Dlaczego Patronite?

Rok 2020 był ciężki, praktycznie w każdej branży. W poprzednich latach dopełnieniem treści sportowych były te o sprzęcie, a za nimi też szły dochody. Tego w 2020 roku prawie nie było, a 2021 zapowiada się jeszcze gorzej. 

Decyzja o założeniu profilu na Patronite to, mówiąc wprost, takie trochę "sprawdzam", czy to, co robiłem przez ostatnie 10 lat ma sens, jest przez Was cenione i chcielibyście by miało ciąg dalszy. 

Choć pokutuje stwierdzenie, że w "internecie wszystko jest za darmo" to niestety tak nie jest. Od banalnego, że "czas to pieniądz", przez koszty związane z utrzymaniem serwisu, wynagrodzeniem dla innych autorów, czy wyjazdami na zawody, z których przygotowywałem relacje. Czy też inwestycjami w sprzęt pozwalającymi dna przygotowywanie materiałów na coraz lepszym poziomie.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Dawid Czarnecki
Dawid Czarnecki
Próg: 10 zł
Andrzej Jędrzejczyk
Andrzej Jędrzejczyk
Próg: 5 zł
Adam Kowalski
Adam Kowalski
Próg: 5 zł
Ada Greg
Ada Greg
Próg: 50 zł
Maciej  Jeziorski
Maciej Jeziorski
Próg: 20 zł
Mikołaj Kusiakowski
Mikołaj Kusiakowski
Próg: 10 zł