Nie Tylko Bajki

W Patronite od 11.01.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2330

Liczba Patronów: 1937

Zostań Patronem
Kup na prezent
3 patronów
35 miesięcznie
215 łącznie
Na co dzień pracuję jako Copywriter. Moja dusza tęskni jednak za bajkowym światem fantazji. Dlatego między zleceniami, od kilku już lat piszę bajki dla dzieci. Dzielę się nimi z dziećmi przez moją stronę internetową. Powoli piszę swoją pierwszą książkę przygodową o szczęściu. Oczywiście dla dzieci:)

O Autorze

Człowiek, któremu obca bezczynność. Z duszą artysty. Wrażliwiec. Optymista. Marzyciel z filozoficznym podejściem do życia. Uwielbia przyrodę, góry, ciszę, słodycze i dobrą kawę. Dużo czyta i dużo pisze. 

Marzy, by jego bajki czytane były na całym świecie i by dzięki nim, dzieci budowały swoje życie na wspierających je, pomocnych i korzystnych przekonaniach, zarówno na swój temat, jak i na temat innych oraz świata, w którym żyją. To cel, który przyświeca mu od pierwszych bajkowych pomysłów, jakie pojawiły się w jego sercu i umyśle.

To ja. Pogodny Piotr.

Piszę o tym, bo jak każdy pisarz, wypełniam sobą słowa i dzielę się swoją wizją świata. Chcę zatem, byś choć trochę wiedział, kim jest ten, kto tworzy bajkowe historie.

Do tej pory sam szukałem tematów, które poruszam w bajkach, ale niedawno pojawił się pomysł, by zaprosić w bajkową podróż tych, dla których tworzę. A ponieważ w życiu ważna jest wymiana dobrej energii i równowaga w dawaniu oraz braniu, postanowiłem zrobić to przez Patronite.

Dlatego teraz i Ty możesz zostać współtwórcą tego, co pojawia się na Stronie z Bajkami. O tym, jak bardzo chcesz się w to zaangażować, zdecydujesz w trakcie wybierania jednego z 5 progów wsparcia jako Patron.

Jaki jest mój cel?

 1. W zależności od czasu, jaki pojawi się w moim życiu dzięki wsparciu Patronów, w tym również Twojemu (czy, oraz w jakim stopniu będę mógł zrezygnować z płatnych zleceń jako Copywriter na rzecz bycia bajkopisarzem), zamierzam pisać i publikować od kilku do kilkunastu nowych bajek miesięcznie na swojej stronie internetowej.
   
 2. Gdy tylko finansowo i czasowo będzie to możliwe, kontynuować będę nagrywanie bajek i umieszczanie ich na stronie. Z tego, co wiem, wiele dzieci lubi ich słuchać, a i dla rodziców jest to często nieoceniona pomoc, gdy sami po ciężkim dniu, chcą nieco odpocząć.
   
 3. Wrócę też do pisania, komponowania i nagrywania kołysanek dla najmłodszych. Część z nich pojawi się na stronie, a część wydana będzie w formie, która na ten moment niech pozostanie owiana mgiełką tajemnicy…
  Mam nadzieję, że przypadnie do gustu najmłodszym miłośnikom bajek.
   
 4. W tym roku zamierzam skończyć pierwszą część przygód kota Afika, który pragnie odkryć sekret szczęścia? Czy mu się to uda? Tego dowiemy się z części piątej, finałowej.
   
 5. Wraz z wydaniem pierwszej części książki, pojawi się gra planszowa (zasady już są gotowe), która związana jest z treścią książki.
   
 6. W miarę doskonalenia mojego warsztatu rysownika, powstawać też będą komiksy z przygodami przyjaciół z Pogodnego Ogrodu, częściowo dostępne na stronie, a częściowo wydawane drukiem.

       
Czas realizacji?

       
       Jak widzisz, w bliższej i dalszej przyszłości do najmłodszych i nieco starszych miłośników bajek, trafi naprawdę sporo opowieści. Każda z nich niesie życiowe przesłanie, pomaga dzieciom lepiej zrozumieć siebie i rodziców, a co za tym idzie, pogłębić więź, jaka ich łączy.

Bajki uczą też jak być sobą oraz dostrzegać w sobie i wokół siebie to, co dobre. To zaś z pewnością przyda im się w czasie dorastania i w dorosłym życiu. Wierząc w siebie i swoje możliwości, odważniej spełniać będą najśmielsze marzenia, a pozytywne przekonania pomogą im dostrzegać szanse i możliwości, które pojawiać się będą na ich życiowej drodze.
       
       To, jak szybko uda mi się zrealizować te cele, w dużej mierze zależy od Ciebie, Drogi Patronie. Za Twoją obecność, wsparcie i życzliwość już teraz bardzo Ci dziękuję. Dobrze, że jesteś :)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Marzena C.
Marzena C.
Próg: 20 zł
Katarzyna
Katarzyna
Próg: 10 zł