Oaza Gdańsk

W Patronite od 11.09.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie:

liczba Patronów:

0 patronów
0 zł miesięcznie
0 zł łącznie
Siema! Jesteśmy młodymi, kreatywnymi katolikami. Pragniemy podpalić świat Ewangelią, więc działamy w mediach i świecie. Szukajcie, a znajdziecie, mówi nasz Pan, więc szukamy jak najlepszych rozwiązań do dzielenia się wiarą poprzez organizację różnych eventów i świadectwo życia z Bogiem :) PAX

O Autorze

KIM JESTEŚMY? 

Jesteśmy wspólnotą młodzieżową Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Gdańskiej. "Oaza" jest wspólnotą, której głównym zadaniem jest formowanie dzieci, młodzieży i dorosłych do dojrzałości chrześcijańskiej. Przez cały rok formujemy młodzież w małych grupach we współpracy animatorów z duchownymi, a co roku, w okresie wakacyjnym organizujemy piętnastodniowe rekolekcje, w których uczestniczą osoby formujące się w Ruchu.


 

CO ROBIMY?

Udało nam się już zorganizować dwa duże eventy ewangelizacyjne przeznaczone dla młodzieży i rodzin- Gdynia PANAma, czyli wydarzenie nawiązujące do Światowych Dni Młodzieży w Panamie oraz pierwszą edycję koncertu uwielbieniowego o nazwie wSTAŃiSŁAW, na którym wystąpił między innymi zepół niemaGOtu. 

Prężnie działamy także w mediach społecznościowych na Facebooku, czy YouTubie, na którym publikujemy filmy z naszych wydarzeń, prowadzimy wiele serii, takich jak #SIEWangeliarz czy #drwal, czyli krótkie komentarze do Ewangelii adwentowych i wielkopostnych, czy dotyczące Triduum Paschalnego rekolekcje dla młodzieży.

Prowadzimy także sklep internetowy "Preach", gdzie sprzedajemy koszulki, bluzy i torby z chrześcijańskim przesłaniem. Oprócz walorów estetycznych, dają możliwość głoszenia Ewangelii całym sobą.

Mimo wielu rzeczy, które aktualnie realizujemy, wciąż mamy wiele planów i głowy pełne pomysłów, na których realizację zbieramy środki.


 

NA CO ZBIERAMY?

  • Organizację eventów ewangelizacyjnych, takich jak wSTAŃiSŁAW, czy Gdynia PANAma
  • Rozwój kanału na YouTube, zakup sprzętu dla lepszej jakości materiałów
  • Rekolekcje oazowe - dofinansowania do wyjazdów dla dzieci i młodzieży

 


 

Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszelkie wsparcie finansowe, ponieważ daje nam to możliwość do rozwoju i głoszenia Ewangelii coraz większemu gronu ludzi.
 Panem Bogiem! :)

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem