Ogród przydomowy

W Patronite od 14.05.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1531

liczba Patronów: 1401

2 patronów
30 zł miesięcznie
320 zł łącznie
Ogród przydomowy to miejsce gdzie dowiesz się jak tworzyć ogród w naturalny sposób, bez agrochemii. Bo tak naprawdę, by uprawiać warzywa, kwiaty i inne rośliny potrzebna jest żyzna gleba i naturalne nawozy. No dobrze, i jeszcze... miłość, do roślin i stworzeń ♥

O Autorze

 

Cześć, tu Chrabąszczyk!

Nazywam się Gosia Chrabąszcz i prowadzę bloga Ogród przydomowy, w którym pokazuję jak uprawiam swój ogród w sposób naturalny, z poszanowaniem roślin i zwierząt. W obecnej sytuacji jest dużo naturalnych preparatów, nie tylko do własnoręcznego wykonania, by przestać używać środki ochrony roślin i sztuczne nawozy mineralne. Na moim blogu prześwietlam też temat nasion i podłoży, bo to, co wydaje się nam naturalne - nie musi tym być. Lubię doradzać i pomagać w sprawach ogrodniczych, dlatego za namową jednej z czytelniczek bloga stworzyłam wyzwanie Udany warzywnik, gdzie pokazuję jak uprawiam warzywa.

 

 

Od moich obserwatorów i czytelników często słyszę, że inspiruję ich do uprawy roślin, głównie za sprawą stworzonego przeze mnie organizera ogrodowego, który można pobrać na moim blogu zupełnie za darmo.

 

 

Uprawa własnych warzyw, kwiatów i innych roślin daje ogrom satysfakcji. I wcale nie jest taka trudna, zwłaszcza, gdy możesz się kogoś podpytać czy robisz coś dobrze, czy źle. Uwielbiam pomagać innym w planowaniu i uprawie warzywnia. Daje mi to ogromną frajdę! Czy wiesz, że wyhodowana od nasionka roślina cieszy bardziej niż nowe buty? Udowodnione!

 

Dlaczego Patronite?

Mam dużo pomysłów, by inspirować innych do uprawy roślin, ale nie potrafię robić pięknych grafik. Tworzę je na zamówienie, czy do organizera ogrodowego, czy do plansz pomocnych w uprawie warzyw. Nie przypuszczałam też, że udostępniając organizer ogrodowy pobierze go ponad 1200 osób, a tym samym zniknie mi darmowy limit subskrybentów. Miesięczny koszt to $18. Do tego dochodzą roczne opłaty utrzymania bloga, jak domena, czy mail połączony z domeną, potrzebny przy newsletterze. Chętnie zabrałabym się za kolejny pomysł, ale uprawa własnego ogrodu i opłaty stałe związane z blogowaniem pochłaniają moje dodatkowe pieniądze i tworzenie nowych projektów przekładam z miesiąca na miesiąc. Finansowy zastrzyk dzięki patronom pozwoliłby na pokrycie bieżących kosztów związanych z utrzymaniem MailerLite i bloga oraz na realizację rzeczy dla Was.

 

A co dotąd udało mi się osiągnąć?

  • na wyzwanie Udany warzywnik zapisało się ponad 270 osób
  • darmowy organizer ogrodowy pobrało ponad 1200 osób
  • moja grupa na FB "Ogród za grosze" ma ponad 180.000 członków - tak, tysięcy ;)

 

 

Gdzie mnie spotkasz?

Najczęściej, w moim ogrodzie. Prawie codziennie nadaję relacje na Instagramie, przy robocie, rozczochrana i umorusana. A wieczorami, albo oddaję się ciekawej lekturze ogrodniczej, oglądam Monty Don'a, lub piszę artykuły na bloga. Uwielbiam pisać i dzielić się wiedzą. Razem zazieleńmy ten świat!

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!