Avatar użytkownika

On-Eko

9
patronów
80 
miesięcznie
2 930 
łącznie
9
patronów
80 zł 2 930 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

3 zł miesięcznie
Za trzy złote niewiele można kupić, ale to jest próg dla wierzących w siłę pięknych serc! Jeżeli zbierze się grupa osób w pracy, możemy kupić herbatkę dla wolontariuszy, środki czystości albo wydrukować plakaty, by więcej osób dowiedziało się o naszej inicjatywie. A gdyby tak zebrać rodziców wszystkich uczniów jednej wiejskiej szkoły... uzbierałoby się na rachunek za prąd! Sami widzicie, że razem można więcej.
Wspieraj On-Eko i zaproś znajomych. :)
5 zł miesięcznie
Przybij nam piątkę!

Bardzo dziękujemy za wsparcie!
Jesteśmy stowarzyszeniem, w którym wszystko jest za darmo, więc na tym progu możemy ofiarować Ci tylko nasze skromne "dziękujemy!". Chcemy ograniczyć konsumpcjonizm, więc doceniamy, że zamiast kupić kolejny tani przedmiot chcesz inwestować w dobre inicjatywy. Dzięki Twojemu wsparciu i motywacji, której nam dodajesz jesteśmy w stanie zrobić więcej dla dobra naszej planety!
10 zł miesięcznie
Ten próg będzie Twoim strzałem w dziesiątkę!

Bardzo dziękujemy za wsparcie!

Na tym progu możemy zaoferować Ci darmową przesyłkę paczkomatem, jeżeli nie mieszkasz w pobliżu naszej lokalizacji, a spodoba Ci się np. komplet kieliszków lub znajdziesz na naszej stronie książkę z dzieciństwa, którą znasz na pamięć, a została oddana wieki temu.
25 zł miesięcznie
Bardzo dziękujemy za wsparcie!

Na tym progu możemy zaoferować Ci darmową przesyłkę paczkomatem, jeżeli nie mieszkasz w pobliżu naszej lokalizacji, a spodoba Ci się np. komplet kieliszków lub znajdziesz na naszej stronie książkę z dzieciństwa, którą znasz na pamięć, a została oddana wieki temu.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora On-Eko w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

On-Eko to punkt, do którego trafiają wszystkie rzeczy, które zalegają w domu (ubrania, meble, dekoracje, książki, naczynia, zabawki, itp.).
Każdy może wziąć ze sobą to, czego potrzebuje - zupełnie za darmo. 😍 Sławoborze (woj. zachodniopomorskie, pow. świdwiński)

Inicjatywa On-Eko powstała w sierpniu 2020 roku, w lokalu po byłym sklepie osiedlowym w Sławoborzu (woj, zachodniopomorskie). Prowadzona jest przez młodzież i dorosłych wolontariuszy ze Sławoborza.

Jest to miejsce, do którego można przynieść rzeczy w bardzo dobrym stanie, które można użyć ponownie, m.in.:

 • ubrania w każdym rozmiarze, 

 • książki, 

 • naczynia, przedmioty użytku domowego,

 • zabawki,

 • ozdoby, obrusy, pościel, zasłony,

 • działający sprzęt elektroniczny,

 • i wiele innych. ;)

 

Ponadto przyjmujemy:

 • kartony, które można wykorzystać do ponownego wysłania paczki,

 • firanki, z których szyjemy wielorazowe woreczki,

 • opakowania po jajkach - oddajemy je lokalnym hodowcom kur,

 • ubrania (nadmiar wysyłamy do organizacji “Ubrania do oddania” lub kontenerów  PCK, gdzie są przerabiane na paliwa alternatywne),

 • oferty na meble do oddania (publikujemy zdjęcia na Facebooku i przekazujemy kontakt zainteresowanym).

 

Od września 2021 r. jesteśmy stowarzyszeniem. Wszystkie przedmioty, nasi sympatycy mogą wziąć za darmo. Utrzymujemy się z dobrowolnych darowizn od naszych sympatyków. Jeżeli ktoś jest zainteresowany przedmiotami, które umieszczamy na Facebooku wysyłamy je w każdy zakątek Polski.

On-Eko, to nie tylko punkt, do którego można zanieść zalegające od wielu lat rzeczy, ale również miejsce, które realnie pomaga tym, którzy zmagają się z trudnościami finansowymi. To nie tylko ekologia i ograniczanie wszechobecnego konsumpcjonizmu, ale realna pomoc potrzebującym. Każdy, kto do nas przychodzi, może sobie wybrać to, co mu się podoba. 


Na naszej stronie na Facebooku publikujemy zdjęcia rzeczy, które można u nas otrzymać lub organizujemy licytacje, z których dochód przeznaczamy na funkcjonowanie stowarzyszenia.
Facebook: https://www.facebook.com/On-Eko-111298120657036

🌱

Działamy w ramach wolontariatu, a musimy opłacić koszty związane z użytkowaniem lokalu. Na naszej stronie na Facebooku umieszczamy ciekawe przedmioty w tzw. "szybkim oddaniu", a bardziej wartościowe rzeczy wystawiamy na licytacje (zwycięskie kwoty przekazujemy na opłacenie czynszu).

Media

On-Eko pojawiło się dwa razy w Teleexpressie extra, w regionalnych telewizjach. 

 • Pisano o nas:

https://koszalin.gosc.pl/doc/6550730.Tu-sie-nie-placi-Punkt-sasiedzkiej-wymiany-rzeczy
 

 • Sami napisaliśmy o naszej inicjatywie:

https://laudatosi.caritas.pl/wp-content/uploads/2021/08/Caritas_3_2021_.pdf strony: 110-113

 

Znajdziecie nas na:

Instagramie https://www.instagram.com/on_eko/

Facebooku https://www.facebook.com/On-Eko-111298120657036 

 

Cele Autora

Spokojna głowa
 • 800 zł
 • Cel osiągnięty!
100%
🌱
Działamy w ramach wolontariatu, a musimy opłacić koszty związane z użytkowaniem lokalu. Koszt wynajmu oraz opłacenie mediów to dla nas wydatek ok. 800 zł miesięcznie. Jeżeli część pięknych serc zdecyduje się nas wesprzeć, nie będziemy musieli martwić się o znalezienie środków na funkcjonowanie i ze spokojną głową będziemy mogli tworzyć nowe projekty i usprawniać nasze działania. :)

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora On-Eko już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Malwina Giełdon
Malwina Giełdon
10 zł
Jakub S
Jakub S
10 zł
Anonimowy patron
10 zł
Magdalena Wiśniewska
Magdalena Wiśniewska
10 zł
Hanna Lewandowska
Hanna Lewandowska
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.