Avatar użytkownika

OREADA

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Zostań Patronem OREADY i włącz się w tworzenie naszej wspólnej muzycznej drogi!

Cześć!

Tu folkoffowy zespół OREADA. Urodziliśmy się w marcu 2016 roku we wsi pod Łodzią, a dokładniej w Moszczenicy koło Piotrkowa Trybunalskiego. Od samego początku tworzymy piosenki w języku polskim. Naszą twórczość określamy słowem "FolkOFF", co znaczy tyle, co spotkanie współczesnej muzycznej alternatywy z elementami szeroko pojętej tradycji. Nasze kompozycje inspirowane są przyrodą, kulturą ludową i naturą człowieka, a także tym, co tu i teraz, czyli naszym i Twoim życiem.

Fot. Wojtek BryndelFot. Wojtek Bryndel

 

Przez te ponad 5 lat istnienia trochę się u nas wydarzyło - wydaliśmy epkę, płytę długogrającą, zagraliśmy w kilku studiach radiowych i na kilkudziesięciu festiwalach. Wygraliśmy parę konkursów, przejechaliśmy kilometrów co niemiara, zagraliśmy ponad 130 koncertów... ale o tym wszystkim przeczytasz na naszej stronie.

 

Najważniejsze jest jednak to, że...

7 marca 2020 roku wydaliśmy debiutancką płytę pt. "Mówili mi ludzie" i w studiu Radia Łódź zagraliśmy pierwszy koncert z trasy promującej nasz album. Stało się to dokładnie tydzień przed odwołaniem wszystkich wydarzeń kulturalnych w Polsce. W przygotowanie płyty i trasy koncertowej, realizację teledysków i promocję naszych działań włożyliśmy nie tylko serce i mnóstwo czasu, ale i pieniędzy. Była to dla nas ogromna inwestycja, która w pandemicznej rzeczywistości nie mogła się zwrócić. Każdy, kto był na naszym koncercie doskonale wie, że kochamy grać i tworzyć! Dlatego pomyśleliśmy, że zwracając się z prośbą o pomoc przyspieszymy działania i zadbamy o najwyższą jakość efektów naszej pracy, a tym samym wzmocnimy relacje, które przez czas pandemicznych obostrzeń mocno ucierpiały.

Na horyzoncie widzimy już zarys naszej drugiej płyty, jednak zanim nastąpi jej realizacja, chcielibyśmy nagrać kilka live video sesji w plenerze. Zapowiedzią cyklu "live" jest opublikowana 21 maja domowa, surowa i dość intymna, akustyczna wersja piosenki “Mówili mi ludzie”, którą w czasie majówki zarejestrowaliśmy w kameralnym składzie w salonie naszej wokalistki, Kasi:  

Dzięki uprzejmości paru osób i sprzyjającej pogodowej aurze, we wrześniu zarejestrowaliśmy kilka naszych piosenek. Jednak, aby ujrzały one światło dzienne, przydałoby nam się Twoje wsparcie. 

 

 

Fundusze zgromadzone za pomocą serwisu Patronite pozwolą nam pokryć koszty wykonania zdjęć i ich montażu oraz sfinansować mix i mastering dźwięku zarejestrowanego podczas jesiennej live video sesji. Po sfinalizowaniu tego zadania, zebrane przez nas środki będą przeznaczone na kolejne przedsięwzięcia, takie jak: nagrania studyjne, live sesje, single i teledyski, co oznacza, że z każdą dodatkową złotówką jesteśmy bliżej wydania naszej drugiej długogrającej płyty. 

Twój mecenat to pomoc w realizacji naszych marzeń i planów, wsparcie naszego rozwoju oraz podarowanie nam większej ilości czasu, który chcielibyśmy poświęcać na to, co kochamy najbardziej, a więc na robienie muzyki!


Dołącz do ekipy OREADY i razem z nami twórz tę muzyczną historię!

 Skład zespołu OREADA:

Kasia Biesaga – wokal, instrumenty dęte
Adam Marańda – skrzypce, mandolina, wokal
Kacper Bienia - instrumenty klawiszowe, akordeon, wokal
Mateusz Jędraszczyk – gitara elektryczna
Maciej Kłys – gitara basowa, wokal
Kamil Kaźmierczak – perkusja


Facebookhttps://www.facebook.com/oreada
Instagramhttps://www.instagram.com/_oreada
Strona internetowa: http://oreada-art.pl/
YouTubehttp://bit.ly/OREADAYouTube
Streaminghttps://li.sten.to/OreadaStreaming