Stowarzyszenie Otwarte Kaszuby

W Patronite od 14.03.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2473

Liczba Patronów: 3330

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
50 miesięcznie
2 200 łącznie
Stowarzyszenie Otwarte Kaszuby działa na rzecz rozwoju regionu od 2017 roku.

Od pierwszych chwil napaści na Ukrainę intensywnie angażujemy się też w pomoc osobom dotkniętym wojną.

Uruchomiliśmy Centrum Wsparcia Uchodźców, które bez wsparcia naszych Darczyńców nie miałoby szans działać.

O Autorze

Stowarzyszenie Otwarte Kaszuby działa na rzecz rozwoju regionu od 2017 roku.

Od pierwszych chwil napaści na Ukrainę intensywnie angażujemy się też w pomoc osobom dotkniętym wojną. Uruchomiliśmy Centrum Wsparcia Uchodźców, które bez wsparcia naszych Darczyńców nie miałoby szans działać.

Przez miesiąc działalności wydaliśmy ponad 8,1 tony darów w postaci żywności, leków, odzieży, środków higienicznych.

Na dzień 31 marca 2022, w miesiąc i cztery dni po agresji Rosji na Ukrainę, mamy pod stałą opieką 1274 uchodźców. Każdego dnia przybywają kolejne osoby. To są ogromne nakłady kosztów i rzeczy potrzebnych jako pomoc humanitarna. Codziennie ok. 100 rodzin zgłasza się do nas po same paczki z żywnością.

Bez wsparcia finansowego CWU przetrwa maksymalnie kilka tygodni, a osoby dotknięte kryzysem wojny, które obecnie mamy pod opieką i te nowe, które codziennie się do nas zgłaszają, pozostaną bez pomocy.

Nieprzerwanie prowadzimy zbiórki darów, które po segregacji i opisaniu przekazujemy w ramach punktu pomocy uchodźcom, a także bezpośrednio do Ukrainy.

Zorganizowaliśmy już 6 transportów humanitarnych do Ukrainy. W drodze powrotnej nasze busy i autobus przetransportowali ponad 300 uchodźców do miejsc zakwaterowania.

Organizujemy pracę ponad 60 wolontariuszy własnych, współpracujemy również z wolontariatami trzech szkół średnich. Organizujemy punkty pomocy interwencyjnej, zapewniając opiekę i zaspokojenie pierwszych potrzeb, prowadzimy bazę noclegów – jak dotąd udało się znaleźć schronienie 200 uchodźcom. Zapewniamy kompleksową pomoc: psychologiczną, prawną, formalną. 29 marca uruchomiliśmy kursy języka polskiego dla pierwszych dwóch grup uchodźców – 24 osób. Właśnie ruszają kolejne grupy dla następnych 36 osób.

Równolegle prowadzimy wiele innych działań niezbędnych w sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy, w obliczu wojny i niespotykanej od kilkudziesięciu lat fali migracji.

 

 

W sierpniu 2022r.:

Udzieliliśmy kompleksowej pomocy 14 rodzinom z Ukrainy, łącznie 39 osobom z miast: Chersoń, Charków, Donieck, Zaporoże, Nikopol.

Zapewniliśmy im zakwaterowanie, pomoc psychologiczną oraz prawną.

Dzięki wsparciu Darczyńców dostarczamy żywność, leki i środki medyczne oraz inne niezbędne artykuły.

Ponadto, organizujemy i bierzemy udział w przeróżnych wydarzeniach i projektach społecznych.

19 sierpnia 2022 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej – coroczne święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 11 grudnia 2008 roku

Tego popołudnia na Rynku w Kartuzach można było posłuchać i potańczyć do utworów wykonanych przez artystów sceny ukraińskiej oraz porozmawiać o obecnej działalności Stowarzyszenie Otwarte Kaszuby , o trwających projektach oraz o udzielaniu pomocy i wsparciu dalszych działań Centrum Wsparcia Uchodźców w Kartuzach oraz Centrum Wsparcia Uchodźców w Gdańsku.

Bez wsparcia Darczyńców nie jesteśmy w stanie dalej działać. Centrum Wsparcia Uchodźców, które stanowi obecnie naszą główną działalność nie utrzyma się bez Państwa wsparcia dłużej niż 2-3 tygodnie. Niezbędna jest regularna pomoc, która pozwoli na kontynuowanie naszej misji. Nasze główne wydatki to interwencyjne zakupy żywności (gdy kończą się dary ze zbiórek, a nie można pozostawić przychodzących bez wsparcia) oraz zatrudnienie osób do obsługi CWU, głównie osoby z Ukrainy ze względu na znajomość języka, w tym dwie panie uchodźczynie.

W imieniu naszych Podopiecznych prosimy o wsparcie. Pomóżcie nam pomagać!

W zamian oferujemy pakiety nagród wymienione w tabeli sponsorskiej.

 

Dziękujemy za okazaną pomoc,

Zespół Stowarzyszenia Otwarte Kaszuby


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika