Avatar użytkownika

Stowarzyszenie Otwarte Kaszuby

0
patronów
0 
miesięcznie
2 200 
łącznie
0
patronów
0 zł 2 200 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Patron Lipowy

- oferujemy imienne podziękowanie za wsparcie oraz wzmianka o Patronie na naszej stronie internetowej, oraz naszych mediach społecznościowych.
50 zł miesięcznie
Patron Klonowy

- oferujemy nagrodę z poprzedniego poziomu oraz comiesięczny fotoreportaż ze wsparcia, jakiego udzielamy Ukrainie, oraz innych działań Stowarzyszenia.
100 zł miesięcznie
Patron Sosnowy

- oferujemy nagrody z poprzednich poziomów
- certyfikat „Przyjaciel Stowarzyszenia” - do ustalenia z Patronem.
200 zł miesięcznie
Patron Brzozowy

- oferujemy nagrody z poprzednich poziomów
- pakiet 5 profesjonalnych zdjęć cyfrowych.
Zdjęcia wybrane z zasobów Stowarzyszenie, lub wykonane na specjalnej sesji, której temat i szczegóły ustalamy z Patronem.

W drugim przypadku oferta dotyczy woj. pomorskiego.
500 zł miesięcznie
Patron Dębowy

- oferujemy nagrody z poprzednich poziomów
- cotygodniowe relacja foto i wideo z działania Stowarzyszenia.
1000 zł miesięcznie
Patron Modrzewiowy

- Nagrody z poprzednich poziomów
- nagranie wideo z podziękowaniami dla Patrona

- Dyplom Superpatrona.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Stowarzyszenie Otwarte Kaszuby w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Stowarzyszenie Otwarte Kaszuby działa na rzecz rozwoju regionu od 2017 roku.

Od pierwszych chwil napaści na Ukrainę intensywnie angażujemy się też w pomoc osobom dotkniętym wojną.

Uruchomiliśmy Centrum Wsparcia Uchodźców, które bez wsparcia naszych Darczyńców nie miałoby szans działać.

Stowarzyszenie Otwarte Kaszuby działa na rzecz rozwoju regionu od 2017 roku.

Od pierwszych chwil napaści na Ukrainę intensywnie angażujemy się też w pomoc osobom dotkniętym wojną. Uruchomiliśmy Centrum Wsparcia Uchodźców, które bez wsparcia naszych Darczyńców nie miałoby szans działać.

Przez miesiąc działalności wydaliśmy ponad 8,1 tony darów w postaci żywności, leków, odzieży, środków higienicznych.

Na dzień 31 marca 2022, w miesiąc i cztery dni po agresji Rosji na Ukrainę, mamy pod stałą opieką 1274 uchodźców. Każdego dnia przybywają kolejne osoby. To są ogromne nakłady kosztów i rzeczy potrzebnych jako pomoc humanitarna. Codziennie ok. 100 rodzin zgłasza się do nas po same paczki z żywnością.

Bez wsparcia finansowego CWU przetrwa maksymalnie kilka tygodni, a osoby dotknięte kryzysem wojny, które obecnie mamy pod opieką i te nowe, które codziennie się do nas zgłaszają, pozostaną bez pomocy.

Nieprzerwanie prowadzimy zbiórki darów, które po segregacji i opisaniu przekazujemy w ramach punktu pomocy uchodźcom, a także bezpośrednio do Ukrainy.

Zorganizowaliśmy już 6 transportów humanitarnych do Ukrainy. W drodze powrotnej nasze busy i autobus przetransportowali ponad 300 uchodźców do miejsc zakwaterowania.

Organizujemy pracę ponad 60 wolontariuszy własnych, współpracujemy również z wolontariatami trzech szkół średnich. Organizujemy punkty pomocy interwencyjnej, zapewniając opiekę i zaspokojenie pierwszych potrzeb, prowadzimy bazę noclegów – jak dotąd udało się znaleźć schronienie 200 uchodźcom. Zapewniamy kompleksową pomoc: psychologiczną, prawną, formalną. 29 marca uruchomiliśmy kursy języka polskiego dla pierwszych dwóch grup uchodźców – 24 osób. Właśnie ruszają kolejne grupy dla następnych 36 osób.

Równolegle prowadzimy wiele innych działań niezbędnych w sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy, w obliczu wojny i niespotykanej od kilkudziesięciu lat fali migracji.

 

 

W sierpniu 2022r.:

Udzieliliśmy kompleksowej pomocy 14 rodzinom z Ukrainy, łącznie 39 osobom z miast: Chersoń, Charków, Donieck, Zaporoże, Nikopol.

Zapewniliśmy im zakwaterowanie, pomoc psychologiczną oraz prawną.

Dzięki wsparciu Darczyńców dostarczamy żywność, leki i środki medyczne oraz inne niezbędne artykuły.

Ponadto, organizujemy i bierzemy udział w przeróżnych wydarzeniach i projektach społecznych.

19 sierpnia 2022 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej – coroczne święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 11 grudnia 2008 roku

Tego popołudnia na Rynku w Kartuzach można było posłuchać i potańczyć do utworów wykonanych przez artystów sceny ukraińskiej oraz porozmawiać o obecnej działalności Stowarzyszenie Otwarte Kaszuby , o trwających projektach oraz o udzielaniu pomocy i wsparciu dalszych działań Centrum Wsparcia Uchodźców w Kartuzach oraz Centrum Wsparcia Uchodźców w Gdańsku.

Bez wsparcia Darczyńców nie jesteśmy w stanie dalej działać. Centrum Wsparcia Uchodźców, które stanowi obecnie naszą główną działalność nie utrzyma się bez Państwa wsparcia dłużej niż 2-3 tygodnie. Niezbędna jest regularna pomoc, która pozwoli na kontynuowanie naszej misji. Nasze główne wydatki to interwencyjne zakupy żywności (gdy kończą się dary ze zbiórek, a nie można pozostawić przychodzących bez wsparcia) oraz zatrudnienie osób do obsługi CWU, głównie osoby z Ukrainy ze względu na znajomość języka, w tym dwie panie uchodźczynie.

W imieniu naszych Podopiecznych prosimy o wsparcie. Pomóżcie nam pomagać!

W zamian oferujemy pakiety nagród wymienione w tabeli sponsorskiej.

 

Dziękujemy za okazaną pomoc,

Zespół Stowarzyszenia Otwarte Kaszuby

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Stowarzyszenie Otwarte Kaszuby już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
50 zł
Jagoda Matusiak
Jagoda Matusiak
50 zł
Anonimowy patron
50 zł
Maciej Poleski
Maciej Poleski
100 zł
Aleksandra Katnik
Aleksandra Katnik
100 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.