Paweł Ładniak

W Patronite od 02.11.2017

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
15 łącznie
Paweł Ładniak znany w środowisku wędkarskim jako Paweł Fishmaniak, chłopak z wielkim sercem, wędkarz - społecznik. Twórca filmów wędkarskich na kanale YouTube. Autor artykułów w prasie wędkarskiej, blogger, twórca cenionego bloga wędkarskiego pawelfishmaniak.pl.

O Autorze

Witajcie! Nazywam się Paweł, a w społeczności wędkarskiej wszyscy znają mnie jako Paweł Fishmaniak. Od przeszło 10 lat prowadzę bloga pawelfishmaniak.pl, gdzie zamieszczam wiele ciekawostek, recenzji i cennych porad dla wędkarzy, a także wywiady z legendami polskiego wędkarstwa karpiowego. Jestem także twórcą kanału na YouTube FishmaniakTV. Od lat na co dzień zajmuję się wędkarstwem. To moja wielka pasja i jednocześnie wymarzona praca.

Fishmaniak i karp

„Człowiek bez pasji jest jak okręt, który nie wie, dokąd zmierza…”.

Łowię, odkąd sięgam pamięcią. Wędkarską pasję zaszczepił we mnie mój Tato, który zabierał mnie na ryby już, gdy miałem 6 lat. Od tamtej pory wędkarstwo towarzyszy mi zawsze. Do dziś uwielbiamy z Ojcem wybierać się na wspólne zasiadki karpiowe. Od kiedy sam zostałem ojcem, również postanowiłem zarazić pasją wędkarską swoją córę Wikę, która już od najmłodszych lat chętnie towarzyszy mi w wyprawach wędkarskich.

Fishmaniak z córką Wiką

Fishmaniak z córką na łódce

Jak założyłem pierwszy polski klub wędkarski w Irlandii…

Przez prawie 15 lat mieszkałem wraz z żoną Edytą w Irlandii. Choć na wiele lat musiałem rozstać się w Polsce z rodziną i znajomymi, nie porzuciłem jednak swojej pasji wędkarskiej. Przestudiowałem wiele artykułów w Internecie i gazet, dzięki czemu szybko poznałem specyfikę wędkarstwa w Irlandii. Zauważyłem też, że w moim nowym otoczeniu brakuje miejsca skupiającego polskich wędkarzy na obczyźnie, w którym mogliby swobodnie porozmawiać, wymienić się doświadczeniami i poradami odnośnie łowisk. Stąd narodził się pomysł stworzenia małego portalu i forum, na którym można by było poznać wszystko, co związane z wędkarstwem w Irlandii i na wyspach.

Ostatnia zasiadka w Irlandii

I tak w 2008 roku w Irlandii założyłem pierwszy polski klub wędkarski Fishmaniak.pl, który do dziś zrzesza Polaków na obczyźnie. Jak się okazało, taki klub był polskim wędkarzom bardzo potrzebny. Jego członkowie szybko zaczęli umawiać się i spotykać, organizować liczne zawody wędkarskie i wspólne zasiadki, chętnie angażować się w różnego rodzaju akcje społeczne, m.in. zapobiegające kłusownictwu. Czynnie wspieraliśmy i pomagaliśmy strażnikom Federacji Wędkarskiej (Fishing Board) ścigać kłusowników. Nasz klub został oficjalnie zrzeszony w Irlandzkim Związku Połowu Szczupaka.

Irlandia - klub wedkarski fishmaniak.pl

Od początku założenia klubu wędkarskiego Fishmaniak.pl panuje w nim jedna najważniejsza zasada: Catch & Relase (złów i wypuść) i jej przestrzeganie jest warunkiem bycia członkiem naszego klubu.

Nocne łowienie Fishmaniak

Wędkarstwo na co dzień: piszę, rozmawiam, nagrywam, łowię.

Po powrocie do Polski wędkarstwu poświęciłem się już na 100%. Kilka lat temu udało mi się osiągnąć moje marzenia i wędkarstwo uczynić moją pracą. Zostałem ambasadorem francuskiej marki Caperlan w Polsce!

praca Fishmaniak Caperlan

Jednocześnie zacząłem mocno rozwijać swój kanał wędkarski na YouTube FishmaniakTV. Regularnie nagrywam filmy wędkarskie. Prowadzę dla wędkarzy relacje z zawodów karpiowych, łowisk i targów wędkarskich. Recenzuję sprzęt wędkarski, opowiadam o łowiskach. Przekazuję też najświeższe informacje z wędkarskiego świata, komentuję zmiany w polskim prawie dotyczącym wędkarstwa. Jestem dla Was na bieżąco!   

FishmaniakTV recenzja sprzętu wędkarskiego

Staram się także jak najczęściej pisać do Was na swoim wędkarskim blogu pawelfishmaniak.pl. Regularnie zamieszczam tam wiadomości i nowinki ze świata wędkarzy, liczne ciekawostki, profesjonalne recenzje sprzętu wędkarskiego, tajniki nowoczesnego wędkarstwa i porady dla wędkarzy. Od niedawna przeprowadzam cykl wywiadów „Karpiowe Pogaduchy” z legendami polskiego wędkarstwa karpiowego, m.in. Janem Zawadą, Przemysławem Mroczkiem. Wszystkie wywiady znajdziecie na moim blogu!

Targi Rybomania Fishmaniak

Nieustannie pracuję nad swoim blogiem i kanałem na YouTube. Moim celem jest promowanie nowoczesnego wędkarstwa, zasad etyki wędkarskiej m.in. praktyki Catch&Release i zarażanie pasją wędkarską młodych ludzi. W moich mediach społecznościowych wciąż przybywa nowych subskrybentów i obserwujących.

współpraca Fishmaniak

A w wolnych chwilach - łowię ryby!

To fakt! Wędkuję w pracy i wędkuję po pracy. Najbardziej uwielbiam zasiadki karpiowe, ale również leszczowo-linowe. Moja ulubiona metoda wędkarska to grunt i feeder.

Od kilku lat jestem zakochany w hiszpańskiej rzece Ebro, gdzie raz w roku wędkuje. Filmy z moich wypraw wędkarskich również możecie oglądać na kanale FishmaniakTV!

Konto na Patronite pomoże mi rozwijać swoją pasję, być dla Was na bieżąco z nowinkami sprzętowymi, częściej zamieszczać recenzje i fachowe informacje o sprzęcie wędkarskim, łowiskach i nowoczesnym wędkowaniu.

Chcę rozwijać swojego bloga, by stworzyć miejsce skupiające największą w Polsce społeczność nowoczesnych wędkarzy. Chcę też tworzyć dla Was filmy najwyższej jakości. Relacjonować dla Was najważniejsze wydarzenia wędkarskie w kraju i za granicą. Pokazywać na żywo relacje z prestiżowych zawodów wędkarskich.

Pamiętajcie, że spora część z otrzymanego wsparcia wróci także do Was w postaci nagród od Fishmaniaka!

 

Kocham robić to, co robię! 

No Fishing - No Life 

 

Pozdrawiam i trzymajcie się Mordeczki!

Paweł Fishmaniak :)

 

Karp 28,5 kg to obecnie mój personalny rekord
Karp 28,5 kg to obecnie mój personalny rekord.
 

Fishmaniak Patronite


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Bartosz Wieraszka
Bartosz Wieraszka
Próg: 5 zł