#pieskidla

W Patronite od 12.04.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1239

Liczba Patronów: 902

Zostań Patronem
9 patronów
140 miesięcznie
250 łącznie
PIESKIDLA to przestrzeń tworzona przez psy i psiarzy. Angażujemy się w życie społeczne: ludzkie i psie. Jesteśmy, działamy, pomagamy!

O Autorze

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO?

W styczniu 2021 roku przy okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy zrodził się pomysł, aby insta-psiaki wystawiły na licytacje spacery w swoim towarzystwie. Ta akcja pokazała nam jak psi świat Instagrama potrafi się zjednoczyć, zaangażować i mieć radość z pomagania. Wspólnie wyczarowaliśmy magiczną akcję #pieskidlawośp, dzięki której zebraliśmy blisko 62 tysiące złotych. Uznaliśmy, że ten wielki potencjał trzeba wykorzystać. 

KIM JESTEŚMY?

Wywodzimy się z tej części Instagramu, na której królują psiaki. Na co dzień pokazujemy swoje życie z psem, opowiadamy o świadomej opiece, nauce, adopcji czy zakupie szczeniaka. 

O CO TU CHODZI?

Wspieramy sprawy społeczne: ludzkie i psie. Siłą powodzenia akcji charytatywnych jest angażowanie się wielu jednostek poprzez małej gesty i wpłaty. Nasza psia społeczność to osoby, którym pomaganie sprawia radość. PIESKIDLA to miejsce, gdzie tą energię i potencjał wykorzystamy, by razem wspierać sprawy dla nas ważne: edukując i bawiąc. 

DZIAŁANIA

 1. PO PIESKU O: cykl edukacyjny, gdzie dzielimy się wiedzą, doświadczeniami, pokazujemy nowe oblicza znanych tematów, które są dla nas ważne i uważamy za warte poruszeni.

 2. TYDZIEŃ Z HASZTAGIEM: raz w miesiącu skupiamy się na aktywnym promowaniu danego tematu poprzez udostępnianie na profilu piesków viralowych treści, w przypadku #pieskidlagastro były to np. polecenia restauracji, wspierających je w dobie pandemii. Zależy nam na jak największej widoczności w sieci. 

 3. POMOCNA ŁAPA: w niedzielę udostępniamy zbiórki, wydarzenia, akcje warte zaangażowania.

 4. OPERACJA WATAHA: akcja organizowana raz na kwartał mobilizująca wszystkich wokół jednego celu, na podobnej zasadzie jak #pieskidlawosp. Zbieramy pieniądze na określony cel poprzez aukcje charytatywne.

 5. PIES.O.S.: działania na rzecz zbiórek wymagających natychmiastowego wsparcia, z realną do uzbierania kwotą w określonym czasie. 

 6. STYPENDIUM FAFIKA: To ogólnopolska inicjatywa, która łączy szkoły dla psów i psiaki w potrzebie (podopiecznych fundacji i schronisk). Stypendium obejmuje udział psiaka i jego tymczasowego opiekuna (np. wolontariusza) w wybranych kursach w różnych psich szkołach w całej Polsce.

DLACZEGO WAS POTRZEBUJEMY?

 • Bieżące wydatki pozwalające na płynne funkcjonujące projektu, między innymi:
  • wydruki materiałów promocyjnych, np. naklejek, plakatów,
  • opłata domeny,
  • miejsce na dysku Dropbox,
  • zakup praw do zdjęć stockowych.
 • Realizacja materiałów do tygodni tematycznych.
 • Stworzenie strony internetowej.

Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika