Avatar użytkownika

Piotr Bednarek - Wolne Rzeki

181
patronów
5 547 
miesięcznie
141 727 
łącznie
181
patronów
5 547 zł 141 727 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękuję za Twoje wsparcie! Otrzymasz ode mnie wiadomość z podziękowaniem.
9 zł miesięcznie
Dziękuję za Twoje wsparcie! Otrzymasz podziękowania w wiadomości i pod kolejnym filmem.
25 zł miesięcznie
Dziękuję za Twoje wsparcie! Otrzymasz podziękowania w wiadomości i pod kolejnym filmem.
44 zł miesięcznie
Dziękuję za Twoje wsparcie! Otrzymasz podziękowania w wiadomości i pod kolejnym filmem.
77 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
Dziękuję za Twoje wsparcie! Otrzymujesz wszystkie nagrody z poprzednich progów, możemy też wybrać się razem nad rzekę (do ustalenia indywidualnie).
100 zł miesięcznie
Dziękuję za Twoje wsparcie! Otrzymasz podziękowania w wiadomości i pod kolejnym filmem. Nie mam dla Ciebie żadnych dodatkowych bonusów. Jeśli chcesz wesprzeć moje działania tak dużą kwotą - będę niezwykle wdzięczny.
333 zł miesięcznie
Nie mam dla Ciebie żadnych dodatkowych bonusów poza wszystkimi wymienionymi przy niższych kwotach. Jeśli chcesz wesprzeć moje działania tak dużą kwotą - będę niezwykle wdzięczny.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Piotr Bednarek - Wolne Rzeki w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Przyrodnik, hydrolog, youtuber. Doktorant w Zakładzie Hydrologii Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nagrywam vloga, prowadzę stowarzyszenie Wolne Rzeki, działam na rzecz ochrony i renaturyzacji rzek w Polsce.

Cześć!

Jestem na Patronite już 3 lata - dzięki Waszemu wsparciu nagrałem ponad 190 filmów i angażowałem się w wiele akcji związanych z ochroną rzek i mokradeł. Dziękuję!

Nazywam się Piotr Bednarek. Z wykształcenia i zawodu jestem hydrologiem, z pasji przyrodnikiem, fotografem, a od niedawna także youtuberem. Od 7 lat prowadzę na facebooku stronę Wolne Rzeki, 5 lat temu założyłem wraz z przyjaciółmi stowarzyszenie o tej samej nazwie.

Chciałbym, żeby gospodarka wodna w Polsce była prowadzona w sposób mądry, nowoczesny, oparty na nauce i danych, z poszanowaniem przyrody - a nie tak jak teraz, wg widzimisię lokalnych meliorantów i ogólnopolskich polityków. Do zrobienia jest ogrom pracy - staram się o tym mówić:

Jak i aktywnie działać:

Niech naszym wspólnym projektem będzie renaturyzacja dorzecza Bukowej. Patronite pozwala mi na poświęcenie sporej ilości czasu na terenowe pomiary, przemierzanie setek kilometrów rzek i rowów, tworzenie w lokalnej skali nieco lepszej hydrologicznej rzeczywistości. Są to rzeczy których nie zlecają żadne państwowe instytucje (choć powinny) ani prywatne firmy.

Wierzę w siłę społeczności. Dzięki crowdfundingowi mogłem przeprowadzić badania fragmentacji rzek w Kotlinie Sandomierskiej takie, jakich nie prowadził jeszcze nikt w Polsce. Dzięki tym badaniom wiem dokładnie, co należy zrobić by migrujące ryby znów zagościły w Tanwi, Sannie i Bukowej. Później wraz z wolontariuszami WWF przeprowadziliśmy podobne inwentaryzacje na 1500 kilometrach rzek w całej Polsce - wierzę w to, że wraz ze zmianami politycznymi i społecznymi będziemy wdrażać tą wiedzę w życie.

Również dzięki wolnorzekowej społeczności uchroniliśmy w tym roku trocie na paru pomorskich rzekach. Spokojnie tarły się jeszcze w grudniu, dzięki kamerom które kupiliśmy nie straszni im byli kłusownicy.

Wreszcie, po 6 latach działania, jesteśmy na ostatniej prostej do utworzenia rezerwatu przyrody Dolina Smarkatej. Niebawem złożymy kolejne wnioski o utworzenie leśno-bagiennych rezerwatów przyrody.

Jeśli chcesz, bym mógł dalej działać przynajmniej tak samo aktywnie dla dobra rzek i ryb, jeśli chcesz oglądać kolejne filmy mojego autorstwa - możesz mi w tym pomóc. Będę niezwykle wdzięczny za zostanie Patronką/Patronem, podobnie jak jestem wdzięczny za każdy miły komentarz i udostępnienie! Dziękuję!

Cele Autora

Projekt i wdrażanie renaturyzacji rzek
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 4 453 zł brakuje
55%
Przy takim poziomie wsparcia będę w stanie szczegółowo zaprojektować renaturyzację rzek i stosunków wodnych w dorzeczu Bukowej, a także wyczerpująco analizować problemy i odpowiadać na Wasze pytania dotyczące tego, co można poprawić w zlewniach Waszych rzek.
Regularny Rzeczny Vlog
  • 2 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Nagranie przynajmniej 4 porządnych rzecznych filmów miesięcznie wymaga kilkudziesięciu godzin pracy w terenie i przed komputerem. Chciałbym robić to jeszcze lepiej - zawsze przygotować się merytorycznie do nagrywania, przygotować i wymyślić wstępnie ujęcia.

Ten cel został osiągnięty i od początku roku staram się nagrywać jeden film tygodniowo. Okazało się, że to nieco trudniejsze wyzwanie niż się spodziewałem, ale staram się utrzymać tempo :)
Rozwój kanału Wolne Rzeki
  • 3 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Przy 3000 zł miesięcznie będę w stanie zainwestować w lepszy sprzęt, a także w profesjonalne oprogramowanie do obróbki filmów oraz podróże do różnych zakątków Polski, pokazanie różnorodnych środowisk i ich problemów.

Przy takim poziomie finansowania z stworzę dużo materiałów, w tym wywiadów z naukowcami zajmującymi się rzekami i ochroną przyrody.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Piotr Bednarek - Wolne Rzeki już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Marek Kamocki
Marek Kamocki
44 zł
Sebastian Miernik
Sebastian Miernik
9 zł
Sławomir Kołodyński
Sławomir Kołodyński
25 zł
Maciej Święcicki
Maciej Święcicki
25 zł
Dariusz Marcinek
Dariusz Marcinek
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.