30. Dobro #11: Gang Kosmicznych Małp

Obrazek posta

Gang Kosmiczny Małp to NAPRAWDĘ prosta gra fabularna, która zajmuje dwie strony A4. Jest to moje tłumaczenie Space Monkey Mafia autorstwa Rachel Callagher, która inspirowała się Honey Heist Granta Howitta.

Gang ukazał się w wersji drukowanej jako część ZINE TANKa. Wygląda tak:

Teraz, zgodnie z obietnicą, udostępniam go za darmo. Niedługo trafi pewnie na DriveThruRPG

Gra przeznaczona jest dla dwóch do sześciu osób. Jedna z nich jest Mistrzem Gry, pozostałe tworzą Gang Kosmicznych Małp. Mile widziana podstawowa wiedza na temat gier fabularnych. Potrzebne są kości sześcienne (K6), ołówki i papier.

Jest rok 1979. 10. rocznica lądowania na Księżycu. NASA organizuje wielkie przyjęcie. Ważni ludzie będą świętować, plotkować i prosić ważniejszych ludzi o jeszcze więcej funduszy. Prawda jest taka, że Neil Armstrong był tylko pierwszym CZŁOWIEKIEM na Srebrnym Globie.

Możesz być teraz szychą w nowojorskim pół-światku, ale jesteś też cybernetycznie udoskonalonym przez NASA naczelnym, który planuje największy skok swojego życia. Zemsta będzie wisienką na torcie...

GANG KOSMICZNYCH MAŁP W KOLORZE

GANG KOSMICZNYCH MAŁP W CZERNI I BIELI

Testy na ludziach wypadły pomyślnie. Takich gier jest więcej, RPG nie musi oznaczać sterty podręczników, dodatków, kart i kości. Jeśli czas i środki pozwolą, to wezmę na warsztat kolejne małe/niezależne produkcje z zagranicy.

rpg gry fabularne gang kosmicznych małp space monkey mafia

Zobacz również

27. Dobro #10: Szlamzin
31. Przedpremierowo #9
32: Niedokończone #4: Kolejkon

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...