#Kulturawsieci - specjalna przestrzeń dla artystów!

Drodzy Twórcy,

życie i zarabianie dzięki pasji to marzenie wielu osób - na Patronite już setki autorów otrzymuje regularne wsparcie od swoich społeczności. Co jednak mają zrobić "klasyczni" artyści, którym budowanie społeczności przychodzi znacznie trudniej? Jak malarz, rzeźbiarka, muzyk czy aktorka teatralna mają szukać wsparcia?

Otwiera się nowa szansa dla wszystkich "klasycznych" twórców - na Patronite pojawiła się kategoria #Kulturawsieci. To jedna z części akcji, prowadzonej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wspólnie z mecenasem naszego portalu -  Związkiem Cyfrowa Polska.

Obie instytucje będą zachęcać artystów do prezentowania swojej twórczości na Patronite.pl - a jednocześnie promować prace i twórców, którzy dołączą do kategorii #Kulturawsieci! Wybrane dzieła będą prezentowane na fanpage`u akcji "Kultura w sieci" i Związku Cyfrowa Polska, ale także na stronie internetowej MKIDN.

Co to oznacza dla Autorów? Szansę na promowanie swoich profili, prezentowanie twórczości szerszemu audytorium, ale również potencjalną możliwość przyciągnięcia nowych Patronów.


Jak dołączyć?

1. Jeśli masz już profil na Patronite - napisz do nas maila (kontakt@patronite.pl), w temacie wiadomości wpisując #Kulturawsieci, a w treści wiadomości - wklejając link do Twojego profilu.

Ważne: Twój profil musi być przypisany do przynajmniej jednej z tych kategorii: muzyka, fotografia, literatura, film, teatr, rękodzieło, sztuka, malarstwo, grafika, design.

Jeśli spełnisz te dwa warunki, profil pojawi się w kategorii #Kulturawsieci! O doborze Autorów do sekcji Nasz Wybór w tej kategorii decydują wspólnie Ministerstwo i Związek Cyfrowa Polska.

2. Jeśli nie masz jeszcze profilu na Patronite - najpierw zarejestruj się i wypełnij kreator profilu, a następnie wykonaj kroki z punktu pierwszego ?


A może czas odświeżyć profil?

Szanse na pozyskanie nowych Patronów wzrosną znacząco, jeśli Twoje konto na Patronite będzie atrakcyjne, ciekawe i aktualne... Jeśli dawno nie odświeżałaś/eś profilu, zajrzyj do tego artykułu i dowiedz się, jak nadać mu nowe życie!  Z przyjemnością służymy również radą i pomocą - daj nam znać (kontakt@patronite.pl), pomożemy Ci stworzyć doskonały profil i odpowiednio zadbać o komunikację, która jest równie ważna dla sukcesu na Patronite!

 

Niestety, termin składania wniosków o stypendium już minął!

Aplikuj o stypendium!

Jeszcze jedna, ważna informacja - tylko do 22 kwietnia twórcy mogą składać wnioski o specjalne, nawet sześciomiesięczne stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego! Wysokość stypendium „Kultura w sieci” wynosi 3000 zł brutto miesięcznie (2490 zł netto) – a mogą się o nie starać twórcy, artyści, animatorzy i edukatorzy z takich obszarów jak:

  • literatura,
  • sztuki wizualne,
  • muzyka,
  • taniec,
  • teatr,
  • film,
  • twórczość ludowa,
  • animacja i edukacja kulturalna,
  • zarządzanie kulturą i wspieranie kadr kultury.

Jak podaje Ministerstwo, "stypendia mają być przyznawane na  realizację i upowszechnianie określonego projektu kulturalnego w internecie w związku z ograniczeniami wprowadzonymi w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii." Tutaj znajdziesz wszystkie informacje o programie!

Natomiast jeśli prowadzisz organizację pozarządową lub instytucję kultury, możesz skorzystać z dofinansowania w ramach dedykowanego programu, zarządzanego przez Narodowe Centrum Kultury.


Jak złożyć wniosek o stypendium "Kultura w sieci"? 

1. Ta instrukcja przeprowadzi Cię krok po kroku po procesie założenia konta w Elektronicznym Biurze Obsługi Interesanta, które jest niezbędne do złożenia wniosku

2. Tu znajdziesz szczegółowy poradnik, wyjaśniający jak złożyć wniosek

Uwaga: rejestracja na Patronite.pl nie oznacza złożenie wniosku o stypendium, a samo złożenie wniosku nie wymaga rejestracji na Patronite.pl :)

Jeśli masz pytania lub wątpliwości -  napisz maila na stypendiawsieci@mkidn.gov.pl

Komentarze (20)

Trwa ładowanie...