46. Dobro: Szlamtologia

Obrazek posta

Post udostępniony za darmo dzięki mecenatowi Gośki Kończak i za zgodą wydawnictwa ATY.

Autorski zbiór zawierający krótkie historyjki i prace, które powstały w 2015 i 2016 roku na potrzeby zagranicznych zinów, antologii i wystaw. 68 stron szlamu, obcych, wrestlingu, radioaktywnych oparów... a na deser artykuł Luke'a Toywalkera o podróbkach Masters of the Universe!

Polska edycja (A5) ukazała się nakładem wydawnictwa ATY. 150 egzemplarzy. Nakład wyczerpany.

Pierwsza edycja anglojęzyczna (format "amerykański") ma tytuł SLIME! i wydało ją wydawnictwo Rats & Crows Publishing. Była udana zbiórka na Kickstarterze i totalnie przestrzelony nakład (3000 egzemplarzy!). Aktualny szef/właściciel Rats & Crows pewnie śpi na tych komiksach. Albo je zjada. Dla mnie może się udławić, bo typ należy do takich z bałaganem na strychu. Nie mam za wiele szczęścia do zagranicznych wydawców.

Drugą edycję anglojęzyczną ("pomniejszone" B5) wydałem własnym sumptem na potrzeby wojaży zagranicznych. Koszt przesyłki edycji Rats & Crows z Kanady był droższy od druku w Polsce. Europejski Szlam! różni się okładką i formatem. 100 egzemplarzy. Nakład wyczerpany. Większość egzemplarzy sprzedałem i tak w kraju.

Nadal sortuję materiał i przygotowuję poszerzone edycje cyfrowe wszystkich tytułów, do których mam prawa. Przeciąga się to w czasie. Zysk jest potencjalny i są pilniejsze tematy. 

Kliknij na okładkę, żeby pobrać SZLAMTOLOGIĘ!

komiks aty kowalczuk szlamtologia szlam

Zobacz również

43. Niedokończone #5: BATTLE 365
47. Niedokończone #6: Sentient Mech K
48. Not so Quiet on the Northern Front #3

Komentarze (2)

Trwa ładowanie...