63. Dobro: wystawa Szlam 2+

Obrazek posta

Post udostępniony za darmo dzięki mecenatowi Krzysztofa G.

Miałem przez pewien czas ciśnienie na pokazywanie swoich prac w ramach wystaw. Na festiwalach komiksowych. W klubach, domach kultury, bibliotekach i sklepach. Zaledwie trzy razy udało się zaprezentować moje rzeczy w "normalnych" galeriach, w przestrzeni przeznaczonej do takich ekspozycji (we Wrocławiu, Krakowie i Ełku). Można więc było zobaczyć oryginały oraz wydruki.

Z reguły bazowałem jednak na samych wydrukach, przygotowując kilkanaście lub kilkadziesiąt plansz pod konkretny format, najczęściej A1 lub B1. To dobre rozwiązanie jeśli chodzi o budżet (druk jest tani) oraz logistykę (odpada zabawa z oryginalnymi planszami, ich ubezpieczenie itp. sprawy). Jedną z takich wystaw "w proszku" był SZLAM 2+ na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi w 2017 roku. Prace wydrukowano na planszach plexi i wywieszono na płocie okalającym Poleski Ośrodek Sztuki, vis a vis Atlas Areny, w której odbywał się festiwal. 

W trakcie obowiązkowego wstępu typu widzę-że-chcecie-już-się-napić-będzie-krótko, ogłosiłem przejście na komiksowe zawodowstwo po czym oprowadziłem chętnych po wystawie. To był fajny wieczór.

Kliknij na obrazek aby obejrzeć SZLAM 2+. Uwaga! Plik jest spory.

wystawa mfkig komiks szlam kowalczuk sztuka ilustracja

Zobacz również

60. Not so Quiet on the Northern Front #4
64. Przedpremierowo #19
65. Przedpremierowo #20

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...