O co w tym chodzi?

Darmowy!
1 rok temu Brak komentarzy

 

Cześć!

Czym jest Sprawdzamyjakjest.pl i jak to działa?

Sprawdzamyjakjest.pl to portal, w którym wspólnie bierzemy pod lupę dokumenty udostępniane przez publiczne instytucje. Dzięki sile społecznościowego analizowania danych odpowiedzi urzędów są rzetelnie sprawdzane przez dziesiątki, a nawet setki osób jednocześnie. Jednak zanim jakikolwiek dokument pojawi się do sprawdzenia na stronie, konieczne jest podjęcie szeregu działań. I tak każda kampania, którą realizujemy na Sprawdzamyjakjest.pl, przechodzi ścieżkę prezentowaną na poniższej grafice:

Za sukcesem każdej kampanii tzn. za jej ukończeniem, stoją użytkownicy i użytkowniczki portalu. To oni analizują (inaczej: oznaczają) wydobyte przez nas od różnych instytucji dokumenty, odpowiadając na wyświetlane przez system pytania z kafeterią odpowiedzi do zaznaczenia. Na czym to polega, pokazuje ta grafika:

Tam, gdzie jest to możliwe, osoby sprawdzające mogą wybierać dokumenty od instytucji z interesujących ich powiatów. Przy okazji sprawdzania dokumentów użytkownicy otrzymują informację o zgodności swoich odpowiedzi z odpowiedziami pozostałych osób. To bardzo ważne, bo pozwala nam monitorować rzetelność wyników każdej analizy. Uczestniczki i uczestnicy kampanii zdobywają też odznaki za kolejne przeanalizowane dokumenty, tworząc ranking mistrzyń i mistrzów danej kampanii. Po każdej analizie powstaje raport, który opracowuje zespół Watchdoga. On również odpowiedzialny jest za komunikację wyników i działania rzecznicze, czyli takie, które zmierzają do wywołania zmian zgodnych z rekomendacjami płynącymi z raportu.

Macie pytania związane z działaniem Sprawdzamyjakjest.pl? Piszcie do nas na patronite@siecobywatelska.pl.

Trwa ładowanie...