Nowa kampania!

Darmowy!
6 miesięcy temu Brak komentarzy

Zapraszamy do udziału w najnowszej kampanii online Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska na Sprawdzamyjakjest.pl, w której wspólnie przyjrzymy się przejrzystości działania spółek komunalnych.

Dołącz do kampanii

Wywożą śmieci, dostarczają wodę, prąd, zapewniają transport. Spółki komunalne towarzyszą nam na każdym kroku, zwłaszcza w mieście. Zwykle zauważamy ich obecność, gdy coś przestaje działać. Czy możemy, jako mieszkańcy, zajrzeć za drzwi takiej spółki, zobaczyć, jak funkcjonuje i czy dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Zapytaliśmy kilkaset spółek m.in. o to jak informują o swoich finansach, jakie dokumenty i gdzie publikują. Chcieliśmy też wiedzieć, jak kształtuje się: przychód, wynagrodzenie zarządu, ile spółka wydaje na reklamę itd. Zadaliśmy pytania, które pozwolą nam ocenić, na ile spółki komunalne działają jawnie, a na ile ich działalność jest wciąż nieprzejrzysta.


Zapraszamy do włączenia się w analizę odpowiedzi nadesłanych nam przez spółki. Wejdź na Sprawdzamyjakjest.pl i pomóż nam sprawdzić jawność spółek komunalnych!

Dołącz do kampanii

Dowiedz się więcej

Trwa ładowanie...