JUSTA ANIMUJE odc. # 72 / Jak uczyłam się tworzyć animacje?

Obrazek posta

Majowy weekend przed nami! Proponuję go spędzić z nowymi filmami od Justy! Może troszkę pobawimy się w tworzenie animacji? Te 2 filmy trochę Wam podpowiedzą...

#animacja#rysunek#CorelDraw#szkice#grafika#wektorowa​ Odcinek wspominkowy, ale wyjaśniam jak można uczyć się animować... Dlaczego czasami warto przyglądać się swoim ulubionym dziełom? Czy możliwe jest zrobienie animacji używając odręcznych szkiców i programu do edycji wideo? Do czego może przydać się Corel Draw i tryb czarno - białego skanowania rysunków do animacji (tzw. "tryb ksero") czyli faktyczne przenoszenie grafik do komputera, tak aby potem móc je pokolorować, pozbywając się jednocześnie tła. Czyli takie celuloidy, tylko, że w pamięci naszego kompa. To jednak nie koniec wskazówek... Bo to dopiero część pierwsza!
 

 

#TheGimp#animacja#rysunek#grafika#rastrowa​ Druga część odcinka wspominkowego, ale wyjaśniam jak można uczyć się animować... Tym razem nieco o grafice rastrowej… czyli niestety piksele. Jak w tworzeniu animacji możemy sobie pomagać programami z pikselami? Czy w The Gimp da się tworzyć animacje? Tak, pod warunkiem, że… pomożemy sobie potem programem do edycji wideo! The Gimp ma fajne pędzle imitujące światło dla naszych animacji. Jako uzupełnienie do edycji fotografowanych klatek do filmu (Taki film jak odręczny „Największy Skarb Świata” 2020)… to nadal z przymrużeniem oka… można nazwać go „programem do animacji”. W tym odcinku wspominam o innym filmie z 2013, do którego postacie i tła zostały wykonane w The Gimp.

 

 

Odcinki powstały dzięki wsparciu Motion Kiosk: https://www.facebook.com/MotionKiosk/

animacja film postacie ciekawostki wideo thegimp coreldraw ilustracja grafika rysunek

Zobacz również

JUSTA ANIMUJE odc. # 70 / Film z 2003 roku! / Powrót do przeszłości! / Karteczki i inne ws...
Komiksy od Justy!
JUSTA ANIMUJE odc. # 73 / Jak tworzyłam moje komiksy? / Moje komiksy z lat 2003 - 2017 / C...

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...