127. DO ROBOTY #14

Obrazek posta

Post udostępniony za darmo dzięki mecenatowi Krzysztofa G.

Oto jak wyglądała tymczasowa kwatera główna przez ostatnie 7 dni:

Tym razem Gdynia. Mój tata wyszedł ze szpitala (onkologia kliniczna) w miniony wtorek, a ja przeprowadziłem się na stare śmieci, żeby dotrzymać mu towarzystwa. Tata dziś wrócił do szpitala na kolejne kilka dni. To chyba najbardziej stresujący okres w moim życiu, trudno jest pogodzić wszystkie obowiązki, być na bieżąco, dlatego Patronite się ostatnio zakurzył. Jeśli już udaje mi się skupić na pracy, to jest dobrze. Na szczęście mam co robić!

1) ATOMAX

Kolejne 6 stron narysowane, od jutra wracam do publikowania kolejnych odcinków. Połowa pierwsze zeszytu jest gotowa. Aplikacja Comics Ink (tam będą się pojawiać kolejne epizody) wciąż w fazie testów, a ja zaczynam dobijać się do zagranicznych wydawców w sprawie drukowanej edycji. Najważniejsze - powraca Sierżant Reptilion. Tym razem z kolegami.

2) ROURKE

Skończyłem drugą grafikę promocyjną (Patroni będą mogli ją zobaczyć w tym tygodniu). Trzecia "się robi" i, jak tylko będzie gotowa, Ben Grisanti prześle scenariusz pierwszych stron. 

3) RUMIA COMIC CON

Lada chwila pokażemy plakat i zaczniemy ogłaszać gości. Program jest w 90% gotowy. Trzymajcie kciuki, może uda się to wszystko poskładać z rekordowym wyprzedzeniem!

4) WYSTĘPY GOŚCINNE CZYLI CIĄGŁE PRZEBIJANIE SIĘ "NA ZACHÓD"

Pochwaliłem się niedawno hołdem dla Kaijumax Zandera Cannona.

Rysunek zostanie wydrukowany w jednym z ostatnich zeszytów serii. Mam nadzieję, że zajmie więcej miejsca niż 1/10 strony (zdarzyło mi się coś takiego, to nie jest fajne). 

Udało mi się dobić do wydawcy komiksu, który bardzo lubię i narysować coś na próbę. Nie mogę nic więcej napisać, poza tym że jestem zadowolony i czekam niecierpliwie na odpowiedź. Nie, nie chodzi o Żółwie Ninja. Na nie jeszcze przyjdzie czas.

5) POSITIVE VIOLENCE

Mam przyjemność rysować okładkę płyty zespołu o wdzięcznej nazwie Pozytywna Przemoc. To będzie winyl, więc można się będzie popisać (a nawet porysować, badum-tssss). Wydawcą jest Enigmatic, a płyta jest naprawdę dobra (słuchałem).

6) RPG

Kosmosaurs. Czekam na wytyczne od Diogo Nogueiry i zaczynam rysować ilustracje. Dizajnem gry zajmuje się Guilherme Gontijo. Jak się o tym dowiedziałem, to postanowiłem się nie wychylać z hasłami typu "mógłbym to złożyć do kupy". Erpeg będzie nie tylko grywalny, ale również miły dla oka.

CONSUME. Michael Francis przesyła mi kolejne materiały dotyczące świata gry oraz zasad. Są duże szanse, że gra ukaże się w tym roku.

Album z moimi pracami "growymi". Jestem po wstępnych rozmowach z ArtKomiks oraz DeSa Games. Wygląda na to, że wydajemy artbooka! To będą nie tylko obrazki, ale również swoisty przewodnik po niezależnych papierowych erpegach. Więcej informacji bardzo niedługo.

7) NOWY SZLAM

Uporaliśmy się z PRISON PITem, pora zająć się Nowym Szlamem. Nie martwię się o zawartość (ta jest z grubsza zaplanowana), mam natomiast większy problem z wyborem formatu. W przypadku tak niskich nakładów (około 200 egzemplarzy) drukowanie w "amerykańskim" rozmiarze znacznie podwyższa koszty druku. Alternatywą jest B5, ale nie jestem do tego pomysły przekonany. Tym bardziej, że wypadałoby się tego formatu trzymać później. Wiernym czytelnikom różnica w cenie nie zrobi różnicy, a innych czytelników w sumie nie mam. Kurcze, chyba sobie odpowiedziałem na pytanie?

8) LESS IS MORE

Tak bardzo chciałbym zrobić tego mini-zina i tak bardzo nie mam czasu. Konkretnych pomysłów mam na przynajmniej 5 numerów, zacząłem nad nimi pracę, ale pierwszeństwo mają zlecenia. Fajnie jest też czasem odpocząć.

 

Uffff. Sporo tego i na pewno o czymś jeszcze zapomniałem.

Serdeczne dzięki za wsparcie!

Ł

komiks ilustracja rpg rourke atomax rumia comic con

Zobacz również

124. ATOMAX #4
128. ATOMAX #5
129. Przedpremierowo #44

Komentarze (1)

Trwa ładowanie...