ZRZUTKA na III Festiwal Animowanych Dokumentów RISING OF LUSITANIA

Darmowy!
1 rok temu Brak komentarzy

Tak oto dopłynęliśmy do 2021 roku, kiedy to w końcu Lusitania zacumuje w Gdańsku (24-26 września 2021). Aktualnie jestem tuż przed ogłoszeniem programu i wyników selekcji konkursowej (w tym roku napłyneły 564 filmy z 74 krajów; nadal je oglądam i wybieram; efekty poznacie 15.08). Abstrakty wystąpień na konferencji naukowej napływają sukcesywnie z całego świata. Spot i plakat festiwalu, przygotowane jeszcze na przełomie 2019/2020 z myślą o niedoszłej gdańskiej edycji w 2020, zostały zaktualizowane i dostosowane do tegorocznego festiwalu. Swe gościnne doki ponownie otworzyły przed festiwalem Galeria Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA, gdzie odbędą się projekcje, oraz Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie będzie mieć miejsce konferencja naukowa poświęcona animowanemu dokumentowi. 

Cały budżet planuję oprzeć na wsparciu społecznościowym oraz darowiznach. Zasadniczą jego część stanowić będą honoraria dla ludzi zaangażownych w festiwal na róznych jego etapach; ludzi, którzy pomagają mi w urzeczywistnieniu kolejnego festiwalowego marzenia: Agaty, odpowiedzialnej za konferencję naukową; Zuzy, która zrealizowała fantastyczny spot i plakat festiwalu; 3-osobowego Jury; i w końcu mnie, czyli Spiritus Movens całego przedsięwzięcia, odpowiedzialnego m.in. za przygotowanie programu/konkursu, stronę internetową, promocję, spięcie wszystkich elementów w całość, czyli w III Międzynarodowy Festiwal Animowanych Dokumentów RISING OF LUSITANIA 2021.

Budżet uwzględnia również druk plakatów oraz stworzenie nagród - statuetek Lusitanii, a następnie ich rozsyłkę po świecie, aby trafiły w ręce laureatów.

Trwa ładowanie...