Jesienne nowości w ramówce

Darmowy!
11 miesięcy temu Komentarze: 62

Drodzy Patroni i słuchacze,

Jak już wiecie, nasza nowa ramówka to nie tylko przesunięcie Ranka, czy PoBudki – zmian jest więcej i raz jeszcze zebraliśmy je w jednym miejscu – żeby łatwiej było się Państwu w tym wszystkim odnaleźć. No to zaczynamy ;-)

 Jesienią dzień się skraca, ale nie u nas. To odpowiedź na liczne prośby Patronów i Słuchaczy. Od radiowej kuchni to duża zmiana. Możliwa dzięki mobilizacji porannych ekip autorów i realizatorów. Robimy to bez żadnych dodatkowych kosztów. Na przekór nieubłaganym prawom astronomii – pomożemy Słuchaczom wstać i zmierzyć się z poranną krzątaniną, gdy sytuacja za oknem będzie raczej demotywująca – mówi Marcin Łukawski, prowadzący Ranek.

Stałe cykle w ramach porannych pasm pozostają. – Będą Pytania z księżyca z Tomaszem Rożkiem, Latka lecą, czyli kartka z kalendarza na wesoło, Tatowanie Krystiana Hanke, Muzyczny Goniec z aktualnościami muzycznymi, 357 Kęsów Na Śniadanie z Katarzyną Błażejewską-Stuhr czy Zejdźmy na Ziemię, czyli o ekologii z Karoliną Rogozińską. Będą też przejęcia anteny z Markiem Niedźwieckim, Marcinem Cichońskim, Stelką i Gąsem – teraz bliżej godziny 9:00. Dzięki temu Kieruj Się Na Południe potrwa dłużej – podsumowuje Ola Budka, autorka piątkowej PoBudki.

Zatem po pierwsze od poniedziałku do czwartku, 6:00-9:00 – Ranek,
a Kieruj się na południe: 9:00-12:00 – w tym paśmie nowy jingiel, który zabrzmi głosem Jarosława Juszkiewicza, znanego z nawigacji Google.

Do tego w poniedziałki zmiana – od 15:00 do 16:00 nowa audycja: Najlepszy radiowy adres na świecie - podcast o podcastach – Gabi Darmetko i Paweł Sołtys będą opowiadać nie tylko o naszych treściach ekskluzywnych, ale również o najciekawszych momentach antenowych i tym, czego nie warto przegapić ;-)

Będzie to nowy i jedyny podcast dostępny publicznie – na popularnych platformach podcastowych oraz na YouTube. – Chcemy tam dotrzeć do osób, które słuchają podcastów, ale nie znają jeszcze świata Twoje 357. Będziemy w nim opowiadać o nas, naszych podcastach, autorach, pomysłach. Bo dzieje się u nas bardzo dużo, tworzymy treści wysokiej jakości i chcemy dotrzeć do osób, które tego właśnie szukają – wyjaśnia Gabi Darmetko, współautorka podcastu.
Zespół przygotowuje także nową, jesienną ofertę podcastową – w tym podcasty ekskluzywne, dostępne wyłącznie na platformie Twoje 357. Szczegóły tych propozycji Zaprezentujemy najpierw Państwu – jeszcze we wrześniu.

I jeszcze jedna zmiana – Godzina satysfakcji zamienia się w Dwie godziny satysfakcji – Daniela Wyszogrodzkiego, ale zamiennie z Panoptikum – Bartka Gila. Każda z tych audycji co dwa tygodnie w poniedziałki w godzinach 19:00-21:00.

Wiele audycji wraca do rytmu sprzed wakacji – Ścieżka dźwiękowa Katarzyny Borowieckiej – wraca do 2 godzin: 13:00-15:00.
Wkrótce wrócą również audycje artystów: Pewex Darii Zawiałow i Zelig Krzysztofa Zalewskiego.

W środy w godzinach 22:00-0:00 – podczas audycji Chlebem i Soulą, prowadzonej przez Maję Piskadło, będzie można spędzić czas z muzyką hip hop, soul, funk i R'n'B.

W piątki, podobnie jak Ranek: 6:00-9:00PoBudka! – Ola Budka, ale od 9:00 do 10:00Gra zespołowa – muzyka niemuzycznych zamiast poniedziałku. Audycja Tomka Michniewicza pozostaje bez zmian.

Przesuwanie zegarków nie omija także weekendów!

W sobotę pierwsza będzie – już od 8:00 (do 9:00) Gabi Darmetko z kontynuacją Przeglądarki. Od 9:00 wraca Bistro Katarzyny Pruchnickiej (do 10:00). 
W godzinach 13:00-14:00 będą znów audycje wymiennie: Przysobocie – Krystiana Hanke co dwa tygodnie, przeplatane z audycją Teatr Klancyk. Zaś od 14:00Route 357 Marty Kuli… i tu uwaga – sytuacja specjalna – to jedna z naszych dwóch audycji hybrydowych, czyli dzielonych i nadawanych w dwojaki sposób. Audycja będzie dwugodzinna, ale pierwsza godzina będzie nadawana w radio linearnym, chcący kontynuować będą mogli przełączyć się na podcast tuż po zakończeniu pierwszej godziny.
– To ciekawy kierunek, który chcemy sprawdzić. Lubiane audycje mogą dzięki temu trwać dłużej. Przejście w aplikacji między anteną a podcastami jest niezwykle proste. Zobaczymy jak taka kombinacja przypadnie do gustu Słuchaczom. Będzie to także kolejny bonus dla Patronów, którzy co miesiąc utrzymują nasze radio – wyjaśnia Katarzyna Pruchnicka, koordynująca rozwój oferty programowej Radia 357.

Kolejna zmiana czeka Zielony Żoliborz Piotr Stelmacha – tu aby wszystko było jasne trzeba się dokładnie wczytać:
w godzinach 19:00-20:00
2 x w miesiącu Paweł Ruszkowski poprowadzi PROGnozy – to druga audycja hybrydowa (pierwsza godzina na żywo w radio linearnym, a kontynuacja w podcaście),
1 x w miesiącu – nowe WyDźwięki – muzyka Patronów – współprowadzenie audycji przez Patronów z wybranym przez nich redaktorem Radia 357. – Będzie to audycja muzyczna. Miejsce na zaprezentowanie swoich gustów, odkryć, ulubionych utworów. To drugi po Grze Zespołowej projekt, w którym chcemy umożliwić antenowe debiuty – tym razem osobom spoza radia. Tak chcemy się lepiej poznawać i coraz bardziej zaprzyjaźniać z osobami, dzięki którym gramy dalej pod szyldem 357 – mówi Piotr Stelmach, który koordynuje muzyczną stronę Radia 357.
Te trzy razy w miesiącu Zielony Żoliborz będzie w godzinach 17:00-19:00 – w pozostałe soboty Żoliborz będzie jak dotychczas, czyli 17:00-20:00.

To nie koniec sobotnich zmian:
23:00-1:00Wiszące ogrody Bartka Gila – co tydzień na łączach :-)

Niedziela prawie pozostaje bez zmian – prawie, bo również zaczniemy nadawać audycje z prowadzeniem godzinę wcześniej – tym razem 8:00-9:00 – Antek Grudniewski będzie Państwu towarzyszył ze swoją audycją Siódme Oblicze Poranka.

Wszystkie zmiany pojawią się na antenie od dziś – wtorku, 14 września. – Wtorki to nasza świecka tradycja. Celujemy w ten dzień tygodnia, by uruchomić radiowe nowości. To na pamiątkę pewnego wtorku, który zdarzył się 5 stycznia 2021, czyli dnia startu Radia 357 - wyjaśnia Paweł Sołtys, prezes zarządu Radia 357.

Pojawią się także całkiem nowe mini-cykle wewnątrz dłuższych pasm:
cykl o komiksach – od Katarzyny Borowieckiej oraz cykl o szlifowaniu języka angielskiego (już niektórym znany) we wtorkowe poranki z Karoliną Eastwood. Wieczorne pasmo publicystyczne, emitowane od poniedziałku do czwartku o 21:00, dostanie jingle i nazwę – Plac Na Rozdrożu.

To nie koniec naszych pomysłów na jesień. Wkrótce ogłosimy kolejne nowości – tym razem w podcastach. A może nie tylko ;) Proszę być czujnym :)

Co Państwo na to? Zapraszamy do komentowania!

Trwa ładowanie...