W Patronite od 05.10.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1

Liczba Patronów: 1

Zostań Patronem
31884 patronów
666 229 miesięcznie
5 573 574 łącznie
Jesteśmy zespołem radiowców, których Państwo doskonale znają. Od teraz mieszkamy pod (nowym) najlepszym radiowym adresem na świecie – w Radiu 357.

O Autorze

Drodzy Patroni! Znów nas zaskoczyliście, zresztą nie pierwszy raz! Polski Top Radia 357 to dzięki Wam jeden z ważniejszych momentów w ciągu tych 4 miesięcy naszego nadawania. Rekordowa słuchalność, ogromny odzew w mediach społecznościowych i... no właśnie. Oczywiście czuliśmy, że ten dzień jest dla Was ważny, że na niego czekacie. Ale to, co się wydarzyło... 

3 maja był magiczny, wielokrotnie lały się łzy wzruszenia. A w trakcie audycji postanowiliście dać nam dodatkowy sygnał, że robimy ważne dla Was rzeczy. Pobiliście nowy rekord zbiórki! Dziękujemy i... jedziemy dalej! Ruszy nasz wymarzony muzyczny Garaż 357 z mini-koncertami. A za chwilę – kolejny cel zbiórki, kolejne pomysły i plany. Już tyle się udało – ale Wasza energia nas napędza, by nie zatrzymywać się nawet na chwilę :)

I przede wszystkim – witamy serdecznie tak liczne grono nowych Patronów! Cieszymy się, że nas wspieracie. To dzięki Wam możliwe jest to, co robimy. Jesteście ważną częścią tego szaleństwa – i niech trwa ono jak najdłużej :)

fot. Darek Kawka
(kliknij, by powiększyć!)

Było kiedyś takie radio... i już go nie ma. Ale radio to ludzie, a nie budynek czy częstotliwość. Gramy więc dalej! Dla Państwa i z Państwem. Wiedzą Państwo, jakie radio chcemy robić, bo robiliśmy je przez lata. A teraz wreszcie będzie brzmiało tak, jak powinno, a nie tak, jak musiało.

Będzie poranek z Marcinem Łukawskim, będą audycje Marka Niedźwieckiego i muzyka Piotra Stelmacha. Katarzyna Borowiecka znowu opowie o filmach, a Piotr Kaczkowski przeliczy płyty. Po południu dowiedzą się Państwo, co przyniósł dzień, Tomek Michniewicz zabierze Państwa w świat, a Ola Budka zagra, jak tylko ona potrafi. W Święta zaśpiewamy piosenkę z dzwoneczkami, a w Nowy Rok wspólnie będziemy odliczać miejsca Topu Wszech Czasów.

Ponownie zebraliśmy sporą część naszego zespołu. Odchodziliśmy z radia w różnych latach, w różnych okolicznościach. A teraz wracamy – razem i na swoich warunkach.

Chcemy tworzyć taką antenę, jaką tworzyliśmy w jej najlepszych latach. Świeżą, odważną, opiniotwórczą, wyznaczającą nowe trendy. Nie interesuje nas odgrzewanie starych przebojów. Mamy dla Państwa projekt na miarę 2020 roku – nowoczesną formułę, którą pewnie byłoby dziś Państwa radio, gdyby przez ostatnie lata miało większe szczęście do zarządzających. Nie miało. Teraz nadrobimy tę stratę.

Dostaną Państwo to, co pamiętają, za czym tęsknią, a czego dziś już nie słychać.

A do tego o wiele więcej.

 

 

Mamy dla Państwa pomysł, którego nikt jeszcze w Polsce nie odważył się zrealizować. 

PIERWSZE SPOŁECZNOŚCIOWE RADIO FM BEZ REKLAM

Jasne, to nie wydarzy się w ciągu miesiąca ani nawet pół roku, ale wydarzyć się może. Wciąż można kupić częstotliwość na aukcji, można przejąć rozgłośnię, która jest w tarapatach finansowych. Co Państwo na to? Żeby w zwyczajnym odbiorniku stojącym w kuchni ponownie usłyszeć nasze ulubione audycje. Będziemy mieć wspólnie z Państwem własne, prawdziwe, wolne radio.

To nie będzie łatwy ani szybki proces – wiemy o tym i jesteśmy na to przygotowani. Tworzymy profesjonalne radio, ale zamiast jednego inwestora, rekina finansjery, naszym inwestorem są wszyscy Państwo. No chyba, że spadnie nam z nieba anioł biznesu.

Nikt tego wcześniej nie próbował? To niemożliwe?

To samo mówiono o iPhone’ach.

 

 

A krok po kroku (krok po kroczku), cały nasz proces będzie wyglądał tak:

(kliknij, by powiększyć!)

 

 

 

 

Czegoś trzeba się trzymać, więc trzymamy się następujących zasad:

 

 

Radio 357 będzie całkowicie wolne od wpływu polityków. Nie wspieramy żadnej partii politycznej, z żadną nie sympatyzujemy i żadnej się nie kłaniamy. Nie będzie u nas żadnej kontroli, realizacji partyjnych interesów czy cenzury. Zgodnie z najlepszymi standardami dziennikarstwa nasi dziennikarze nie będą ujawniać swoich preferencji politycznych.

A że dziś wszystko można podciągnąć pod politykę – zapytamy Państwa, czy (a jeśli tak, to w jakiej formie) chcieliby ją Państwo widzieć na naszej antenie. Tak sobie właśnie wyobrażamy radio społecznościowe – robimy je razem z Państwem i dla Państwa.

 

 

Nie chcemy i nie zamierzamy dać się wpisać w niszczący konflikt polityczny, który dzieli Polskę. Chcemy rozmawiać, nawet jeśli się nie zgadzamy.

To będzie miejsce spotkań ludzi o różnych poglądach, którzy się wzajemnie szanują. Nie używamy tych obraźliwych etykiet „lewak” czy „prawak”. Nie jesteśmy ideologicznie zacietrzewieni. Potrafimy oceniać wady i zalety różnych rozwiązań czy pomysłów bez względu na to, kto jest ich autorem.

 

 

Żadnej Barbary, żadnego Mariana i żadnej maści na hemoroidy. Nie znosimy spotów reklamowych tak samo jak Państwo. Jasne, będziemy się włączać na przykład w festiwale muzyczne czy filmowe, a różne marki pojawią się na antenie, ale jako nasi partnerzy, a nie reklamodawcy. Szkoda czasu na bloki reklamowe.

 

 

Nie planujemy zamykać się w budynku rozgłośni. Będziemy wśród Państwa –  nadając z parków, teatrów i miejskich kawiarni. Będziemy na festiwalach muzycznych i filmowych. Będziemy z Państwem rozmawiać na antenie i wspólnie decydować o kierunku, w którym chcemy się rozwijać.

To nie ma być radio finansowane przez społeczność. To ma być radio społeczności – nasze, wspólne.

 

 

Może już wystarczy tego zapięcia pod szyję. Spuśćmy trochę powietrza. Niniejszym kończymy plażowe wciąganie brzucha.

 

 


 

A na koniec jeszcze pozdrowienia. Kłaniamy się w pas wszystkim naszym koleżankom i kolegom, którzy z różnych powodów musieli lub postanowili zostać w redakcji. Kłaniamy się tym kilkorgu z nas, którzy poszli na swoje, zakładając Radio Nowy Świat. Dla wszystkich mamy wyłącznie sympatię i szacunek. Nasze drzwi są dla Was zawsze otwarte. Zapraszamy do wspólnego nagrania piosenki na Święta!

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Krzysztof Molenda
Krzysztof Molenda
Próg: 10 zł
Tomasz Anuszkiewicz
Tomasz Anuszkiewicz
Próg: 20 zł
Robert Śmigiel
Robert Śmigiel
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Rafał Pankowski
Rafał Pankowski
Próg: 100 zł
Maciej Garwoliński
Maciej Garwoliński
Próg: 50 zł