W Patronite od 05.10.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1

Liczba Patronów: 1

Zostań Patronem
Kup na prezent
49379 patronów
880 109 miesięcznie
19 802 636 łącznie
Jesteśmy zespołem radiowców, którzy postanowili zrobić trochę zamieszania. A jeśli nam pomożesz - zrobimy go razem całkiem dużo ;)

O Autorze

Budujemy prawdopodobnie najbardziej szalony niezależny medialny projekt w Polsce.

Tutaj możesz do nas dołączyć.

A tutaj podpowiadamy jak to zrobić krok po kroku.

Zapraszamy na pokład!

Być może znasz nas od dawna, choć z innego miejsca i innych okoliczności, a być może właśnie nas poznajesz. Niezależnie od tego jak długo się znamy zapraszamy do tworzenia (nowego) najlepszego radiowego adresu na świecie!

 

„Mogło być nic” - śpiewają Kasia i Jacek z „Kwiatu Jabłoni”. Ale jest. Radio, którego miło się słucha, sprzęt, bez którego nie byłoby to możliwe, a także: oprogramowanie, strona i apka, dwa studia, platforma podcastowa, tysiące audycji i mnóstwo pomysłów na to, co dalej. To dzięki Państwa wsparciu możemy grać dalej i się rozwijać. 

 

fot. Darek Kawka
(kliknij, by powiększyć!)

 

Radio to ludzie. To jedno z naszych haseł. Nie tylko załoga, ale przede wszystkim radiowa społeczność. Słuchacze i Patroni, dzięki którym to wszystko jest możliwe. Wsparcie finansowe - wiadomo, bez tego ani rusz. Ale dostajemy od Was dużo więcej. Głosowanie na kartkach? Przysłaliście 90 000 głosów. Trzeba było pomóc z liczeniem? W radiu zaroiło się od wolontariuszy. Zepsuł się ekspres do kawy? Tego samego dnia niespodziewany gość przyniósł nam nowy. Właśnie codzienne wsparcie, drobne gesty, słowa zachęty napędzają nas najbardziej! Z takimi Patronami można iść na koniec świata.

 

 

 

Co udało się zrobić dzięki wpłatom Patronów:

 • wystartować - w rekordowo krótkim czasie, bez wcześniejszego zaplecza i totalnie od zera
 • wyremontować siedzibę, a wcześniej ją wybrać i wynająć
 • kupić sprzęt - tu Patroni służyli nie tylko wsparciem finansowym, ale także radą i pomocą w jego zdobyciu
 • stworzyć stronę i aplikację (wiemy, że jeszcze brakuje tego i owego, ale nie od razu Rzym zbudowano!)
 • nadawać audycje od samego rana do północy, które trzymają najwyższy merytoryczny i realizacyjny poziom (a to naprawdę niełatwe zadanie!)
 • uruchomić newsroom, skompletować zespół reporterów i korespondentów zagranicznych i uruchomić nasze własne serwisy informacyjne
 • uruchomić dwa zaawansowane studia i skompletować sprzęt do studia mobilnego, dzięki któremu możemy nadawać na żywo niemalże z każdego zakątka świata
 • uruchomić Box 357 - z którego nigdy nie wiadomo co wyskoczy
 • zebrać najlepszą ekipę pod najlepszym radiowym adresem ;-)
 • udostępnić kilka tysięcy podcastów na platformie Twoje 357 - a ich liczba stale rośnie! Wśród nich jest też coraz więcej treści ekskluzywnych - dostępnych tylko dla Patronów.
 • zorganizować koncert dla listowej ekipy, który był pierwszym celem zbiórki
 • uruchomić system do głosowania na Listę Piosenek 357 i Top Radia 357
 • pokazać światu, że chcieć to móc
 • krótko mówiąc - grać dalej!

 

 

Kluczowe elementy na teraz to:

 • rozwój platformy podcastowej, czyli treści dostępnych na życzenie, tylko dla Patronów w zakładce Twoje 357 - by poprawić komfort przeglądania, wybierania, słuchania i wracania do ulubionych audycji, autorów, tematów;
 • poprawa stabilności aplikacji, dodanie nowych funkcji, które uczynią ją jeszcze bardziej przyjazną;
 • rozwój oferty podcastowej - nowi autorzy, nowe tematy i coraz więcej podcastów ekskluzywnych - nie emitowanych na antenie.

 


Wpłaty od Patronów to jednak przede wszystkim po prostu codzienne funkcjonowanie. Tworzenie treści bez jakościowych kompromisów wymaga zaplecza i dużych nakładów pracy całego zespołu - od autorów po osoby dzięki którym wszystko się kręci: wydawców, realizatorów, programistów, techników.

Kolejne cele zbiórki opisujemy w zakładce https://patronite.pl/radio357/goals

 

Wspólnie budujemy projekt medialny, który ma szansę trochę „przemeblować” rynek (a może nawet już to robi?). Platforma z treściami audio z unikatowym znakiem jakości. Autorzy, których warto słuchać. Społeczność, jakiej nie ma nikt inny. A wszystko dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii.

Kierunki rozwoju wymyślamy wspólnie z Wami. Tworzymy radio, które ma być takie jak Wy - żywe, różnorodne. Dlatego nieustannie szukamy, eksperymentujemy - by każdy znalazł coś wartościowego dla siebie. Tandem antena + podcasty to wybawienie dla takich radiowców jak my - których aż nosi od nowych pomysłów :) Patrzymy na nie całościowo. Radio 357 to wspólna przestrzeń do słuchania „na żywo” albo wtedy, gdy Wam wygodniej. Tak to widzimy - my szukamy, kombinujemy, czasem zaskakujemy. Nie raz się pomylimy - to nie do uniknięcia. Ale obiecujemy, że nie przestaniemy Was słuchać i reagować. Krótko mówiąc - słuchamy się nawzajem, a wynikną z tego bardzo dobre rzeczy.
 


Trzymamy się przy tym się kluczowych zasad, które wspólnie ustaliliśmy sobie na początku:
 

 

Radio 357 będzie całkowicie wolne od wpływu polityków. Nie wspieramy żadnej partii politycznej, z żadną nie sympatyzujemy i żadnej się nie kłaniamy. Nie będzie u nas żadnej kontroli, realizacji partyjnych interesów czy cenzury. Zgodnie z najlepszymi standardami dziennikarstwa nasi dziennikarze nie będą ujawniać swoich preferencji politycznych.

A że dziś wszystko można podciągnąć pod politykę – zapytamy Państwa, czy (a jeśli tak, to w jakiej formie) chcieliby ją Państwo widzieć na naszej antenie. Tak sobie właśnie wyobrażamy radio społecznościowe – robimy je razem z Państwem i dla Państwa.

 

 

Nie chcemy i nie zamierzamy dać się wpisać w niszczący konflikt polityczny, który dzieli Polskę. Chcemy rozmawiać, nawet jeśli się nie zgadzamy.

To będzie miejsce spotkań ludzi o różnych poglądach, którzy się wzajemnie szanują. Nie używamy tych obraźliwych etykiet „lewak” czy „prawak”. Nie jesteśmy ideologicznie zacietrzewieni. Potrafimy oceniać wady i zalety różnych rozwiązań czy pomysłów bez względu na to, kto jest ich autorem.

 

 

Żadnej Barbary, żadnego Mariana i żadnej maści na hemoroidy. Nie znosimy spotów reklamowych tak samo jak Państwo. Jasne, będziemy się włączać na przykład w festiwale muzyczne czy filmowe, a różne marki pojawią się na antenie, ale jako nasi partnerzy, a nie reklamodawcy. Szkoda czasu na bloki reklamowe.

 

 

Nie planujemy zamykać się w budynku rozgłośni. Będziemy wśród Państwa –  nadając z parków, teatrów i miejskich kawiarni. Będziemy na festiwalach muzycznych i filmowych. Będziemy z Państwem rozmawiać na antenie i wspólnie decydować o kierunku, w którym chcemy się rozwijać.

To nie ma być radio finansowane przez społeczność. To ma być radio społeczności – nasze, wspólne.

 

 

Może już wystarczy tego zapięcia pod szyję. Spuśćmy trochę powietrza. Niniejszym kończymy plażowe wciąganie brzucha.

 


 

Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Audycje przygotowują m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Michał Olszański, Ernest Zozuń, Patrycjusz Wyżga, Katarzyna Borowiecka, Justyna Mączka, Marta Malinowska, Marcin Cichoński, Katarzyna Pruchnicka, Tomasz Gorazdowski, Tomasz Rożek, Paulina Wilk, Tomasz Michniewicz, Aleksandra Budka, Gabriela Darmetko, Mateusz Fusiarz, Piotr Stelmach, Marta Kula, Michał Gąsiorowski, Agnieszka Obszańska, Izabela Woźniak, Paweł Sołtys, Daniel Wyszogrodzki, Tomasz Jeleński, Katarzyna Kłosińska, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Krzysztof Szubzda, Bartosz Gil, Baasch, Łukasz Dunaj, Justyna Godz, Agnieszka Szwajgier, Marcin Klimkowski i Michał Żakowski.

 

Radia 357 można słuchać bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU, PlayNow). Stacja zwiększa także zasięg poprzez rosnącą dostępność w telewizjach kablowych.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Robert Śmigiel
Robert Śmigiel
Próg: 35 zł
Martyna Wiśniewska
Martyna Wiśniewska
Próg: 15 zł
Marek B
Marek B
Próg: 10 zł
Michal Kruk
Michal Kruk
Próg: 15 zł
Piotr Napierała
Piotr Napierała
Próg: 10 zł
Magdalena Łacińska
Magdalena Łacińska
Próg: 25 zł