W Patronite od 05.10.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 2

liczba Patronów: 2

11708 patronów
281 052 zł miesięcznie
293 962 zł łącznie
Jesteśmy zespołem radiowców, których Państwo doskonale znają. Od teraz mieszkamy pod (nowym) najlepszym radiowym adresem na świecie – w Radiu 357.

O Autorze

(kliknij, by powiększyć!)

Nie wszyscy jeszcze możemy się ujawnić.... Ale przecież znają nas Państwo dobrze, doskonale też wiedzą, kto czeka pod kolejnymi kartami. Wystarczy przecież sprawdzić, kogo nie słychać.

 

Było kiedyś takie radio... i już go nie ma. Ale radio to ludzie, a nie budynek czy częstotliwość. Gramy więc dalej! Dla Państwa i z Państwem. Wiedzą Państwo, jakie radio chcemy robić, bo robiliśmy je przez lata. A teraz wreszcie będzie brzmiało tak, jak powinno, a nie tak, jak musiało.

Będzie poranek z Marcinem Łukawskim, będą audycje Marka Niedźwieckiego i muzyka Piotra Stelmacha. Katarzyna Borowiecka znowu opowie o filmach, a Piotr Kaczkowski przeliczy płyty. Po południu dowiedzą się Państwo, co przyniósł dzień, Tomek Michniewicz zabierze Państwa w świat, a Ola Budka zagra, jak tylko ona potrafi. W Święta zaśpiewamy piosenkę z dzwoneczkami, a w Nowy Rok wspólnie będziemy odliczać miejsca Topu Wszech Czasów.

Ponownie zebraliśmy sporą część naszego zespołu. Odchodziliśmy z radia w różnych latach, w różnych okolicznościach. A teraz wracamy – razem i na swoich warunkach.

Chcemy tworzyć taką antenę, jaką tworzyliśmy w jej najlepszych latach. Świeżą, odważną, opiniotwórczą, wyznaczającą nowe trendy. Nie interesuje nas odgrzewanie starych przebojów. Mamy dla Państwa projekt na miarę 2020 roku – nowoczesną formułę, którą pewnie byłoby dziś Państwa radio, gdyby przez ostatnie lata miało większe szczęście do zarządzających. Nie miało. Teraz nadrobimy tę stratę.

Dostaną Państwo to, co pamiętają, za czym tęsknią, a czego dziś już nie słychać.

A do tego o wiele więcej.

 

 

 

Mamy dla Państwa pomysł, którego nikt jeszcze w Polsce nie odważył się zrealizować. 

PIERWSZE SPOŁECZNOŚCIOWE RADIO FM BEZ REKLAM

Jasne, to nie wydarzy się w ciągu miesiąca ani nawet pół roku, ale wydarzyć się może. Wciąż można kupić częstotliwość na aukcji, można przejąć rozgłośnię, która jest w tarapatach finansowych. Co Państwo na to? Żeby w zwyczajnym odbiorniku stojącym w kuchni ponownie usłyszeć nasze ulubione audycje. Będziemy mieć wspólnie z Państwem własne, prawdziwe, wolne radio.

To nie będzie łatwy ani szybki proces – wiemy o tym i jesteśmy na to przygotowani. Tworzymy profesjonalne radio, ale zamiast jednego inwestora, rekina finansjery, naszym inwestorem są wszyscy Państwo. No chyba, że spadnie nam z nieba anioł biznesu.

Nikt tego wcześniej nie próbował? To niemożliwe?

To samo mówiono o iPhone’ach.

 

 

A krok po kroku (krok po kroczku), cały nasz proces będzie wyglądał tak:

(kliknij, by powiększyć!)

 

 

Czegoś trzeba się trzymać, więc trzymamy się następujących zasad:

 

Radio 357 będzie całkowicie wolne od wpływu polityków. Nie wspieramy żadnej partii politycznej, z żadną nie sympatyzujemy i żadnej się nie kłaniamy. Nie będzie u nas żadnej kontroli, realizacji partyjnych interesów czy cenzury. Zgodnie z najlepszymi standardami dziennikarstwa nasi dziennikarze nie będą ujawniać swoich preferencji politycznych.

A że dziś wszystko można podciągnąć pod politykę – zapytamy Państwa, czy (a jeśli tak, to w jakiej formie) chcieliby ją Państwo widzieć na naszej antenie. Tak sobie właśnie wyobrażamy radio społecznościowe – robimy je razem z Państwem i dla Państwa.

 

Nie chcemy i nie zamierzamy dać się wpisać w niszczący konflikt polityczny, który dzieli Polskę. Chcemy rozmawiać, nawet jeśli się nie zgadzamy.

To będzie miejsce spotkań ludzi o różnych poglądach, którzy się wzajemnie szanują. Nie używamy tych obraźliwych etykiet „lewak” czy „prawak”. Nie jesteśmy ideologicznie zacietrzewieni. Potrafimy oceniać wady i zalety różnych rozwiązań czy pomysłów bez względu na to, kto jest ich autorem.

 

Żadnej Barbary, żadnego Mariana i żadnej maści na hemoroidy. Nie znosimy spotów reklamowych tak samo jak Państwo. Jasne, będziemy się włączać na przykład w festiwale muzyczne czy filmowe, a różne marki pojawią się na antenie, ale jako nasi partnerzy, a nie reklamodawcy. Szkoda czasu na bloki reklamowe.

 

Nie planujemy zamykać się w budynku rozgłośni. Będziemy wśród Państwa –  nadając z parków, teatrów i miejskich kawiarni. Będziemy na festiwalach muzycznych i filmowych. Będziemy z Państwem rozmawiać na antenie i wspólnie decydować o kierunku, w którym chcemy się rozwijać.

To nie ma być radio finansowane przez społeczność. To ma być radio społeczności – nasze, wspólne.

 

Może już wystarczy tego zapięcia pod szyję. Spuśćmy trochę powietrza. Niniejszym kończymy plażowe wciąganie brzucha.

 

 


 

A na koniec jeszcze pozdrowienia. Kłaniamy się w pas wszystkim naszym koleżankom i kolegom, którzy z różnych powodów musieli lub postanowili zostać w redakcji. Kłaniamy się tym kilkorgu z nas, którzy poszli na swoje, zakładając Radio Nowy Świat. Dla wszystkich mamy wyłącznie sympatię i szacunek. Nasze drzwi są dla Was zawsze otwarte. Zapraszamy do wspólnego nagrania piosenki na Święta!

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem