Mangopay - wygaszamy tę metodę płatności!

Obrazek posta

Ważna informacja: 1 stycznia na Patronite rozpocznie się wygaszanie  metody płatności Mangopay. Jeśli masz Patronów, którzy aktywnie wspierają Cię tą metodą - warto zacząć działać! 

Jak łatwo możecie wyczytać z tabeli prowizji, Mangopay jest zdecydowanie najdroższą metodą płatności (3.1% + 1.2 zł). Już dawno zastąpił ją nowy system, który umożliwia płatności kartami na niskiej, 1% prowizji. Nietrudno wyliczyć, która metoda zostawia więcej środków od Patronów w Waszych kieszeniach :)

Dlatego już kilka miesięcy temu wyłączyliśmy możliwość realizowania nowych wpłat za pomocą Mangopay. Nadal jednak niewielka część Patronów posiada aktywne subskrypcje opłacone tą właśnie metodą - to jednak może się już niedługo zmienić. 

1 stycznia 2022 oficjalnie zakończy się wsparcie Patronite dla metody płatności Mangopay. Nie oznacza to, że wszystkie subskrypcje opłacone za pomocą Mangopay automatycznie wygasną. Jednak ze względu na zatrzymanie procesów aktualizacji pobrania środków dla aktywnych subskrypcji mogą znacznie częściej kończyć się niepowodzeniem. 

 

“Co muszę zrobić?”

1. Po pierwsze - sprawdź, czy w gronie Twoich Patronów są osoby wspierające za pomocą Mangopay: 

a) Przejdź do sekcji Aktywni Patroni

b) Kliknij “Pobierz listę Patronów”

c) W pobranym CSV, w kolumnie “Rodzaj transakcji” filtruj opcję “Mangopay”

Jeśli nie znajdziesz żadnych danych - będzie oznaczało to, że żaden z Twoich Patronów nie ma aktywnej subskrypcji opłaconej za pomocą Mangopay. 
 

2. Jeśli jednak znajdziesz Patronów wspierających za pomocą Mangopay - napisz do nich i zachęć do zmiany metody płatności! 

To bardzo ważne - możesz zaoszczędzić dodatkowe środki (gdy Patron przejdzie z Mangopay na inną metodę płatności), jak i zmniejszyć ryzyko, że subskrypcja Patrona wygaśnie po 1 stycznia.

Jeśli na Twoim koncie uruchomiona jest metoda płatności Imoje - warto zachęcić Patronów do przejścia właśnie na tę metodę. Możesz im przesłać tę instrukcję: Jak zamienić subskrypcję Mangopay na Kartę płatniczą?

Oczywiście Patron może też zacząć płacić za pomocą Tpay`a lub PayPala - będzie to wymagało anulowania subskrypcji  i opłacenia jej za pomocą innej metody (instrukcja: W jaki sposób można opłacić wsparcie na Patronite?)


Co zrobi Patronite?

W listopadzie nasz zespół zacznie kontaktować się z Patronami opłacającymi wsparcie za pomocą Mangopay - zachęcając ich do zmiany metody płatności. Jednak nawet najbardziej wymyślne wiadomości będą znacznie mniej skuteczne niż gdy do Patrona napisze jego ulubiony Autor lub Autorka :) 


Jeśli ktoś z grona Twoich Patronów ma problem z przejściem na inną metodę płatności - śmiało kieruj go na kontakt@patronite.pl! Pomożemy :)

 

 

Zobacz również

Metody płatności na Twoim profilu - jak mogą wspierać Cię Patroni?
Kup wsparcie na prezent!
Polska Akcja Humanitarna prosi o pomoc...w komunikacji!

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...