unknowNews TYLKO jako newsletter?

Darmowy!
2 miesiące temu Brak komentarzy

Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie pomysł, aby przerobić zestawienia #unknowNews na typowy newsletter.

Bez przeklejania treści zestawień na Facebooka, Wykop, kanał RSS, Hejto, grupę na Telegramie itp.

 

➤ Dlaczego taka zmiana?

 

Każda z platform dystrybucji rządzi się swoimi prawami. Facebook usuwa co jakiś czas moje zestawienia, bo linkuję np. do tematów związanych z security, co mu się nie podoba. Wykop nie lubi niektórych domen, więc muszę skracać linki, aby móc tam publikować. Hejto źle formatuje linki do filmów, więc urle do YT muszę przerabiać na krótsze odpowiedniki.

 

Każdą z wersji musze dopracować oddzielnie, co dodaje mi dodatkowe pół godziny zmarnowanego czasu na wysłanie do czytelników zestawienia różnymi kanałami.

 

Czasami chcę powiadomić czytelników o jakiejś fajnej promocji w branży IT, ale Wykop nie zezwala na takie linki, więc to powiadomienie usuwam z wersji wykopowej. Każda z platform oferuje też swój własny system formatowania tekstu. Inaczej osadza się linki w RSS, inaczej na Wykopie, a inaczej na FB.

 

Z formatowaniem zestawienia też różnie bywa, bo na Wykopie stosuję kursywę i pogrubienie, ale nie wolno mi stosować emoji, podczas gdy maile bywają kolorowe, z zaznaczeniem ciekawych elementów, a na FB nie jestem w stanie zrobić żadnego z formatowań, ale za to emoji działają :D

 

Utrzymywanie N wersji zestawienia jednocześnie jest dla mnie zbyt czasochłonne i generuje zbyt wiele nerwów (po 3-4 usunięciach jednego posta z FB czasami mam ochotę się już poddać). Muszę coś z tym zrobić.

 

➤ Co planuję?

 

Chciałbym przejść w pełni na dystrybucję zestawienia przez newsletter.

 

Na kanały typu Facebook, Wykop, Twitter, Telegram, Hejto, wrzucałbym jedynie linka do webowej wersji newslettera (bez przeklejania treści na walla). Bez zapisania się na newsletter, nadal byłaby możliwość zapoznania się z całym zestawieniem.

 

Potrzebuję jednak Twojej opinii, co myślisz o takim rozwiązaniu.

 

Wypowiedz się proszę w poniższej ankiecie:

➡️ https://tally.so/r/mexLOn

Trwa ładowanie...