Jakub 'unknow' Mrugalski

W Patronite od 28.08.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 128

Liczba Patronów: 38

Zostań Patronem
Kup na prezent
566 patronów
4 781 miesięcznie
Jestem człowiekiem żyjącym i nauczającym w Internecie. Prowadzę kilka kanałów na YouTube, udzielam się w podcastach, piszę sporo tekstów, działam charytatywnie i robię co mogę, aby pomagać młodym ludziom w rozwoju.

O Autorze

Cześć!

Nazywam się Jakub Mrugalski, a w Internecie jestem bardziej rozpoznawalny pod pseudonimem UNKNOW (lub IMLMPE na Wykopie). Udzielam się głównie na Facebooku, Wykopie i YouTubie, ale w praktyce możesz się na mnie natknąć w każdej większej sieci społecznościowej. 

Zarówno zawodowo jak i hobbystycznie, dzielę się wiedzą z ludźmi. Na wszelkie sposoby - wystąpienia publiczne, prowadzenie szkoleń, tworzenie tekstów, nagrywanie filmów, podcasting, niegdyś nawet prowadziłem daily vloga technologicznego (na Snapchacie).

Działam w Internecie od co najmniej kilkunastu lat. Przez ten czas stworzyłem wiele projektów (a kilka zdążyło już nawet umrzeć...). Poniżej lista tych bardziej znanych.

 • #unknowNews - cotygodniowe zestawienie interesujących linków z branży IT, wyłowionych z czeluści netu. Lista publikowana jest w kilku sieciach społecznościowych i cieszy się ogromym zainteresowaniem widzów.
 • Konto na Twitterze - momentami piszę tam ja narwany po kilka razy dziennie. Tematy około-IT
 • Konto na Instagramie - publikuję tam głównie InstaStories na tematy technologiczne. Przeważnie jeden rozbudowany temat na tydzień. Warto obserwować.
 • UW-TEAM.ORG na Youtube - poradniki i tutoriale w formie filmów, na tematy związane z branżą IT. Programowanie w PHP, administracja serwerami, atakowanie serwisów webowych, przemyślenia itp. Łącznie ponad setka filmów
 • Przemyślenia wszelakie - filmy początkowo zrzucane z mojego Snapchata (przestałem się już tam udzielać), a obecnie nagrywane 'z doskoku', gdy dzieje się coś ciekawego na świecie. Sporo przemyśleń.
 • "Unknow o Biblii" - program, w którym analizuję cytaty biblijne w odniesieniu do rysu kulturalnego i historycznego ówczesnych czasów. Chcę przedstawić, o co naprawdę chodzi w tych tekstach. To bardzo kontrowersyjny temat, ale myślę, że skłania do przemyśleń.
 • Podcast "Na Podsłuchu" - szeroko pojęte security, a ja jestem tam jednym z trzech prowadzących.
 • Podcast "Przewodnik w nieznane" - przedstawiam ludziom inne spojrzenie na niektóre tematy, głównie związane z technologią, twórczością i działaniem prospołecznym
 • Projekt "Mikr.us" - oferuję (po skrajnie niskich cenach) zdolnym ludziom serwery VPS, aby mogli szkolić się na młodych adminów i/lub uruchamiać tam swoje małe projekty informatyczne
 • Mój zakątek na Medium - tam publikuję swoje dłuższe felietony
 • Grupa z promocjami IT - promocje na książki, ebooki, gry, aplikacje itp. Wyławiam z sieci, co się da i dziele się tym z ludźmi.

 

W przeszłości zbierałem drobne datki głównie przez Paypala, ale od pewnego czasu ludzie pytali mnie o konto na Patronite - tak tutaj trafiłem :)

 

Przykładowy film na temat technologii - tutorial

 

Akcje Charytatywne - przykład

Podczas realizacji tej akcji, zbierałem od ludzi dobrowolne datki (łącznie ~300zł), które następnie inwestowałem w kryptowaluty, ale samemu nie podejmując żadnej decyzji inwestycyjnej. Wszystkie decyzje kupna/sprzedaży były podejmowane na drodze głosowania przez Facebooka.

Ostatecznie początkową kwotę udało się rozmnożyć do około 3900zł. Za całą kwotę zakupiłem ubrania dla ludzi bezdomnych z Krakowa i przekazałem je do "Zupy na Plantach" (oni zajęli się ich dystrybucją do potrzebujących).

Moje analizy biblijne - przykład

Przykład jednego z moich kursów

Skrócony kurs języka AWK.

Moje przykładowe teksty

 

Po co mi konto na Patronite?

Zazwyczaj mam więcej pomysłów na projekty do realizacji, niż zasobów czasowych i pieniężnych, aby je wcielić w życie. Chciałbym mieć z czego opłacić te bardziej szalone inwestycje, jak i w przyszłości chciałbym zlecić wykonywanie niektórych żmudnych rzeczy innym ludziom (outsourcing), tak abym mógł się skupić jedynie na tworzeniu wartościowych treści.

Jeśli lubisz to, co robię i po prostu chciałbyś powiedzieć "dziękuję" w bardziej namacalny sposób, możesz zostać moim patronem.

 

Z góry dzięki za zaufanie.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika