Avatar użytkownika

Jakub 'unknow' Mrugalski

551
patronów
4 747 
miesięcznie
551
patronów
4 747 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
Otrzymujesz dostęp do linków PREMIUM publikowanych w ramach zestawień unknowNews.
7 zł miesięcznie
Otrzymujesz dostęp do linków PREMIUM publikowanych w ramach zestawień unknowNews.
21 zł miesięcznie
Patroni z tego progu zyskują dostęp do grupy na Facebooku w której informuję o swoich projektach, postępach prac, planach itp.
Uczestnicząc w życiu grupy, masz realny wpływ na to co robię.

+ to co w poprzednim progu
50 zł miesięcznie
Wygląda na to, że bardzo mnie lubisz. Raz na dwa miesiące możesz umówić się ze mną na prywatną rozmowę (1h) i przedyskutować np. temat Twoich projektów, lub dowolny inny, wybrany przez Ciebie.
70 zł miesięcznie
Zyskujesz to samo co na poprzednim progu plus satysfakcję, że stać Cię na więcej niż tych z progu 50zł/msc :D

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Jakub 'unknow' Mrugalski w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Jestem człowiekiem żyjącym i nauczającym w Internecie. Prowadzę kilka kanałów na YouTube, udzielam się w podcastach, piszę sporo tekstów, działam charytatywnie i robię co mogę, aby pomagać młodym ludziom w rozwoju.

Cześć!

Nazywam się Jakub Mrugalski, a w Internecie jestem bardziej rozpoznawalny pod pseudonimem UNKNOW (lub IMLMPE na Wykopie). Udzielam się głównie na Facebooku, Wykopie i YouTubie, ale w praktyce możesz się na mnie natknąć w każdej większej sieci społecznościowej. 

Zarówno zawodowo jak i hobbystycznie, dzielę się wiedzą z ludźmi. Na wszelkie sposoby - wystąpienia publiczne, prowadzenie szkoleń, tworzenie tekstów, nagrywanie filmów, podcasting, niegdyś nawet prowadziłem daily vloga technologicznego (na Snapchacie).

Działam w Internecie od co najmniej kilkunastu lat. Przez ten czas stworzyłem wiele projektów (a kilka zdążyło już nawet umrzeć...). Poniżej lista tych bardziej znanych.

 • #unknowNews - cotygodniowe zestawienie interesujących linków z branży IT, wyłowionych z czeluści netu. Lista publikowana jest w kilku sieciach społecznościowych i cieszy się ogromym zainteresowaniem widzów.
 • Konto na Twitterze - momentami piszę tam ja narwany po kilka razy dziennie. Tematy około-IT
 • Konto na Instagramie - publikuję tam głównie InstaStories na tematy technologiczne. Przeważnie jeden rozbudowany temat na tydzień. Warto obserwować.
 • UW-TEAM.ORG na Youtube - poradniki i tutoriale w formie filmów, na tematy związane z branżą IT. Programowanie w PHP, administracja serwerami, atakowanie serwisów webowych, przemyślenia itp. Łącznie ponad setka filmów
 • Przemyślenia wszelakie - filmy początkowo zrzucane z mojego Snapchata (przestałem się już tam udzielać), a obecnie nagrywane 'z doskoku', gdy dzieje się coś ciekawego na świecie. Sporo przemyśleń.
 • "Unknow o Biblii" - program, w którym analizuję cytaty biblijne w odniesieniu do rysu kulturalnego i historycznego ówczesnych czasów. Chcę przedstawić, o co naprawdę chodzi w tych tekstach. To bardzo kontrowersyjny temat, ale myślę, że skłania do przemyśleń.
 • Podcast "Na Podsłuchu" - szeroko pojęte security, a ja jestem tam jednym z trzech prowadzących.
 • Podcast "Przewodnik w nieznane" - przedstawiam ludziom inne spojrzenie na niektóre tematy, głównie związane z technologią, twórczością i działaniem prospołecznym
 • Projekt "Mikr.us" - oferuję (po skrajnie niskich cenach) zdolnym ludziom serwery VPS, aby mogli szkolić się na młodych adminów i/lub uruchamiać tam swoje małe projekty informatyczne
 • Mój zakątek na Medium - tam publikuję swoje dłuższe felietony
 • Grupa z promocjami IT - promocje na książki, ebooki, gry, aplikacje itp. Wyławiam z sieci, co się da i dziele się tym z ludźmi.

 

W przeszłości zbierałem drobne datki głównie przez Paypala, ale od pewnego czasu ludzie pytali mnie o konto na Patronite - tak tutaj trafiłem :)

 

Przykładowy film na temat technologii - tutorial

 

Akcje Charytatywne - przykład

Podczas realizacji tej akcji, zbierałem od ludzi dobrowolne datki (łącznie ~300zł), które następnie inwestowałem w kryptowaluty, ale samemu nie podejmując żadnej decyzji inwestycyjnej. Wszystkie decyzje kupna/sprzedaży były podejmowane na drodze głosowania przez Facebooka.

Ostatecznie początkową kwotę udało się rozmnożyć do około 3900zł. Za całą kwotę zakupiłem ubrania dla ludzi bezdomnych z Krakowa i przekazałem je do "Zupy na Plantach" (oni zajęli się ich dystrybucją do potrzebujących).

Moje analizy biblijne - przykład

Przykład jednego z moich kursów

Skrócony kurs języka AWK.

Moje przykładowe teksty

 

Po co mi konto na Patronite?

Zazwyczaj mam więcej pomysłów na projekty do realizacji, niż zasobów czasowych i pieniężnych, aby je wcielić w życie. Chciałbym mieć z czego opłacić te bardziej szalone inwestycje, jak i w przyszłości chciałbym zlecić wykonywanie niektórych żmudnych rzeczy innym ludziom (outsourcing), tak abym mógł się skupić jedynie na tworzeniu wartościowych treści.

Jeśli lubisz to, co robię i po prostu chciałbyś powiedzieć "dziękuję" w bardziej namacalny sposób, możesz zostać moim patronem.

 

Z góry dzięki za zaufanie.

Cele Autora

Opłaty bieżące
 • 600 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Mniej więcej tyle kosztuje mnie moja (i moich projektów) obecność w Internecie.
Składają się na to opłaty za serwery VPS, domeny, opłaty za soft, reklamy na Facebooku, outsourcing pewnych usług i wiele innych.
Kwoty zmieniają się z miesiąca na miesiąc (bo np. za domeny płacę tylko raz do roku). Podana kwota to opłaty roczne podzielone na 12 miesięcy.

Gdy osiągnę ten pułap, będę mógł powiedzieć, że nie dopłacam do mojej publicznej działalności.
To już będzie niezły sukces :)
Outsourcing usług
 • 1 500 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Mniej więcej tyle będzie mi potrzebne, aby zorganizować odpłatną pomoc przy zbieraniu materiałów do #unknowNews, do obsługi kolejnych kanałów dystrybucji treści i do ogarnięcia drobnego programowania w moich projektach. Mowa o outsourcingu w modelu B2B. Nie planuję nikogo zatrudniać.

Osiągnięcie tego progu oznacza prawdopodobnie rozrost projektu na kolejne sieci społecznościowe (+ sensowny mailing).
Aktywna działalność na YouTube / Podcasting / pisanie tekstów
 • 2 000 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Aktywność na YouTube, czy w podcastach to najbardziej zajmująca ze wszystkich rzeczy jakie robię. Przykładowo, nagranie filmu, montaż, obróbka dźwięku itp. To zajmuje po prostu wieki. Chcąc przygotować jeden materiał filmowy muszę zrezygnować z wielu (czasami kilkunastu) godzin komercyjnych projektów.

Osiągnięcie tego progu gwarantuje produkcję minimum dwóch różnych produkcji na miesiąc. Chciałbym się skupić głównie na tematyce IT. Filmy i produkcje z przemyśleniami będą tworzone pobocznie i nie wliczają się do tego limitu.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Jakub 'unknow' Mrugalski już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Przemek Dziewa
Przemek Dziewa
7 zł
Mateusz Danioł
Mateusz Danioł
7 zł
Bartosz Chojnacki
Bartosz Chojnacki
7 zł
Radosław Machowski
Radosław Machowski
7 zł
Rafał Janc
Rafał Janc
7 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.