⛪ Kościele, rusz na granicę! ✝️

Obrazek posta

„Widzę ludzi niezwiązanych z kościołem, którzy pomagają uchodźcom na polsko-białoruskiej granicy. I zastanawiam się: gdzie jest młodzież oazowa, KSM-y? Gdzie są ci, którzy mają walkę o wartości wpisaną w nazwę: Wojownicy Maryi, Rycerze Chrystusa? Gdzie jest wasze męstwo? – mówi ks. Piotr Żelazko, wikariusz patriarchalny dla katolików języka hebrajskiego w Izraelu.

– Widzę ludzi, którym ta sytuacja odbiera resztki wiary w Kościół. Do licha, ruszcie na tę granicę i zróbcie coś!”. Czy w obliczu kryzysu migracyjnego i humanitarnego na polsko-białoruskiej granicy Kościół katolicki naprawdę nie może zrobić więcej? - pyta w tym odcinku „Opowieści z Izraela” Karolina Przewrocka-Aderet. Przygląda się też działaniom Kościoła w Izraelu: również dotkniętym kryzysem migracyjnym, a jednocześnie pozostającym w trwałym konflikcie, na którego granicach wybudowano mury i zasieki.

Ks. Piotr Żelazko jest wikariuszem patriarchalnym dla katolików języka hebrajskiego, proboszczem parafii katolickiej w Beer Szewie, duchownym świata chrześcijańskiego do kontaktu z armią, członkiem międzywyznaniowej grupy Interfaith Innitiative of the Negev i duszpasterzem chrześcijan w izraelskich więzieniach.

„Wojna kulturowa o tożsamość chrześcijańską Europy to nie jest moja wojna – mówi w tym odcinku Podkastu Powszechnego”. – Ja mam walczyć o tożsamość chrześcijańską mojego serca, a moje serce przestaje być chrześcijańskie w momencie, gdy zaczynam dzielić ludzi na »naszych« i »innych«. Zgubimy tożsamość chrześcijańską nie wtedy, gdy złożymy broń wobec emigrantów islamskich, lecz gdy przestaniemy pomagać ludziom, niezależnie od tego, kim są”.

Do wysłuchania tego odcinka „Opowieści z Izraela” zaprasza Karolina Przewrocka-Aderet. Słuchaj:

 

Wszystkim Patronkom i Patronom Podkastu Powszechnego gorąco dziękujemy za wsparcie! 💌

podkast powszechny Opowieści z Izraela ludzie na granicy

Zobacz również

Własny pokój: Wioletta Grzegorzewska
Nowy odcinek dla Patronek i Patronów wyższych progów - już jest w aplikacji Patronite Audi...
Antysemici czy rodziny z dziećmi: kim są dziś nacjonaliści

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...