WSPIERAJ SYSTEM LIVE

Obrazek posta

Piątek to ważna sprawa. Zawsze wyczekany, czasem czule zdrabniany. Co tu dużo gadać - lubimy piątki 😉 I dlatego na piątek przygotowaliśmy dla Was trochę nowości. Co to będzie? Wspieraj system już na stałe tu zagości. W cztery oczy przeniesie się na 11:00. Ale to nie wszystko. O szczegółach opowiadaliśmy podczas live’a. Będzie nas słychać na antenie i widać we wszystkich kanałach: w transmisji na Facebooku, YouTube, Patronite. Prowadził Piotr Stelmach - bo on jutro wspierał wtedy system 😉 Byli też oczywiście goście. Aha! Spotkaliśmy się też jeszcze po 15:00 - tym razem na live zamkniętym dla Patronów. Tutaj już tylko na Patronite i na grupie zamkniętej na Facebooku. I to był live strategiczny, podczas którego odpowiedzieliśmy na najczęściej zadawane przez Patronów pytania. Bardzo zapraszamy 🙂

To był piątek pełen live’ów. Tematów uzbierało się tyle, że wstępne założenia co do czasu ich trwania okazały się zupełnie niedoszacowane. Na szczęście nie czas był tu ważny, ale żeby przekazać Wam wszystkie ważne informacje. Live strategiczny opisaliśmy w osobnym poście. A tutaj - live poranny: w nim skupiliśmy się na sprawach antenowych - piątkowych nowościach, muzyce i Liście Piosenek 357. No to po kolei :)

ANTENA

Takie zmiany to zawsze praca zespołowa, ale bardzo ważne jest, aby ktoś koordynował prace całego zespołu. Roli tej podjęła się  Olga Mickiewicz.

Na początek Olga wymieniła nowe osoby, które na stałe pojawią się w naszej ramówce na przestrzeni tygodnia, a są to:

  • w czwartki między 16, a 17 Rosalie. z audycją Soul rider (Daria Zawiałow - zgodnie z tym co zapowiadała w grudniu, w związku z zawodowymi wyzwaniami musi zawiesić Pewex, ale obiecała, że wróci i tak będzie - do tego czasu można wrócić do każdego z 26. odcinków Pewexu w Twoje 357);
  • w niedziele podczas Patronautyki - Jarosław Juszkiewicz z cyklem Pionierzy medycyny;

Zmiany dotyczą również osób będących na stałe w naszym zespole, zwłaszcza jeśli chodzi o piątki.

Po pierwsze Mateusz Fusiarz przejmuje piątkowe poranki, ponieważ Ola Budka postanowiła sobie stworzyć przestrzeń, żeby zająć się innymi zawodowymi wyzwaniami :-) Start jak dotychczas o 6 rano, ale pod nową nazwą: Caffè Matte. W związku z tym Wróżenie z fusów przenosi się do podcastów i będzie się tam pojawiać w każdy piątek tuż przed 9:00. - Piątkowe zmiany przygotowywaliśmy już od kilku tygodni, tak, by każdy był usatysfakcjonowany z wypracowanych rozwiązań. - mówi Olga. I tak - już od początku lutego w piątki:

6:00-9:00 Caffè Matte - audycja poranna prowadzona przez Mateusza. - Uprzedzam, że będzie się tu dużo działo. Czasami mocniejsze uderzenie, ale tak, by każdy w tej audycji znalazł coś dla siebie. Coś, co przydaje się w piątkowe poranki - motywację, by dźwignąć ostatni dzień tygodnia. Będzie kilka nowych cykli w trakcie Caffè Matte, na przykład Mateusz Kuźniewski z informacjami sportowymi. Pozostaną też dotychczasowe - zapowiedź reportażu czy 357 kęsów na śniadanie Katarzyny Błażejewskiej-Stuhr - mówił Mateusz

9:00-11:00 Wspieraj system - prowadzone na zmianę przez Antoniego Grudniewskiego i Piotra Stelmacha

11:00-12:00 W cztery oczy - Michała Olszańskiego

Od 12:00 do 14:00 pojawiają się 2 premiery. Tomek Michniewicz poinformował nas, że ze względu na inne obowiązki ograniczy się do audycji wtorkowej. No to co teraz pozostaje bez zmian we wtorki od 19 do 21., a od początku lutego w piątki:

  • 12:00-13:00 La pausa italiana - Justyny Godz. Audycja, którą trochę Państwo znają, bo pojawiła się kilkukrotnie na naszej antenie i zawsze wzbudzała Państwa entuzjazm. - Po kilku odcinkach w wakacje dostałam mnóstwo sygnałów, by ją kontynuować. Więc poniekąd wracamy - tym razem na dłużej. Będą goście, znawcy i badacze Włoch. Będziemy też rozmawiać z Polonią mieszkającą we Włoszech. Ale przede wszystkim rozprawimy się ze stereotypami dotyczącymi włoskiej muzyki i sprowadzaniu wszystkiego do pizzy i cappuccino. - mówiła Justyna
  • 13:00-14:00 całkiem nowa audycja Katarzyny Pruchnickiej - prosili Państwo o powrót Dobrego wychowania, ale tym razem Kasia ma nieco inny pomysł: Polska na kozetce - którą będzie współprowadziła z Kasią Dorota Minta - psychoterapetka. - To będzie audycja o psychologii, o relacjach z ludźmi i ze sobą. Udowodnimy, że psychologia jest potrzebna, a przy okazji - może uda się komuś pomóc - mówiła Katarzyna Pruchnicka.

Wszystkie nowe audycje będą od razu opatrzone własnymi jinglami. Sukcesywnie dążymy do tego, żeby każdy nasz autor miał swój charakterystyczny sygnał.

- Ciągle poszukujemy nowych pomysłów, możliwości i miejsca na takie propozycje w ramówce. Nasza antena żyje, rozwija się, nie stoi w miejscu. Tam, gdzie wspólnie z autorami dochodzimy do wniosku, że jest potrzebna nowa formuła audycji - szukamy jej. Rozmawiamy i decydujemy naprawdę zespołowo, bez odgórnych poleceń. Taki model przyjęliśmy - gwarantuje on słuchaczom, że Radio 357 będzie ciekawe, inspirujące i stworzy autorom przestrzeń sprzyjającą twórczej pracy. Wysoka jakość treści to nasz wyróżnik. Czytamy pytania, opinie, jesteśmy radiem, które słucha - znajduje to odzwierciedlenie w naszych propozycjach zmian i nowości - na przestrzeni ostatniego roku i teraz. I tak zostanie. - mówiła Olga Mickiewicz

MUZYKA 

W tej części pojawili się - Darek Król, Maja Piskadło i Antoni Grudniewski

- Nie umknęło to Państwa uwadze, że mamy teraz dwie audycje soulowe - mówiła Maja, która wraz z Rosalie., choć w osobnych audycjach, pragnie pokazywać szerokie spektrum tej muzyki, dającej dużo pozytywnej energii i ciepła. Audycji Chlebem i Soulą mogą Państwo słuchać w środy od 22:00 do północy.

Darek Król natomiast wprowadził wszystkich w arkana metodologicznej pracy nad bazą utworów w Radiu 357. - Powiem szczerze, że jeśli chodzi o wykonawców i jeśli chodzi o muzykę - takie jakie mieliśmy założenie: żeby było bardzo przekrojowo, bardzo różnorodnie i żeby wiele nieprzystających do siebie gatunków muzycznych miało swoją reprezentację na naszej antenie - to też pojawiło się w zestawieniach. - mówił Darek

Przedstawił także najczęściej pojawiających się na naszej antenie wykonawców zarówno polskich jak i zagranicznych (dodając ciekawostkę, którą zawdzięczamy Kubie Strzyczkowskiemu). Następnie podsumowany został miniony rok pod znakiem Garaży 357.

-Pracujemy zawsze w czwartki o 15:15, bo wtedy spotyka się kolegium muzyczne - wybieramy piosenki dnia, wybieramy płyty tygodnia, mówimy o tym, kto prowadzi i jak prowadzi Wersję polską - mówił Piotr Stelmach i dodał - I myślę, że tu ważna informacja, jeśli chodzi o Wersję polską: pojawią się duety. 
- Już mieliśmy pierwszą taką niespodziankę. Nie będzie to jakiś regularny cykl, żeby nie wpaść w sztampę, w jakiś ustawiony schemat, ale będziemy to robili od czasu do czasu, żeby było ciekawie - opowiadał Darek.

Przy okazji można było usłyszeć, że w naszej bazie jest już teraz prawie 25 000 utworów, a mierzymy w 50 000 :-) Przy czym nie chodzi o liczbę i rekordy, ale o to by była różnorodność i każdy mógł zaprezentować coś ciekawego specjalnie dla Państwa.

LP357

W tej części do Stelki dołączyli Marcin Łukawski i Antoni Grudniewski. Marcel zapowiedział specjalny post, pod którym dyskutujemy o kształcie Listy po 3 miesiącach od pierwszego notowania wyłonionego online. Wspomniał także o potrzebie podjęcia decyzji wspólnie z Patronami o powrotach na liście.

- Chcemy, by Lista Piosenek 357 była miejscem pulsującym nowościami i pokazującym to, co dzieje się na muzycznym rynku. Po 3 miesiącach od uruchomienia systemu do głosowania startujemy z audycją pomagającą zorientować się w nowych propozycjach do głosowania. I przypominającą na ostatniej prostej, by zagłosować do południa. Mieliśmy sporo głosów, że jest potrzebna. W tle - debatujemy z Patronami jak uczynić zabawę jeszcze lepszą. To dobry moment na pierwsze podsumowania, wnioski i udoskonalenia. Taki mamy pomysł na to radio - wspólnie piąć się coraz wyżej - mówił Marcin Łukawski

Wychodząc naprzeciw Państwa sugestiom powiększyliśmy też zestaw propozycji.

Antoni i Stelka wymiennie będą prowadzili w piątki Głośni jak miłość wieczorem - na zmianę ze Wspieraj system przed południem. Lista Piosenek 357 i Wspieraj system to niejako system naczyń połączonych i będziemy Państwa zachęcali, by Państwo nie zawsze głosowali na to, co już znamy i lubimy, ale czasem na coś nowego i niespodziewanego. Nieco zmieniliśmy też system dodawania piosenek do głosowania i zestaw propozycji jest nieco powiększony :-)

Zapraszamy do głosowania na Listę Piosenek 357 :-)

Dobrze się słyszeć!
 

live live otwarty

Zobacz również

Playlista od Agnieszki Wyszomirskiej
Live strategiczny - 21 I 2022 r.
Rozkręcamy listę!

Komentarze (22)

Trwa ładowanie...